Τετάρτη, 23 Ιανουάριος 2013 19:57

Στους «8» του κυπέλλου ο Αστέρας Τρίπολης (βίντεο)

Ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε με 2-0 τον Ολυμπιακό Βόλου και πήρε πανηγυρικά την πρόκριση για τους «8» του κυπέλλου Ελλάδας (1-1 το πρώτο ματς). Τα γκολ πέτυχαν στο δεύτερο ημίχρονο ο Ντε Μπλάσις στο 62' και ο Φορμίκα στο 77'.

Η εξέλιξη του αγώνα

90' Τέλος της αναμέτρησης με πρόκριση για το Αστέρα

77' 2-0 o Αστέρας. Σκόρερ ο Φορμίκα, πλέον ο Αστέρας είναι πάρα πολύ κοντά στην πρόκριση.

62' Γκολ για τον Αστέρα, 1-0. Ο Ντε Μπλάσις με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα στους Αρκάδες.

59' Παραμένει το 0-0 στην Τρίπολη.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

45' Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε ισόπαλο χωρίς τέρματα.

37' Εχει τον έλεγχο ο Αστέρας, αλλά η άμυνα του Ολυμπιακού είναι πολυπρόσωπη και προς το παρών κρατά. Και με το 0-0 πάντως ο Αστέρας είναι η ομάδα που παίρνει την πρόκριση.

33' Παραμένει το 0-0 στην Τρίπολη.

15' Νέα χαμένη ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Περόνε, παραμένει το 0-0.

5' Πρώτη ευκαιρία με τον Ράγιος να αστοχεί από καλή θέση.

1' Ξεκίνησε το παιχνίδι

Μετά το 1-1 στο πρώτο ματς στο Βόλο, ο Αστέρας Τρίπολης υποδέχεται σήμερα στις 8 μ.μ. τον Ολυμπιακό Βόλου με στόχο να επιβεβαιώσει τα προγνωστικά και να σφραγίσει την πρόκριση στους «8» του κυπέλλου Ελλάδας.
Οι συνθέσεις των ομάδων...

Αστέρας Τρίπολης: Μπαντής, Τσαμπούρης, Πιπίνης, Κουρμπέλης, Σανκαρέ, Φραγκουλάκης, Φορμίκα, Ράγιος, Ντε Μπλάσις, Περόνε, Έγκον

Ολυμπιακός Βόλου: Σταυράκης, Πετκάκης, Παλαιολόγος, Γουσούλης, Γκότοβος,  Κοτζαθανάσης, Τσιάτσιος, Στογιάνοφ, Ανιέτε, Μπακαγιόκο, Ογιαρμπίντε.