Τετάρτη, 04 Οκτώβριος 2017 17:16

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το Σάββατο στο Στάδιο το Πανθουριακός – Τέλλος Αγρας

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Με την 2η αγωνιστική θα συνεχιστούν το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της Α’, Α1 και Β’ τοπικής.

Από το πρόγραμμα της Α’ τοπικής ξεχωρίζει το ματς του Πανθουριακού με τον Τέλλο Αγρα που θα γίνει το Σάββατο στις 4.30 μ.μ. στο Δημοτικό Στάδιο της Καλαμάτας. Θα παίξουν δύο από τις δυνατές ομάδες της κατηγορίας, με τον Πανθουριακό να προέρχεται από την εντός έδρας ήττα της πρεμιέρας με τον Πάμισο και τον Τέλλο Αγρα να προέρχεται από το εντυπωσιακό 5-0 επί του Ολυμπιακού Καλαμάτας στους Γαργαλιάνους.

Ενδιαφέρον παρουσιάζουν επίσης η Τριφυλιακή κόντρα του Μιλτιάδη με την Κυπαρισσία αλλά και το Καλαματιανό ντέρμπι ανάμεσα στην Ομόνοια και τον Απόλλωνα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στις τρεις κατηγορίες έχει ως εξής:

 

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 7/10

Πανθουριακός - Τέλλος Αγρας

Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας, 4.30 μ.μ.

Ολυμπιακός Καλ. - Διαβολίτσι

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 4.30 μ.μ.

Μιλτιάδης – Κυπαρισσία

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 4.30 μ.μ.

 

Κυριακή 8/10

Πάμισος – Αναγέννηση

Γήπεδο Μεσσήνης, 4.30 μ.μ.

Εράνη - ΑΟ Φαραί

Γήπεδο Φιλιατρών, 4.30 μ.μ.

Ανδρούσα – Σπερχογεία

Γήπεδο Ανδρούσας, 4.30 μ.μ.

Εθνικός Μελιγαλά – Ασπρόχωμα

Γήπεδο Μελιγαλά, 4.30 μ.μ.

Ομόνοια – Απόλλωνας

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 4.30 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 7/10

ΑΕ Αβίας – Δώριο

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 4.30 μ.μ.

Πεταλίδι – Κορώνη

Γήπεδο Πεταλιδίου, 4.30 μ.μ.

Ολυμπιακός Αν. - ΑΕ Μάνης

Γήπεδο Μεσσήνης, 4.30 μ.μ.

Μεθώνη - Αστέρας Μικρομάνης

Γήπεδο Μεθώνης, 4.30 μ.μ.

 

Κυριακή 8/10

ΑΕ Γαργαλιάνων - Ηρακλής Καλ.

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 4.30 μ.μ.

Χώρα – Αίας

Γήπεδο Χώρας, 4.30 μ.μ.

ΑΟ Φυτειάς – Χανδριναϊκός

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 7.30 μ.μ.

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

 

Σάββατο 7/10

Κοπανάκι - ΑΕΚ Καλαμάτας

Γήπεδο Δωρίου, 4.30 μ.μ.

 

Κυριακή 8/10

Αμφεια - Νέος Αρις

Γήπεδο Σπερχογείας, 4.30 μ.μ.

Ατρόμητος Πλατύ - Ηρακλής Κυπ.

Γήπεδο Αρφαρών, 4.30 μ.μ.

ΑΠΣ Αρις – Μεσσηνιακός

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 1 μ.μ.

Κεραυνός – Πανευαϊκός

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 4.30 μ.μ.

Καλό Νερό - Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 4.30 μ.μ.

Ρεπό: Αστέρας Βαλύρας

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

 

Σάββατο 7/10

Στενωσιά - ΑΣ Φυτειάς 0-3 α.α.

Πράσινα Πουλιά – Βλαχόπουλο

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 4.30 μ.μ.

Πατίστα – Νέδουσα

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 7.30 μ.μ.

 

Κυριακή 8/10

Καλλιθέα – Δόξα

Γήπεδο Μεθώνης, 4.30 μ.μ.

Πανιώνιος - Θύελλα Χαρακοπιού

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 1.30 μ.μ.

 

Δευτέρα 9/10

Παναθηναϊκός Καλ. - Δαναός

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 4.30 μ.μ.

Ρεπό: ΑΕ Λογγά

 

 

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ