Τετάρτη, 08 Νοέμβριος 2017 11:19

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου σε όλες τις κατηγορίες της ΕΠΣΜ

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Εντός έδρας θα παίξουν το Σαββατοκύριακο στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής οι πρωτοπόροι της Α’ τοπικής Πάμισος και Απόλλωνας.

Η ομάδα της Μεσσήνης θα υποδεχθεί την Εράνη σε ένα παραδοσιακό ντέρμπι του Μεσσηνιακού ποδοσφαίρου ενώ ο Απόλλωνας θα υποδεχθεί τον ΑΟ Φαραί σε ένα επίσης τοπικό Καλαματιανό ντέρμπι. Θυμίζουμε ότι τόσο ο Πάμισος όσο και ο Απόλλωνας την περασμένη αγωνιστική είχαν τις πρώτες τους βαθμολογικές απώλειες στο πρωτάθλημα και θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες.

 

Στην Α1 τοπική – όπου θα έχουμε επίσης την 7η αγωνιστική - η πρωτοπόρος ΑΕ Μάνης θα παίξει εκτός έδρας με τον ΑΟ Φυτειάς ενώ το Δώριο που βρίσκεται στην δεύτερη θέση, θα υποδεχθεί τον Χανδριναϊκό.

 

Στον 1ο όμιλο της Β’ τοπικής στην κορυφή βρίσκεται το Καλό Νερό που θα παίξει εντός έδρας με την ΑΕΚ Καλαμάτας στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής.

 

Η πρωτοπόρος του 2ου ομίλου της Β’ τοπικής Θύελλα Χαρακοπιού θα φιλοξενηθεί από τον Δαναό στην Καλαμάτα. Τέλος, με τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής θα συνεχιστεί το πρωτάθλημα της Γ’ τοπικής.

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα στις τέσσερις κατηγορίες του Μεσσηνιακού ποδοσφαίρου έχει ως εξής:

 

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

 

 

Σάββατο 11/11

 

Ασπρόχωμα – Κυπαρισσία

 

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.

 

Απόλλωνας - ΑΟ Φαραί

 

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

 

Μιλτιάδης - Ολυμπιακός Καλ.

 

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3 μ.μ.

 

 

 

Κυριακή 12/11

 

Τέλλος Αγρας – Σπερχογεία

 

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

 

Ομόνοια – Αναγέννηση

 

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

 

Εθνικός Μελιγαλά – Διαβολίτσι

 

Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.

 

Ανδρούσα – Πανθουριακός

 

Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.

 

Πάμισος – Εράνη

 

Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

 

 

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

 

 

 

Σάββατο 11/11

 

ΑΕ Γαργαλιάνων – Πεταλίδι

 

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

 

Μεθώνη - Ολυμπιακός Αν.

 

Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.

 

Χώρα - Αστέρας Μικρομάνης

 

Γήπεδο Χώρας, 3 μ.μ.

 

 

 

Κυριακή 12/11

 

Κορώνη – Αίας

 

Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.

 

Δώριο – Χανδριναϊκός

 

Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.

 

ΑΕ Αβίας - Ηρακλής Καλ.

 

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

 

ΑΟ Φυτειάς - ΑΕ Μάνης

 

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6 μ.μ.

 

 

 

 

 

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

 

 

 

1ος όμιλος

 

 

 

Σάββατο 11/11

 

Κοπανάκι – Αμφεια

 

Γήπεδο Κοπανακίου, 3 μ.μ.

 

Νέος Αρις – Πανευαϊκός

 

Γήπεδο Αριος, 3 μ.μ.

 

 

 

Κυριακή 12/11

 

Αστέρας Αρφαρών – Μεσσηνιακός

 

Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.

 

Καλό Νερό - ΑΕΚ Καλαμάτας

 

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

 

Κεραυνός - Αστέρας Βαλύρας

 

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

 

ΑΠΣ Αρις - Ηρακλής Κυπ.

 

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 12.30 μ.

 

Ρεπό: Ατρόμητος Πλατύ

 

 

 

2ος όμιλος

 

 

 

Σάββατο 11/11

 

 

 

Πατίστα - ΑΣ Φυτειάς

 

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

 

Δαναός - Θύελλα Χαρακοπιού

 

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

 

Πράσινα Πουλιά – Δόξα

 

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6 μ.μ.

 

 

 

Κυριακή 12/11

 

Βλαχόπουλο – Νέδουσα

 

Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.

 

Καλλιθέα - Παναθηναϊκός Καλ.

 

Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.

 

Δευτέρα 13/11

 

Πανιώνιος - ΑΕ Λογγά

 

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

 

 

 

Ρεπό: Στενωσιά

 

 

 

Γ’ ΤΟΠΙΚΗ

 

 

 

Σάββατο 11/11

 

Νέστωρ Πύλου - ΑΟ Χατζή

 

Ακαδημία Πάμισος - ΠΑΟΚ Καλ.

 

 

 

Κυριακή 12/11

 

Ερμής Καλ. - Θύελλα Παραλίας

 

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 11 π.μ.

 

ΑΟ Λαιίκων - Θύελλα Μ.

 

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 10 π.μ.

 

Δευτέρα 13/11

 

Εθνικός Καλ. - Ικαρος

 

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3.30 μ.μ.

 

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ