Τρίτη, 19 Νοέμβριος 2013 14:07

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου σε Α', Β' και Γ' τοπική

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου σε Α', Β' και Γ' τοπική

Με τα παιχνίδια της 9ης αγωνιστικής θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Α' τοπικής στην Μεσσηνία. Η πρωτοπόρος Κυπαρισσία θα φιλοξενηθεί από τον ανεβασμένο Τσικλητήρα Πύλου στο γήπεδο της Μεθώνης και θα προσπαθήσει να επιστρέψει τις νίκες μετά την απρόσμενη εντός έδρας ισοπαλία με τον Αστέρα Αρφαρών. Ο δεύτερος Εθνικός Μελιγαλά θα υποδεχθεί τον Απόλλωνα με στόχο να πάρει την νίκη και να εκμεταλλευτεί τυχόν στραβοπάτημα της Κυπαρισσίας για να την πιάσει στην βαθμολογία.


Ο Πάμισος, που βρίσκεται στο -2 από τον Εθνικό και στο -4 από την Κυπαρισσία, θα παίξει εκτός έδρας με τον Τέλλο Άγρα.
Το πρωτάθλημα της Β' τοπικής θα συνεχιστεί με τα παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής ενώ στην Γ' τοπική θα έχουμε τα ματς της 5ης αγωνιστικής.
Αναλυτικά το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακού στις τρεις κατηγορίες έχει ως εξής:

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο
Εθνικός Μελιγαλά - Απόλλωνας Καλαμάτας
Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.
Ομόνοια - Ολυμπιακός Καλαμάτας
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.
Αστέρας Αρφαρών - Α.Ο. Φαραί
Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.
Μεθώνη - Ανδρούσα
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.

Κυριακή
Σπερχογεία - Εράνη
Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.
Τσικλητήρας Πύλου - Κυπαρισσία
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.
Τέλλος Αγρας - Πάμισος
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.
Δώριο - Διαβολίτσι
Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος
Σάββατο
Ηρακλής Κυπ. - Δόξα
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Μάνεση - Αμφεια
Γήπεδο Μάνεση, 3 μ.μ
Πανθουριακός - Μικρομάνη
Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.
Βαλύρα - Ασπρόχωμα
Γήπεδο Βαλύρας, 3 μ.μ.

Κυριακή
Ηρακλής Καλ. - Νέος Αρις
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6 μ.μ.
Κεραυνός - ΑΠΣ Αρις
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3μ.μ.

2ος όμιλος

Σάββατο
Καλλιθέα - Λογγά
Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.
Μιλτιάδης - Βέργα
Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3 μ.μ.
Χώρα - Πεταλίδι
Γήπεδο Χώρας, 3 μ.μ.
Αίας - Πατίστα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.

Κυριακή
Ολυμπιακός Αν. - Κορώνη
Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.
Παναθηναϊκός - Πανιώνιος
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.
Χανδριναϊκός - Βλαχόπουλο
Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.

Γ' ΤΟΠΙΚΗ
1ος όμιλος

Σάββατο
Θύελλα Μερόπης - ΠΑΟΚ
Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.
ΑΕ Γαργαλιάνων - Κοπανάκι
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.
Κυριακή
Καλό Νερό - Πανευαϊκός
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 11 π.μ.


2ος όμιλος
Κυριακή
Στενωσιά - Χατζή
Γήπεδο Στενωσιάς, 3 μ.μ.
Αιθαία - Αβραμιού
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 11 π.μ.
Αμφιθέα - Νέστωρ Πύλου
Γήπεδο Αγ, Νικολάου Μεσσήνης, 11 π.μ.
Χαρακοπιό - Νέδουσα Αλ.
Γήπεδο Κορώνης, 11 π.μ.

3ος όμιλος
Σάββατο
Δαναός - Θησέας
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Κυριακή
Θύελλα Παρ. - Ικαρος
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.
Ατρόμητος Κ. - Αναγέννηση
Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.
ΑΕΚ Καλ. - Μάνη
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 11 π.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ