Σάββατο, 04 Νοέμβριος 2017 11:13

B’ ΤΟΠΙΚΗ: Μάχες κορυφής και στους δύο ομίλους

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

 

Ντέρμπι κορυφής και στους δύο ομίλους περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής στη Β’ τοπική.

Στον 1ο όμιλο, ο δεύτερος Ηρακλής Κυπαρισσίας θα υποδεχτεί σήμερα Σάββατο το Καλό Νερό, που έχει το απόλυτο στο πρωτάθλημα.

Με νίκη όμως οι γηπεδούχοι θα ανέβουν στην κορυφή, ενώ αν κάνουν το στα 6 οι φιλοξενούμενοι θα αποσπαστούν πέντε βαθμούς,

Στον δεύτερο όμιλο, το Βλαχόπουλο, η Δόξα Καλαμάτας και η Θύελλα Χαρακοπιούν συγκατοικούν στο ρετιρέ. Οι δύο τελευταίες παίζουν μεταξύ τους την Κυριακή στις 3 μ.μ. στο “Π. Μπαχράμης” ενώ το Βλαχόπουλο θα φιλοξενηθεί από την Α.Ε. Λογγάς, η οποία είναι στο -2 από την πρώτη θέση!

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων της 6ης αγωνιστικής και οι διαιτητές έχουν ως εξής:

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο

 

Ατρόμητος Πλατύ - ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.

Κουτσαναστάσης, Τσουκάλη, Παναγιωτόπουλος

Ηρακλής Κυπ. - Καλό Νερό

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

Πλακογιάννης, Ταβουλαρέας, Τσίρμπας

 

Κυριακή

 

ΑΕΚ Καλαμάτας – Πανευαϊκός

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 12.30 μ.μ.

Ταβουλαρέας, Ρηγόπουλος, Χέλη

 

Αμφεια – Κεραυνός

Γήπεδο Σπερχογείας “Πέτρος Γεωρνανάς”, 3 μ.μ.

Σκόρδος, Ρουμελιώτης, Μιχαλόπουλος

Αστέρας Βαλύρας - Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο Βαλύρας, 3 μ.μ.

Γεωργαντάς, Παπαϊωάννου, Μπασιλάρης

 

Τετάρτη 8 Νοεμβρίου

 

Μεσσηνιακός - Νέος Αρις

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

Ρέκκας, Βανικιώτης, Σκαρπέτης

Ρεπό: Κοπανάκι

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο

 

ΑΣ Φυτειάς - Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

Νικολόπουλος, Βρυώνης, Παπαϊωάννου

 

Κυριακή

 

Παναθηναϊκός Καλ. - Πανιώνιος

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 10 π.μ.

Τουρλομούσης, Κομπιλίρης, Γιαννέτσος

ΑΕ Λογγάς – Βλαχόπουλο

Γήπεδο Λογγάς, 3 μ.μ.

Κασκάνης, Γαλακούτης, Τζεμαλάι

Δόξα Καλαμάτας - Θύελλα Χαρακοπιού

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

Σακκάς, Σκαρπέτης, Βασιλοπούλου

 

Δευτέρα

 

Νέδουσα – Δαναός

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 5.30 μ.μ.

Τσίρμπας, Ρουμελιώτης, Βοσνάκης

Στενωσιά – Πατίστα 0-3 (α.α.)

Ρεπό: Καλλιθέα

 

1ος όμιλος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 5 αγώνες)

1. Καλό Νερό 13-3 15

2. Ηρακλής Κυπαρισσίας 12-4 13

3. Διαγόρας Κοπανακίου 13-7 10

4. Ατρόμητος Πλατύ 7-6 9

5. Αστέρας Βαλύρας 5-2 8

-. Αμφεια 6-5 7

7. Κεραυνός Καλ. 7-7 5

8. ΑΠΣ Αρις 3-5 3

9. Μεσσηνιακός 2-5 2

-. ΑΕΚ Καλαμάτας 5-10 2

11. Αστέρας Αρφαρών 9-6 1

-. Νέος Αρις 3-6 1

12. Πανευαϊκός 5-22 0

- Το ρεπό τους έχουν κάνει Αμφεια, Βαλύρα, Aρφαρά, Κεραυνός και Μεσσηνιακός.

- Ο Αστέρας Αρφαρών έχει -6 βαθμούς.

 

2ος όμιλος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 5 αγώνες)

1. Βλαχόπουλο 12-4 12

-. Θύελλα Χαρακοπιού 10-3 12

-. Δόξα Καλαμάτας 10-4 12

4. Α.Ε. Λογγάς 11-5 10

-. Καλλιθέα 9-6 10

6 . Πράσινα Πουλιά 9-6 8

7. Α.Σ. Φυτειάς 6-7 6

8. Δαναός 7-9 4

-. Νέδουσα 7-9 4

-. Πανιώνιος Καλαμάτας 7-9 4

11. Πατίστα 12-19 3

12. Παναθηναϊκός Καλαμάτας 6-9 1

* Η Στενωσιά έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα

* Ο Παναθηναϊκός Καλαμάτας, ο Πανιώνιος, το Βλαχόπουλο, η ΑΕ Λογγάς και η Νέδουσα έχουν κάνει το ρεπό τους.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ