Τετάρτη, 18 Οκτώβριος 2017 18:11

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Την Κυριακή στο Στάδιο το Πανθουριακός - Κυπαρισσία

Γράφτηκε από τον

Με τα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής συνεχίζονται το Σαββατοκύριακο 21 και 22 Οκτωβρίου τα πρωταθλήματα της Α’, Α1 και Β’ τοπικής.

Από τις αναμετρήσεις της πρώτης κατηγορίας ξεχωρίζουν αυτή του Πανθουριακού με την Κυπαρισσία, που θα διεξαχθεί την Κυριακή στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας.

Την ίδια ημέρα έχουν προγραμματιστεί να γίνουν και οι συναντήσεις των δύο πρωτοπόρων του Πάμισου με το Ασπρόχωμα και του Απόλλωνα Καλαμάτας με την Εράνη. Στην Α1 τοπική οι τέσσερις πρωτοπόροι Μάνη, Πεταλίδι, Μεθώνη και Αίαντας αγωνίζονται εντός έδρας. Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

 

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 21/10

Αναγέννηση - Τέλλος Αγρας

Γήπεδο ΚΤΕΛ “Γ. Λουκαρέας”, 3.30 μ.μ.

Μιλτιάδης - Ομόνοια

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3.30 μ.μ.

Ανδρούσα - Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο Ανδρούσας, 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 22/10

 

Διαβολίτσι - ΑΟ Φαραί

Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3.30 μ.μ.

Πανθουριακός - Κυπαρισσία

Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας, 3.30 μ.μ.

Ολυμπιακός Καλ. - Σπερχογεία

Γήπεδο ΚΤΕΛ “Γ. Λουκαρέας”, 3.30 μ.μ.

Ασπρόχωμα - Πάμισος

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3.30 μ.μ.

Εράνη - Απόλλωνας

Γήπεδο Φιλιατρών, 3.30 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 21/10

Μεθώνη - Δώριο

Γήπεδο Μεθώνης, 3.30 μ.μ.

ΑΕ Μάνης - Ηρακλής Καλ.

Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.

Αστέρας Μικρομάνης - Κορώνη

Γήπεδο Μικρομάνης, 3.30 μ.μ.

Αίας - Ολυμπιακός Ανάληψης

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6.30 μ.μ.

 

Κυριακή 22/10

 

ΑΕ Γαργαλιάνων - ΑΕ Αβίας

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3.30 μ.μ.

Πεταλίδι - Χανδριναϊκός

Γήπεδο Πεταλιδίου, 3.30 μ.μ.

ΑΟ Φυτειάς - Χώρα

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6.30 μ.μ.

 

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο 21/10

 

Κοπανάκι - Καλό Νερό

Γήπεδο Δωρίου, 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 22/10

 

ΑΠΣ Αρις - Κεραυνός

Γήπεδο ΚΤΕΛ “Γ. Λουκαρέας”, 10 π.μ.

Ατρόμητος Πλατύ - Πανευαϊκός

Γήπεδο Αρφαρών, 3.30 μ.μ.

Αμφεια - Μεσσηνιακός

Γήπεδο Σπερχογείας “Π. Γεωργανάς”, 3.30 μ.μ.

Ηρακλής Κυπ. - ΑΕΚ Καλαμάτας

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.

Αστέρας Βαλύρας - Νέος Αρις

Γήπεδο Βαλύρας, 3.30 μ.μ.

Ρεπό: Αστέρας Αρφαρών

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο 21/10

 

ΑΣ Φυτειάς - Δόξα

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3.30 μ.μ.

ΑΕ Λογγάς - Δαναός

Γήπεδο Λογγάς, 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 22/10

 

Παναθηναϊκός Καλ. - Νέδουσα

Γήπεδο ΚΤΕΛ “Γ. Λουκαρέας”, 12.30 μ.μ.

Πατίστα - Πανιώνιος

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3.30 μ.μ.

Καλλιθέα - Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο Μεθώνης, 3.30 μ.μ.

 Ρεπό: Βλαχόπουλο, Θύελλα Χαρακοπιού

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ