Σάββατο, 09 Νοέμβριος 2013 09:42

Πάνε για το "3 στα 3" Στενωσιά, Χατζή Πράσινα Πουλιά και ΑΕΚ Καλαμάτας στην Γ' τοπική

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Πάνε για το "3 στα 3" Στενωσιά, Χατζή Πράσινα Πουλιά και ΑΕΚ Καλαμάτας στην Γ' τοπική

Με τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής συνεχίζεται σήμερα και αύριο το πρωτάθλημα της Γ' τοπικής με δράση και στους τρεις ομίλους.
Στον πρώτο στη Σπερχογεία ο ΠΑΟΚ παίζει τα Διόδια σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι, ενώ στο Δώριο η νεοσύστατη Θύελλα Μερόπης φιλοξενεί τον Ατρόμητο Πλατύ. Στο Κοπανάκι ο τοπικός Διαγόρας θα δώσει το πρώτο του ματς με αντίπαλο τον Πανευαϊκό και έχει τον πρώτο λόγο για τη νίκη.
Στο δεύτερο όμιλο η Στενωσιά θα προσπαθήσει να κάνει το "3 στα 3" απέναντι στο Νέστορα Πύλου, όντας το φαβορί στην αναμέτρηση, ενώ στο Πεταλίδι το Χατζή θα παίξει με τη Θύελλα Χαρακοπιού. Ο Αχιλλέας Αβραμιού θα προσπαθήσει για την πρώτη νίκη όπως και η Νέδουσα Αλαγονίας στη μεταξύ τους αναμέτρηση, ενώ τη Δευτέρα θα γίνει ο αγώνας της Αιθαίας με την Αμφιθέα.
Οσον αφορά τον τρίτο όμιλο τα Πράσινα Πουλιά που μετρούν δύο νίκες θα επιδιώξουν να πάρουν ακόμη μία κόντρα στον Ικαρο, ενώ ανοικτό σε κάθε αποτέλεσμα είναι το ματς Ατρόμητος - ΑΕΚ, με τις δύο ομάδες να έχουν ξεκινήσει καλά το πρωτάθλημα.
Αμφίρροπο προμηνύεται και το παιχνίδι του Θησέα με τη Μάνη, ενώ τέλος στον Κορδία η Θύελλα και η Αναγέννηση Παραλίας θα παλέψουν για τους πρώτους τους βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές

1ος όμιλος

Σάββατο
Θύελλα Μερόπης - Πλατύ
Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.
Αντωνόπουλος, Κουτσαναστάσης, Ηλιόπουλος
Κοπανάκι - Πανευαϊκός
Γήπεδο Κοπανακίου, 3 μ.μ.
Γεωργαντάς, Ζέρβα, Παυλοπούλου
Κυριακή
ΠΑΟΚ - Διόδια
Γήπεδο Σπερχογείας, 11 π.μ.
Ηλιόπουλος, Σκορπιδέας, Λαμπροπούλου
Ρεπό: Καλό Νερό και Α.Ε. Γαργαλιάνων

2ος όμιλος
Κυριακή
Στενωσιά - Νέστωρ Πύλου
Γήπεδο Στενωσιάς, 11 π.μ.
Παλλαδινός, Σταυρόπουλος, Μπασιλάρης
Αβραμιού - Νέδουσα Αλ.
Γήπεδο Αγ. Νικολάου Μεσσήνης, 3 μ.μ.
Σωτηρόπουλος, Λαζαράκης, Παναγιωτόπουλος
Χατζή - Χαρακοπιό
Γήπεδο Πεταλιδίου, 11 π.μ.
Ταβουλαρέας, Τσουλάκος, Γαλακούτης

Δευτέρα
Αιθαία - Αμφιθέα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 4 μ.μ.
Καραπιπέρης, Δεδούσης, Κοντογιάννης

3ος όμιλος

Κυριακή
Θύελλα Παρ. - Αναγέννηση
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.
Σακκάς, Τσέλο, Ζέρβα
Θησέας - Μάνη
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 11 π.μ.
Μακρής, Στέφανος, Παυλοπούλου
Ικαρος - Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 9.30 π.μ.
Καραπιπέρης, Τζιαμουράνης, Χριστοφιλόπουλος,
Ατρόμητος Καλ. - ΑΕΚ Καλ.
Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.
Γεωργαντάς, Αναγνωστόπουλος, Μανιατέας
Ρεπό: Δαναός

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ