Δευτέρα, 18 Σεπτέμβριος 2017 11:42

Γκολ του Παπασταθόπουλου κόντρα στην Κολωνία με χρήση... βίντεο!

Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος σημείωσε το δεύτερο γκολ της Ντόρτμουντ στην αναμέτρηση με την Κολωνία, με τον διαιτητή να κάνει χρήση του Video Assistant Referee πριν επικυρώσει το τέρμα του Μεσσήνιου στόπερ.

Η Ντόρτμουντ προηγήθηκε με 2-0 της Κολωνίας στο ημίχρονο, για την 4η αγωνιστική της Bundesliga, με τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο να χρίζεται σκόρερ με τη... βοήθεια του Video Assistant Referee.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Έλληνας στόπερ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κοντινή προβολή, εκμεταλλευόμενος τη λάθος συνεννόηση μεταξύ γκολκίπερ της Κολωνίας, Τίμο Χορν και του Ντομινίκ Χάιντς.

Αρχικά ο διαιτητής ακύρωσε το τέρμα για επιθετικό φάουλ του Σωκράτη. Ωστόσο, ύστερα απ' τη χρήση του VAR, πήρε πίσω την απόφασή του και έδειξε... σέντρα.

Πηγή: sport24.gr