Δευτέρα, 11 Νοέμβριος 2013 21:30

Χορταστική ισοπαλία (2-2) στην Τρίπολη για Αστέρα και Ξάνθη

Ισόπαλοι 2-2 αναδείχθηκαν στην Τρίπολη ο Αστέρας και η Ξάνθη στον αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η 11η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

Το γρήγορο γκολ του Εντό για τους γηπεδούχους στο 12' ανάγκασε τους φιλοξενούμενους να βγουν μπροστά και μέσα σε 7 λεπτά (1-1 37' Κάλβο, 1-2 43' Σολτάνι) το ματς ήρθε... τούμπα! Στο δεύτερο ημίχρονο οι Αρκάδες ρίσκαραν, κινδύνεψαν σε κάποιες περιπτώσεις αλλά τελικά δικαιώθηκαν ισοφαρίζοντας (2-2 Ουσέρο 82') και στο ολιγόλεπτο διάστημα που απέμενε οι δύο αντίπαλοι είχαν τις ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη αλλά τελικά έμειναν με το βαθμό.

Ο διαιτητής Κουτσιαύτης απέβαλλε στο 88' τον Χοσέμι κι έτσι η Ξάνθη τελείωε το παιχνίδι με δέκα παίκτες.

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Ερνάντες, Κοντοές, Κουρμπέλης, Ζησόπουλος, Λούι, Εντό, Ουσέρο, Ντε Μπλάσις, Μουνάφο (57' Χουάνμα), Ναβάρο, Μπαράλες.

ΞΑΝΘΗ: Τσέμα, Μπαξεβανίδης, Γούτας, Χοσέμι, Παΐτο, Ντιέ (90' Ράνος), Φλίσκας, Μαρίν (46' Σολάρι), Μάνταλος, Σολτάνι, Κάλβο (77' Μπέρτος)