Σάββατο, 30 Σεπτέμβριος 2017 12:23

Πρεμιέρα στη Β’ τοπική

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Πρεμιέρα στη Β’ τοπική

Η αναμονή για τις ομάδες της Β’ τοπικής έφθασε στο τέλος της, καθώς ξεκινά αυτό το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα, το οποίο θα διεξαχθεί για μία ακόμα χρονιά σε δύο ομίλους.

Ο δεύτερος όμιλος, ωστόσο, θα γίνει με 12 ομάδες, μιας και η Στενωσιά γνωστοποίησε ότι αποχωρεί και έτσι οι αντίπαλοί της θα παίρνουν στα χαρτιά τους 3 βαθμούς.Η πρώτη ομάδα που θα πάρει ξεκούραστο τρίποντο αυτή την Κυριακή είναι ο Δαναός. Στα αξιοσημείωτα ότι στην πρεμιέρα αναμετρώνται η Θύελλα Χαρακοπιού με το Βλαχόπουλο, το οποίο με την ισοπαλία (1-1) που απέσπασε πέρυσι τελευταία αγωνιστική και μάλιστα βαθμολογικά αδιάφορη, στέρησε ουσιαστικά την άνοδο από τη Θύελλα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων του διημέρου και οι διαιτητές έχουν ως εξής:


A’ όμιλος

 

Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου

 

Νέος Αρις - Ατρόμητος Πλατύ

Γήπεδο Αριος, 4.30 μ.μ.

Τσαούση, Τζιαμουράνης, Κομπιλίρης

Ηρακλής Κυπ. - Κοπανάκι

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 4.30 μ.μ.

Ρέκκας, Γεωργαντάς, Σταυρόπουλος

Μεσσηνιακός - Καλό Νερό

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 4.30 μ.μ.

Κουτσαναστάσης, Αντωνόπουλος, Βανικιώτης

 

Κυριακή 1 Οκτωβρίου

 

ΑΕΚ Καλαμάτας - Κεραυνός

Γήπεδο ΚΤΕΛ “Γ. Λουκαρέας”, 12 μ.

Αδαμόπουλος, Τσαούση, Ταβουλαρέας

Πανευαϊκός - Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο Ανδρούσας, 12 μ.

Νίκας, Σταυρόπουλος, Βοσνάκης

Αστέρας Βαλύρας - ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο Βαλύρας, 4.30 μ.μ.

Αντωνόπουλος, Μιχαλόπουλος, Ρηγοπούλου

Ρεπό: Παπαφλέσσας Αμφειας

 

Β’ όμιλος

 

Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου

 

ΑΕ Λογγά - Πατίστα

Γήπεδο Λογγάς, 4.30 μ.μ.

Ζαρακοβίτης, Μιχαλόπουλος, Ρηγοπούλου

Θύελλα Χαρακοπιού - Βλαχόπουλο

Γήπεδο Κορώνης, 4.30 μ.μ.

Πλακογιάννης, Γιαννέτσος, Τζεμαλάι

 

Κυριακή 1 Οκτωβρίου

 

ΑΣ Φυτειάς – Καλλιθέα

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 12 μ.

Ψηλοπαναγιώτης, Κομπιλίρης, Ρηγόπουλος

Δαναός – Στενωσιά 3-0 (α.α)

Δόξα – Πανιώνιος

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 7.30 μ.μ.

Νικολόπουλος, Τσοπανάκης, Τζιαμουράνης

 

Δευτέρα 2 Οκτωβρίου

 

Νέδουσα - Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6.30 μ.μ.

Ρέκκας, Τζεμαλάι, Γαλακούτης

Ρεπό: Παναθηναϊκός Καλαμάτας 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ