Πύλος - Βάρδα 0-0

Καλαμάτα - Αχαϊκή 1-0

(Γουερέ 22')

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

90' Τελικό Καλαμάτα -Αχαική 1-0.

90' Τελικό Πύλος - Βάρδα 0-0, τελικό Βραχνέικα - Παναρκαδικός 3-1.

78' Στο 75' είναι το Καλαμάτα - Αχαική στο 1-0, στο 74' αποβλήθηκε ο προπονητής της Καλαμάτας Νίκος Ζαλίκας για διαμαρτυρία και στην επόμενη φάση ο Καμινιώτης έχασε μοναδική ευκαιρία να πετύχει το δεύτερο γκολ και να τελειώσει το ματς.

78' Στην Πύλο αποβάλλεται στο 78' ο Ακασού με β' κίτρινη και ο Τσικλητήρας συνεχίζει με 10 παίκτες.

75' Στην Πύλο στο 75' παραμένει το 0-0 στο Τσικλητήρας - Βάρδα, παιχνίδι κέντρου χωρίς φάσεις στην Πύλο. Πάντα στο 1-0 η Καλαμάτα που στο 70' έχασε καλη ευκαιρία με τον Κουρέλλα.

65΄Στη Λακωνία ο Αστέρας Βλαχιώτη ισοφαρίζει 1-1 τον Πανηλειακό

60' Σε άλλο ματς Αστέρας Αμαλιάδας - Παλληξουριακός 3-1.

60' Σε άλλο ματς Αστέρας Βλαχιώτη - Πανηλειακός 0-1.

50' Παραμένει το 1-0 για την Καλαμάτα απέναντι στην Αχαική καθώς και το 0-0 στο Πύλος - Βάρδα.

46' Δεύτερο ημίχρονο στους αγώνες.

Αστέρας Βλαχιώτη - Πανηλειακός 0-0

45' Ημίχρονο Καλαμάτα - Αχαϊκή 1-0. Ημίχρονο Πύλος - Βάρδα 0-0.

44' Χτύπησε ο Αντωνόπουλος της Αχαϊκής και πάει κατευθείαν στα αποδυτήρια, παραμένει το 1-0 για την Καλαμάτα. Στην θέση του Αντωνόπουλου μπαίνει ο Κρίμπας.

43' Στην Πύλο παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Τσικλητήρα και Βάρδα, μοιρασμένο ματς με δυνατές μονομαχίες αλλά λιγοστές φάσεις μέχρι τώρα.

33' Σε άλλο ματς Διαγόρας Βραχνέικων - Παναρκαδικός 2-0. Μιχαηλίδης και Παπαδόπουλος τα γκολ.

22' ΓΚΟΟΟΛ Ο Πολ Γουερέ κάνει το 1-0 για την Καλαμάτα απέναντι στην Αχαϊκή.

20' Σε άλλο ματς Διαγόρας Βραχνέικων - Παναρκαδικός 1-0 στο 20'. Στο ματς που ξεκίνησε νωρίτερα Λεωνίδιο - Ζάκυνθος 0-1 τελικό.

14' Στην Πύλο παραμένει το 0-0 στο 14' ανάμεσα στον Τσικλητήρα και τη Βάρδα. Περίπου 300 θεατές βρίσκονται στο γήπεδο. Ο Πύλος είχε την πρώτη καλή στιγμή με τον Οντβόνγκ στο 2' ενώ η Βάρδα απείλησε με τον Κωνσταντινίδη στο 12'.

7' Στο γήπεδο του Μεσσηνιακού βρίσκονται πλέον περίπου 1000 θεατές μεταξύ των οποίων και περίπου 40 φίλοι της Αχαϊκής.

5' Μεγάλη ευκαιρία για την Καλαμάτα τώρα, ο Σαραντόπουλος εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα έφτασε στον Καντσούτση στο β' δοκάρι και αυτός αμαρκάριστος από πολύ κοντά έστειλε με κεφαλιά τη μπάλα ελάχιστα άουτ.

2' Πολύ μεγάλη ευκαιρία η Αχαϊκή στο 2'. Ο Σαμπανέι έβγαλε κάθετη στον Καραγιάννη που βρέθηκε απέναντι στον Γκόμεζ ο οποίος με τα πόδια απόκρουσε το πλασέ του παίκτη των φιλοξενούμενων.

1' Σέντρα στα παιχνίδια της Γ" εθνικής. Στο γήπεδο του Μεσσηνιακού ξεκίνησε το ματς παρουσία περίπου 700 φιλάθλων.

Θα υπάρχει συνεχής ενημέρωση για την εξέλιξη των δύο αγώνων.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές στον 5ο όμιλο της Γ' εθνικής που κάνει πρεμιέρα σήμερα Κυριακή: