Σάββατο, 23 Νοέμβριος 2013 09:13

Το πρόγραμμα της Γ' τοπικής

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Το πρόγραμμα της Γ' τοπικής

Με την πέμπτη αγωνιστική συνεχίζεται σήμερα και αύριο το πρωτάθλημα της Γ' τοπικής (στη φωτογραφία ο Νέστωρ Πύλου) και στους τρεις ομίλους.
Στον πρώτο ενδιαφέρον ματς θα γίνει στο Δώριο μεταξύ της Θύελλας Μερόπης και του ΠΑΟΚ, ενώ ο Διαγόρας Κοπανακίου δοκιμάζεται στους Γαργαλιάνους από την τοπική Ενωση.


Την Κυριακή το πρωί στην Κυπαρισσία το Καλό Νερό παίζει με τον Πανευαϊκό, ενώ το ρεπό τους θα κάνουν ο πρωτοπόρος Ατρόμητος Πλατύ και τα Διόδια.
Στο δεύτερο όμιλο η πρωτοπόρος Στενωσιά έχει τον πρώτο λόγο στο γειτονικό ντέρμπι με το Χατζή και το ίδιο ισχύει και για τη Θύελλα Χαρακοπιού που φιλοξενεί τη Νέδουσα Αλαγονίας. Η Αιθαία θα προσπαθήσει να προσθέσει μια ακόμη νίκη στο ενεργητικό της κόντρα στον Αχιλλέα Αβραμιού, ενώ η Αμφιθέα θα παίξει με το Νέστορα Πύλου.
Στον τρίτο όμιλο η Μάνη δοκιμάζεται στην Καλαμάτα με την ΑΕΚ, ενώ τα Πράσινα Πουλιά που προπορεύονται στη βαθμολογία έχουν ρεπό.
Στο Ασπρόχωμα αμφίρροπη εξέλιξη αναμένεται να έχει το ματς του Ατρόμητου Καλαμάτας με την Αναγέννηση Παραλίας και το ίδιο ισχύει και για το ματς του Δαναού με τον Θησέα.
Τέλος, η Θύελλα Παραλίας θα υποδεχθεί αύριο το πρωί στον Κορδία τον Ικαρο. 

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές

1ος όμιλος

Σάββατο
Θύελλα Μερόπης - ΠΑΟΚ
Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.
Πλακογιάννης, Τσοπανάκης, Κοντογιάννης
ΑΕ Γαργαλιάνων - Κοπανάκι
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.
Ηλιόπουλος, Κουτσαναστάσης, Αντωνόπουλος
Κυριακή
Καλό Νερό - Πανευαϊκός
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 11 π.μ.
Ξηρόκωστας, Ρέκκας, Τσουκάλη


2ος όμιλος
Κυριακή
Αιθαία - Αβραμιού
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 11 π.μ.
Μακρής, Σταυρόπουλος, Γαλακούτης
Αμφιθέα - Νέστωρ Πύλου
Γήπεδο Αγ, Νικολάου Μεσσήνης, 11 π.μ.
Σερεμέτης, Λαμπροπούλου, Παυλοπούλου
Χαρακοπιό - Νέδουσα Αλ.
Γήπεδο Κορώνης, 11 π.μ.
Καστανάς, Κυριόπουλος, Ζέρβα
Στενωσιά - Χατζή
Γήπεδο Στενωσιάς, 3 μ.μ.
Σακκάς, Λαζαράκης, Γιαννέας

3ος όμιλος
Σάββατο
Δαναός - Θησέας
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.
Γκούμας, Τσέλο, Τσουλάκος
Κυριακή
Θύελλα Παρ. - Ικαρος
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.
Κασκάνης, Τσαούση, Δεδούσης
Ατρόμητος Κ. - Αναγέννηση
Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.
Λάμιας, Ηλιόπουλος, Αναγνωστόπουλος
ΑΕΚ Καλ. - Μάνη
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 11 π.μ.
Γεωργαντάς, Λουκάς, Μανιατέας

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ