Δευτέρα, 04 Σεπτέμβριος 2017 19:39

ΔΩΡΙΟ – ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑ 1-2: Tο γύρισε στο δεύτερο ημίχρονο

Αν και βρέθηκε να χάνει μόλις στο 7’, η Σπερχογεία έφυγε νικήτρια χθες από το Δώριο και έχει ξεκάθαρο προβάδισμα για να συνεχίσει στην επόμενη φάση του κυπέλλου Μεσσηνίας.

Οι “ταύροι” νίκησαν με 1-2 το Δώριο χάρη σε γκολ των Χριστόπουλου και Γ. Δωδεκάτου στο 46’ και στο 63’, αντίστοιχα.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 7’ με κεφαλιά του ανενόχλητου Μεμά, έπειτα από ασίστ του Φλέσσα. Η Σπερχογεία ισοφάρισε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου με κεφαλιά - “ψαράκι” του Χριστόπουλου, έπειτα από σέντρα του Μπαλαούρα. Ο σκόρερ κέρδισε πέναλτι στο 63’, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Γ. Δωδεκάτος και διαμόρφωσε το τελικό 1-2, με τους νικητές να δείχνουν καλύτερα πράγματα επιθετικά στο δεύτερο ημίχρονο.

Το ματς διαιτήτευσε ο Τουρλομούσης με βοηθούς τους Κομπιλίρη και Μαντά.

ΔΩΡΙΟ: Δήμας, Πετράκος, Γεωργιόπουλος, Μεμά, Κομάν, Β. Κοντοθανάσης, Μπόρα, Γκιάτα, Φλέσσας, Μπ. Κοντοθανάσης (60’ Μπογκάσα), Κατσίβας.

ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑ: Tσούλος, Παπανικολόπουλος, Μπαλαούρας, Βεργόπουλος, Γ. Δωδεκάτος, Κορομηλάς, Μπάλλας, Μπούνας, Ι. Γιακουμής (75’ Κοντούλης), Χριστόπουλος (82’ Γ. Δημητρίου), Καραχάλιος (70’ Μποντιώτης).