Δευτέρα, 30 Οκτώβριος 2017 18:34

ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ 3-0: Ανετη νίκη με ωραίο ποδόσφαιρο

Επιστροφή στις νίκες για την Κυπαρισσία που επικράτησε εύκολα με 3-0 της Αναγέννησης Παραλίας. Ο ΑΟΚ ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και εκτός από τα τρία γκολ είχε και τρία δοκάρια.

Ετσι ανέβηκε στη βαθμολογία, ενώ από την άλλη η καλαματιανή ομάδα υπέστη την τέταρτη συνεχόμενη ήττα της.

Στο 20’ ο Κοσμάς με κεφαλιά σημάδεψε το αριστερό δοκάρι.

Η ομάδα του Τάκη Παναγόπουλου κατόρθωσε να ανοίξει το σκορ στο 40’ όταν μετά από σέντρα του Κοσμά, οι Χατζηαράπης και Χάντζος πήδηξαν για κεφαλιά, με τον αμυντικό των φιλοξενούμενων να την στέλνει στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-0.

Μετά από τρία λεπτά ο Θεοχαρόπουλος μετά από ατομική ενέργεια και σουτ έγραψε το 2-0, που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ο Μιτρόφ είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 68’ έγινε το 3-0 με κεφαλιά του Βατσή ύστερα από σέντρα του Ντιόπ.

Οι γηπεδούχοι είχαν και τρίτο δοκάρι στο 80’ με κεφαλιά του Μιτρόφ.

Το ματς σφύριξε ο Σερεμέτης, με βοηθούς τους Βοσνάκη και Βρυώνη.

ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ: Αθανασόπουλος, Ανδρουτσής, Ζαφείρης, Ντίοπ, Μιτρόφ, Βατσής, Κωνσταντόπουλος, Τσιμόπουλος (41’ λ. τρ. Ντέντα), Κοσμάς, Χατζηαράπης, Θεοχαροπουλος.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ: Χριστόπουλος, Μπουζαλάς, Τσουλάκος, Μαραβέλας, Σκαφιδάς, Χάντζος, Σταματόπουλος, Κωστέας, Μαθιόπουλος, Ξυδέας, Δουρούμης.