Τετάρτη, 05 Ιούλιος 2017 17:55

Οι παλαίμαχοι του Μεσσηνιακού 3-0 τη Θύελλα Παραλίας

Με τον Μεσσηνιακό να κερδίζει 3-0 την Θύελλα Παραλίας συνεχίστηκε η 7η αγωνιστική του ομίλου κατάταξης για τις θέσεις 7-15 στο πρωτάθλημα παλαιμάχων.

Στο άλλο ματς που έγινε τη Δευτέρα το απόγευμα, Πράσινα Πουλιά και Παλαίμαχοι Πύλου αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2.

Πάμισος και και Ομόνοια πήραν στα χαρτιά τους τρεις βαθμούς απέναντι στη Μεθώνη και ΑΕ Λογγάς αντίστοιχα.

Θυμίζουμε ότι ο όμιλος για τις θέσεις 1-6 ολοκληρώθηκε με πρωταθλήτρια την Εράνη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής έχουν ως εξής:

Πάμισος- Μεθώνη 3-0 α.α.

ΑΕ Λογγάς - Ομόνοια 0-3 α.α.

Πράσινα Πουλιά - Παλαίμαχοι Πύλου 2-2

Θύελλα Παραλίας - Μεσσηνιακός 0-3

Η ταυτότητα του αγώνα της Θύελλας Παραλίας με τον Μεσσηνιακό που έγινε στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣΜ στον Κορδία έχει ως εξής: Στο 6' μετά από σουτ του Γεωργιόπουλου η μπάλα βρήκε στη συμβολή των δοκαριών.

Στο 9' και το 18' πέτυχαν τα δύο πρώτα γκολ οι πράσινοι με δημιουργό τον Γεωργιόπουλο και σκόρερ τον Γιάννη Σακελλαρόπουλο.

Στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου ο Φωτόπουλος με κοντινό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Διαιτητής ήταν ο Μανωλόπουλος και βοηθοί η Ε. Τσαούση και η Παπαϊωάννου.

ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ: Φίλιος, Αγγουράς, Β. Ξυνός, Μπαρδουνιώτης, Μπότης, Θ. Μερκούρης, Ευ. Μερκούρης, Κουφαλάκος, Ελευθεράκης, Μπάκας, Γεωργούσης. Έπαιξαν και οι Λιαπάκης, Ηλιόπουλος, Νικολόπουλος, Αντωνέας, Στεφανέας, Τάγαρης, Σπάλλας, Γ. Ξυνός.

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ: Αθανασόπουλος, Σολωμάκος, Μουστάκας, Ι. Σακελλαρόπουλος, Γεωργιόπουλος (36' Πετρόγιαννης), Πατρίκης, Κολοκάθης, Φωτόπουλος, Κατσίποδας, Χριστόπουλος, Καλαντζής. Επαιξε και ο Μισέρος.