Σάββατο, 02 Δεκέμβριος 2017 12:33

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Στο κυνήγι της... κορυφής Βλαχόπουλο και Λογγά

Γράφτηκε από τον

Η Θύελλα Χαρακοπιού παρότι δεν κέρδισε την περασμένη Κυριακή τον Πατίστα (2-2) έμεινε μόνη με 20 βαθμούς στην κορυφή του 2ου ομίλου της Β’ τοπικής, μιας και το Βλαχόπουλο ηττήθηκε με 3-0 από τον Πανιώνιο.

Οι πρωτοπόροι όμως , έχουν ρεπό στην 10η αγωνιστική και έτσι το Βλαχόπουλο που ακολουθεί σε απόσταση ενός βαθμού, με νίκη αύριο επί της Καλλιθέας (ισοβαθμεί με 16 βαθμούς στην 4η θέση με τη Δόξα Καλαμάτας) θα ανέβει στην κορυφή. Αν δεν τα καταφέρει όμως, τότε η Α.Ε. Λογγάς με νίκη θα πιάσει στην πρώτη θέση τη Θύελλα Χαρακοπιού.

Η Α.Ε. Λογγάς (17 β.) υποδέχεται σήμερα τον Α.Σ. Φυτειάς (12 β.).

Στον 1ο όμιλο το Καλό Νερό είναι πάντα στην κορυφή, όντας αήττητο μετά από εννέα αγωνιστικές και είναι στο +5 από το δεύτερο Ηρακλή Κυπαρισσίας και στο +6 από τον τρίτο Διαγόρα Κοπανακίου. Να σημειωθεί ότι αυτή τη αγωνιστική τη νίκη στα χαρτιά με τη Στενωαιά, θα πάρει η Νέδουσα.

Το Καλό Νερό θα φιλοξενήσει στην Κυπαρισσία τον 10ο μαζί με τον Αατέρα Αρφαρών ΑΠΣ Αρι, ο Ηρακλής θα παίξει εκτός με τον 5ο Αστέρα Βαλύρας και το Κοπανάκι εντός με τον 8ο (ισόβαθμο με την ΑΕΚ Καλαμάτας) Νέο Αρι.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων της 10ης αγωνιστικές και οι διαιτητές έχουν ως εξής:

1ος όμιλος

 

Σάββατο

 

Καλό Νερό - ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

Τουρλομούσης, Μπασιλάρης, Ρουμελιώτης

Αστέρας Αρφαρών – Κοπανάκι

Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.

Zαρακοβίτης, Ρέκκας, Τσουκάλη

 

Κυριακή

 

Κεραυνός - Νέος Αρις

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

Νικολόπουλος, Μιχαλόπουλος, Τζεμαλάι

ΑΕΚ Καλαμάτας – Αμφεια

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 10 π.μ.

Κασκάνης, Γαλακούτης, Ρηγοπούλου

Αστέρας Βαλύρας - Ηρακλής Κυπ.

Γήπεδο Βαλύρας, 3 μ.μ.

Γεωργαντάς, Χέλη, Σκαρπέτης

 

Τετάρτη 6 Δεκεμβρίου

 

Μεσσηνιακός - Ατρόμητος Πλατύ

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3 μ.μ.

Ρέκκας, Παλλαδινός, Βοσνάκης

Ρεπό: Πανευαϊκός

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο

 

ΑΕ Λογγάς - ΑΣ Φυτειάς

Γήπεδο Λογγάς, 3 μ.μ.

Κουτσαναστάσης, Παναγιωτόπουλος, Αντωνόπουλος

 

Κυριακή

 

Πράσινα Πουλιά – Πατίστα

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 10 π.μ.

Σκόρδος, Σταύρου, Παπαϊωάννου

Βλαχόπουλο – Καλλιθέα

Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.

Τσουλάκος, Ρουμελιώτης, Γαλακούτης

 

 

Δευτέρα 4 Δεκεμβρίου

 

Δόξα - Παναθηναϊκός Καλ.

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 5.30 μ.μ.

Νιάρχος, Τζιαμουράνης, Γιαννακλής

Πανιώνιος – Δαναός

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

Γεωργαντάς, Σγουμπόπουλος, Γάκης

Ρεπό: Θύελλα Χαρακοπιού

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ