Σάββατο, 21 Οκτώβριος 2017 12:44

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Ντέρμπι στο Δώριο ανάμεσα σε Καλό Νερό και Κοπανάκι

Γράφτηκε από τον

 

Με τις αναμετρήσεις για την 4η αγωνιστική συνεχίζεται το πρωτάθλημα και στους δύο ομίλους της Β’ τοπικής.

Το ενδιαφέρον στρέφεται περισσότερο στον 1ό όμιλο, εκεί όπου θα έχουν το ντέρμπι ανάμεσα στο Καλό Νερό, που βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας, όπου θα πάει στο Δώριο να αγωνιστεί με τον Διαγόρα Κοπανακίου που είναι στη δεύτερη θέση και με 2 πόντους λιγότερους.

Ο Ηρακλής Κυπαρισσίας, που επίσης βρίσκεται στη 2η θέση, υποδέχεται τη φιλόδοξη ΑΕΚ Καλαμάτας, ή οποία είχε πρωταγωνιστικούς στόχους και μετά την πρόσληψη του προπονητή Δημήτρη Μάλαμα, θέλει να μπει ξανά σε τροχιά διεκδίκησης της πρωτιάς.

Στο 2ο όμιλο, η πρωτοπόρος ομάδα του Βλαχόπουλο κάνει το αγωνιστικό ρεπό της, έτσι οι 4 από τις 5 ομάδες, που την ακολουθούν στη 2η θέση (η Θύελλα Χαρακοπιού έχει επίσης ρεπό, αλλά θα πάρει το 3ποντο), με τρεις πόντους λιγότερους, Α.Ε. Λογγάς, Α.Σ. Φυτειάς, Καλλιθέα και Δόξα θα επιδιώξουν να τη φτάσουν σημειώνοντας αντίστοιχα νίκες. Βέβαια δύο εξ αυτών θα βρεθούν αντιμέτωπες, ο Α.Σ. Φυτειάς που θα υποδεχτεί στο “Π. Μπαχράμης” τη Δόξα και μία από τις δύο θα χαμογελάσει, ή με ισοπαλία θα παραμείνουν πίσω.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των συναντήσεων της 4ης αγωνιστικής και στους δύο ομίλους, οι διαιτητές που θα τους διευθύνουν και η βαθμολογία μετά από τα 3 πρώτα παιχνίδια έχουν ως εξής:

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο 21/10

 

Κοπανάκι - Καλό Νερό

Γήπεδο Δωρίου, 3.30 μ.μ.

Ρέκκας, Γαλακούτης, Βρυώνης

 

Κυριακή 22/10

 

ΑΠΣ Αρις - Κεραυνός

Γήπεδο ΚΤΕΛ “Γ. Λουκαρέας”, 10 π.μ.

Σκόρδος, Καυκάς, Κομπιλίρης

Ατρόμητος Πλατύ - Πανευαϊκός

Γήπεδο Αρφαρών, 3.30 μ.μ.

Ταβουλαρέας, Βασιλοπούλου, Αντ. Μιχαλόπουλος

Αμφεια - Μεσσηνιακός

Γήπεδο Σπερχογείας “Π. Γεωργανάς”, 3.30 μ.μ.

Γεωργαντάς, Καυκάς, Παπαϊωάννου

Ηρακλής Κυπ. - ΑΕΚ Καλαμάτας

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.

Ζαρακοβίτης, Τσουκάλη, Ε. Τσαούση

Αστέρας Βαλύρας - Νέος Αρις

Γήπεδο Βαλύρας, 3.30 μ.μ.

Ρέκκας, Κομπιλίρης, Βανικιώτης

Ρεπό: Αστέρας Αρφαρών

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 3 αγώνες)

1. Καλό Νερό 8-2 9

2. Διαγόρας Κοπανακίου 10-3 7

-. Ηρακλής Κυπαρισσίας 5-3 7

4. Αστέρας Αρφαρών 7-4 6

-. Ατρόμητος Πλατύ 3-2 6

6. Αστέρας Βαλύρας 2-1 4

-. Κεραυνός Καλ. 6-6 4

8. Αμφεια 3-3 3

9. ΑΠΣ Αρις 1-2 2

10. Μεσσηνιακός 1-3 1

- ΑΕΚ Καλαμάτας 2-5 1

12. Νέος Αρις 2-3 0

-. Πανευαϊκός 3-14 0

- Το ρεπό τους έχουν κάνει Αμφεια, Βαλύρα και Μεσσηνιακός

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο 21/10

 

ΑΣ Φυτειάς - Δόξα

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3.30 μ.μ.

Σταυρόπουλος, Τζιαμουράνης, Βοσνάκης

ΑΕ Λογγάς - Δαναός

Γήπεδο Λογγάς, 3.30 μ.μ.

Κασκάνης, Γ. Μιχαλόπουλος, Τζεμαλάι

 

Κυριακή 22/10

 

Παναθηναϊκός Καλ. - Νέδουσα

Γήπεδο ΚΤΕΛ “Γ. Λουκαρέας”, 12.30 μ.μ.

Βρυώνης, Τζιαμουράνης, Αντ. Μιχαλόπουλος

Πατίστα - Πανιώνιος

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3.30 μ.μ.

σακκάς, Τζιαμουράνης, Βασιλοπούλου

Καλλιθέα - Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο Μεθώνης, 3.30 μ.μ.

Κουτσαναστάσης, Αντωνόπουλος, Τζεμαλάι

Ρεπό: Βλαχόπουλο, Θύελλα Χαρακοπιού

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 3 αγώνες)

1. Βλαχόπουλο 9-2 9

2. Α.Ε. Λογγάς 6-3 6

-. Α.Σ. Φυτειάς 5-2 6

-. Θύελλα Χαρακοπιού 4-2 6

-. Καλλιθέα 4-3 6

-. Δόξα Καλαμάτας 6-3 6

7. Δαναός 6-4 4

- . Πράσινα Πουλιά 5-5 4

9. Πατίστα 6-10 3

10. Παναθηναϊκός Καλαμάτας 3-4 1

-. Πανιώνιος Καλαμάτας 2-5 1

12. Νέδουσα 3-6 0

* Η Στενωσιά έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα

* Ο Παναθηναϊκός Καλαμάτας, η ΑΕ Λογγάς και η Νέδουσα έχουν κάνει το ρεπό τους.

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ