Τετάρτη, 01 Νοέμβριος 2017 17:52

Champions League: Ξεχωρίζει απόψε το Νάπολι - Μάντσεστερ Σίτι 

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Champions League: Ξεχωρίζει απόψε το Νάπολι - Μάντσεστερ Σίτι 

Μπεσίκτας, Μάντσεστερ Σίτι και μία εκ των Τότεναμ και Ρεάλ μπορούν απόψε να προκριθούν στους "16" του Champions League. 

Το βράδυ της Τρίτης (31/10) οι Παρί Σεν-Ζερμέν και Μπάγερν έγιναν οι πρώτες ομάδες που εξασφάλισαν πρόκριση στους "16" του Champions League και την Τετάρτη μπορούν να τους ακολουθήσουν η Μπεσίκτας, η Μάντσεστερ Σίτι και μία εκ των Τότεναμ και Ρεάλ Μαδρίτης.

Διαβάστε παρακάτω αναλυτικά τα σενάρια πρόκρισης ανά όμιλο, εν συνεχεία δείτε τις πιθανές 11άδες της UEFA, το πρόγραμμα, τις βαθμολογίες και τον πίνακα των σκόρερς.

Τα σενάρια

Group E: Κανείς δεν θα προκριθεί από την 4η αγωνιστική στον 5ο όμιλο.

Group F: Η Μάντσεστερ Σίτι θα πάρει το εισιτήριο για τους "16" αν δεν ηττηθεί από τη Νάπολι.

Group G: Η Μπεσίκτας θα πάρει την πρόκριση αν νικήσει τη Μονακό, αλλά θα το κάνει ακόμη και με ισοπαλία αν η Λειψία νικήσει την Πόρτο.

Group H: Ο νικητής του Τότεναμ - Ρεάλ θα προκριθεί.

Οι πιθανές 11άδες της UEFA

 

Group E

 

ΣΕΒΙΛΛΗ: Soria; Corchia, Kjær, Lenglet, Escudero; NZonzi, Banega; Navas, Vazquez, Sarabia; Ben Yedder.

ΣΠΑΡΤΑΚ: Petković, Tasci, Dzhikiya, Kombarov; Fernando, Glushakov; Melgarejo, Popov, Promes; Luiz Adriano.

 

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Karius; Alexander-Arnold, Matip, Klavan, Moreno; Milner, Can, Wijnaldum; Oxlade-Chamberlain, Sturridge, Salah.

ΜΑΡΙΜΠΟΡ: Handanović; Viler, Šuler, Rajčević, Milec; Vrhovec, Kabha, Bohar, Ahmedi, Bajde; Tavares.

 

Group F

 

ΝΑΠΟΛΙ: Reina; Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam; Allan, Diawara, Hamšík; Callejón, Mertens, Insigne.

ΜΑΝ. ΣΙΤΙ: Ederson; Walker, Stones, Otamendi, Delph; De Bruyne, Fernandinho, David Silva; Bernardo Silva, Jesus, Sané.

 

ΣΑΧΤΑΡ: Pyatov; Butko, Ordets, Khocholava, Ismaily; Fred, Stepanenko; Marlos, Taison, Bernard; Ferreyra.

ΦΕΓΕΝΟΟΡΝΤ: Jones; Nieuwkoop, Van Beek, St. Juste, Haps; El Ahmadi, Toornstra, Vilhena; Berghuis, Jørgensen, Boëtius.

 

Group G

 

ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ: Fabri; Gökhan, Pepe, Tošić, Adriano; Hutchinson, Tolgay; Quaresma, Talisca, Babel; Cenk Tosun.

ΜΟΝΑΚΟ: Subašić; Raggi, Glik, Jemerson, Jorge; Tielemans, Fabinho; Lopes, Moutinho, Lemar; Baldé.

 

ΠΟΡΤΟ: José Sá; Ricardo, Felipe, Marcano, Telles; Corona, Herrera, Danilo, Brahimi; Marega, Aboubakar.

ΛΕΙΨΙΑ: Gulácsi; Klostermann, Orban, Upamecano, Halstenberg; Sabitzer, Kampl, Keïta, Demme, Forsberg; Werner.

 

Group H

 

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Bürki; Bartra, Papastathopoulos, Toprak, Schmelzer; Weigl; Kagawa, Götze; Yarmolenko, Aubameyang, Philipp.

ΑΠΟΕΛ: Gudiño; Vouros, Carlão, Rueda, Alexandrou; Vinicius, Sallai, Nuno Morais; Efrem, Poté, Aloneftis.

 

ΤΟΤΕΝΑΜ: Lloris; Alderweireld, Sánchez; Vertonghen; Aurier, Dier, Dembélé, Davies; Eriksen, Alli; Kane.

ΡΕΑΛ: Casilla; Achraf, Ramos, Nacho, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modrić, Asensio; Ronaldo, Benzema.

 

ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ

Όλα τα ματς στην 2η μέρα της 4ης αγωνιστικής του Champions League ξεκινούν στις 21:45, εκτός από το Μπεσίκτας - Μονακό που ξεκινά στις 19:00.

Στην καρτέλα με το πρόγραμμα που ακολουθεί υπάρχει και το τηλεοπτικό κανάλι που μπορείτε να δείτε Live τα ματς.

Σε όσα δεν αναφέρεται κανάλι θα είναι στο "λεπτό προς λεπτό" του OTE Sport 1 HD, αλλά βέβαια για την εξέλιξη όλων των αγώνων θα ενημερώνεστε και από το LIVE του Sport24.gr...

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Τετάρτης:

 

Group E

Σεβίλλη - Σπαρτάκ Μόσχας [OTE Sport 7 HD]

Λίβερπουλ - Μάριμπορ [OTE Sport 5 HD]

 

Group F

Νάπολι - Μάντσεστερ Σίτι [OTE Sport 3 HD / ΕΡΤ1]

Σαχτάρ - Φέγενοορντ [OTE Sport 8 HD]

 

Group G

Μπεσίκτας - Μονακό [OTE Sport 1 HD] [19:00]

Πόρτο - Λειψία [OTE Sport 6 HD]

 

Group H

Ντόρτμουντ - ΑΠΟΕΛ [OTE Sport 4 HD]

Τότεναμ - Ρεάλ [OTE Sport 2 HD]

 

Τα αποτελέσματα της Τρίτης:

 

Group A

Βασιλεία - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 1-2

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπενφίκα 2-0

 

Group B

Παρί Σεν-Ζερμέν - Άντερλεχτ 5-0

Σέλτικ - Μπάγερν 1-2

 

Group C

Ατλέτικο - Καραμπάχ 1-1

Ρόμα - Τσέλσι 3-0

 

Group D

Σπόρτινγκ - Γιουβέντους 1-1

Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 0-0

 

Οι βαθμολογίες

 

Group A

1. Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 12 (10-1)

2. Βασιλεία 6 (8-5)

3. ΤΣΣΚΑ Μόσχας 6 (5-8)

4. Μπενφίκα 0 (1-10)

 

Group B

1. Παρί Σεν-Ζερμέν 12 (17-0)

2. Μπάγερν 9 (8-4)

3. Σέλτικ 3 (4-10)

4. Άντερλεχτ 0 (0-15)

 

Group C

1. Ρόμα 8 (8-4)

2. Τσέλσι 7 (11-7)

3. Ατλέτικο 3 (2-3)

4. Καραμπάχ 2 (2-9)

 

Group D

1. Μπαρτσελόνα 10 (7-1)

2. Γιουβέντους 7 (5-5)

3. Σπόρτινγκ 4 (5-6)

4. Ολυμπιακός 1 (3-8)

 

Group E

1. Λίβερπουλ 5 (10-3)

2. Σπαρτάκ Μόσχας 5 (7-3)

3. Σεβίλλη 4 (6-7)

4. Μάριμπορ 1 (1-11)

 

Group F

1. Μάντσεστερ Σίτι 9 (8-1)

2. Σαχτάρ 6 (4-4)

3. Νάπολι 3 (5-5)

4. Φέγενοορντ 0 (2-9)

 

Group G

1. Μπεσίκτας 9 (7-2)

2. Λειψία 4 (4-5)

3. Πόρτο 3 (6-6)

4. Μονακό 1 (2-6)

 

Group H

1. Ρεάλ 7 (7-2)

2. Τότεναμ 7 (7-2)

3. Ντόρτμουντ 1 (3-7)

4. ΑΠΟΕΛ 1 (1-7)

*στην ισοβαθμία μετρούν τα μεταξύ τους ματς και εν συνεχεία η συνολική διαφορά τερμάτων, μετά η καλύτερη επίθεση, μετά τα εκτός έδρας γκολ, μετά οι νίκες, μετά οι εκτός έδρας νίκες, μετά το fair-play και τέλος η κατάταξη της UEFA

Πηγή: sport24.gr

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ