Δευτέρα, 27 Νοέμβριος 2017 17:47

ΕΡΑΝΗ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ 4-0: Επέστρεψε στις επιτυχίες

Μετά από δύο ήττες με τους πρωτοπόρους Πάμισο και Πανθουριακό, η Εράνη επέστρεψε χθες στις επιτυχίες νικώντας 4-0 στα Φιλιατρά την Αναγέννηση Παραλίας, η οποία αγνοεί τη νίκη από την πρεμιέρα και ισοβαθμεί με τον Ολυμπιακό στην προτελευταία θέση της Α’ τοπικής.

Αντίθετα οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 9η θέση και έχουν δυνατότητες για να βρεθούν ψηλότερα.

Η Εράνη συνδύασε χθες ουσία και καλή εμφάνιση, καθαρίζοντας το ματς στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου, όπου πέτυχε τρία γκολ.

Το σκορ είχε ανοίξει στο 35’ ο Μπεγέτης, για να ακολουθήσει στο 50’ ο Σπυρόπουλος. Τρία λεπτά αργότερα ο Μπεγέτης με το δεύτερο προσωπικό του έκανε το 3-0 και το τελικό 4-0, διαμόρφωσε ο Δημητρακόπουλος στο 60’.

Το ματς διαιτήτευσε ο Γκούμας με βοηθούς τους Τσίρμπα και Τζιαμουράνη.

ΕΡΑΝΗ: Λυμπερόπουλος (65’ Τσορόβας), Νικολακόπουλος (60’ Οικονομόπουλος), Μπακούρος, Μπουρδέκας, Αλεβίζος, Παπαγεωργίου, Σπυρόπουλος, Ανδρ. Χρονόπουλος, Παπαδήμος (65’ Γιαννακόπουλος), Δημητρακόπουλος, Μπεγέτης (55’ Π. Χρονόπουλος)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ: Χριστόπουλος, Δουρούμης, Σκαφιδάς, Μαθιόπουλος, Ταμπάκης, Καρμπαλιώτης, Μαραβέλας, Ξυδέας, Μπουζαλάς, Φατούρος, Τσαγκάρης.