Δευτέρα, 18 Σεπτέμβριος 2017 13:04

ΚΛΗΡΩΣΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ: Εντός με Αχαϊκή η Καλαμάτα, στην Πύλο με Βάρδα ξεκινά ο Τσικλητήρας

Γράφτηκε από τον

 

Η κλήρωση της Γ’ εθνικής έγινε πριν λίγο στα γραφεία της ΕΠΟ. Οι δύο Μεσσηνιακές ομάδες είναι στον 5ο όμιλο με την Καλαμάτα να παίζει στην πρεμιέρα εντός με την Αχαϊκή και ο Τσικλητήρας Πύλου επίσης εντός έδρας με Βάρδα.

 

Θυμίζουμε ότι τον 5ο όμιλο των 12 ομάδων απαρτίζουν οι Καλαμάτα, Τσικλητήρας Πύλου (Μεσσηνία), Ζάκυνθος (Ζακύνθο), Παλληξουριακός (Κεφαλλονιά), Λεωνίδιο, Παναρκαδικός (Αρκαδία), Πανηλειακός, Αστέρας Αμαλιάδας, ΠΑΟ Βάρδας (Ηλεία), Αστέρας Βλαχιώτη (Λακωνία), Αχαϊκή, Διαγόρας Βραχνέικων (Αχαία).

Το πρωτάθλημα έχει οριστεί να ξεκινήσει την 1η Οκτωβρίου.

Από κάθε όμιλο ο πρωταθλητής θα πάει σε μπαράζ ανόδου (από τους 8 πρωταθλητές των ομίλων θα ανέβουν τελικά 4 ομάδες) ενώ όσον αφορά τον υποβιβασμό από τον 5ο όμιλο θα πέσουν οι 5 τελευταίες ομάδες.

 

Το πρόγραμμα  έχει ως εξής:

 

1η αγωνιστική

Τσικλητήρας Πύλου – ΠΑΟ Βάρδας

Διαγόρας Βραχνέικων – Παναρκαδικός

Αστέρας Βλαχιώτης – Πανηλειακός

Αστέρας Αμαλιάδας – Παλληξουριακός

Καλαμάτα – Αχαϊκή

Λεωνίδιο – Ζάκυνθος

 

2η αγωνιστική

Διαγόρας Βραχνέικων – Τσικλητήρας Πύλου

ΠΑΟ Βάρδας – Αστέρας Βλαχιώτη

Παναρκαδικός – Αστέρας Αμαλιάδας

Πανηλειακός – Καλαμάτα

Παλληξουριακός – Λεωνίδιο

Ζάκυνθος – Αχαϊκή

 

3η αγωνιστική

Τσικλητήρας Πύλου – Αστέρας Βλαχιώτης

Αστέρας Αμαλιάδας – Διαγόρας Βραχνέικων

Καλαμάτα – ΠΑΟ Βάρδας

Λεωνίδιο – Παναρκαδικός

Ζάκυνθος – Πανηλειακό

Αχαϊκή – Παλληξουριακός

 

 

4η αγωνιστική

Αστέρας Αμαλιάδας – Τσικλητήρας Πύλου

Αστέρας Βλαχιώτης – Καλαμάτα

Διαγόρας Βραχνέικων – Λεωνίδιο

ΠΑΟ Βάρδας – Ζάκυνθος

Παναρκαδικός – Αχαϊκή

Παλληξουριακός – Πανηλειακός

 

5η αγωνιστική

Τσικλητήρας Πύλου – Καλαμάτα

Λεωνίδιο – Αστέρας Αμαλιάδας

Ζάκυνθος – Αστέρας Βλαχιώτης

Αχαϊκή – Διαγόρας Βραχνέικων

Παλληξουριακός – ΠΑΟ Βάρδας

Πανηλειακός – Παναρκαδικός

 

6η αγωνιστική

Λεωνίδιο – Τσικλητήρας Πύλου

Καλαμάτα – Ζάκυνθος

Αστέρας Αμαλιάδας – Αχαϊκή

Αστέρας Βλαχιώτης – Παλληξουριακός

Διαγόρας Βραχνέικων – Πανηλειακός

ΠΑΟ Βάρδας – Παναρκαδικός

 

7η αγωνιστική

Τσικλητήρας Πύλου – Ζάκυνθος

Αχαϊκή – Λεωνίδιο

Παλληξουριακός – Καλαμάτα

Πανηλειακός – Αστέρας Αμαλιάδας

Παναρκαδικός – Αστέρας Βλαχιώτης

ΠΑΟ Βάρδας – Διαγόρας Βραχνέικων

 

8η αγωνιστική

Αχαϊκή – Τσικλητήρας Πύλου

Ζάκυνθος – Παλληξουριακός

Λεωνίδιο – Πανηλειακός

Καλαμάτα– Παναρκαδικός

Αστέρας Αμαλιάδας – ΠΑΟ Βάρδας

Αστέρας Βλαχιώτης – Διαγόρας Βραχνέικων

 

9η αγωνιστική

Τσικλητήρας Πύλου – Παλληξουριακός

Πανηλειακός – Αχαϊκή

Παναρκαδικός – Ζάκυνθος

ΠΑΟ Βάρδας – Λεωνίδιο

Διαγόρας Βραχνέικων – Καλαμάτα

Αστέρας Βλαχιώτης – Αστέρας Αμαλιάδας

 

10η αγωνιστική

Πανηλειακός – Τσικλητήρας Πύλου

Παλληξουριακός – Παναρκαδικός

Αχαϊκή – ΠΑΟ Βάρδας

Ζάκυνθος – Διαγόρας Βραχνέικων

Λεωνίδιο – Αστέρας Βλαχιώτης

Καλαμάτα – Αστέρας Αμαλιάδας

 

11η αγωνιστική

Παναρκαδικός – Τσικλητήρας Πύλου

ΠΑΟ Βάρδας – Πανηλειακός

Διαγόρας Βραχνέικων –Παλληξουριακός

Αστέρας Βλαχιώτης – Αχαϊκή

Αστέρας Αμαλιάδας – Ζάκυνθος

Καλαμάτα – Λεωνίδιο

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ