Τετάρτη, 06 Δεκέμβριος 2017 09:22

ΜΙΚΤΕΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Για την τέταρτη σερί νίκη παίδες και νέοι με Κεφαλλονιά

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Τέταρτη αγωνιστική σήμερα στο πανελλήνιο πρωτάθλημα προεπιλογής εθνικών ομάδων με τις μικτές ομάδες παίδων και νέων της Μεσσηνίας να υποδέχονται τις αντίστοιχες της Κεφαλλονιάς.

Οι αγώνες θα γίνουν στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣΜ στον Κορδία, στις 9.30 π.μ. θα γίνει η σέντρα στο ματς των παίδων και στις 11.30 π.μ. θα ξεκινήσει το ματς των νέων.

Οι ομάδες μας έχουν πετύχει από τρεις νίκες στα πρώτα παιχνίδια και φιγουράρουν μόνες στην κορυφή της βαθμολογίας, μετά την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου.

Σήμερα θα επιδιώξουν να κάνουν και οι δύο το 4 στα 4 ώστε να μείνουν στην κορυφή και να κάνουν ένα ακόμη βήμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Θυμίζουμε ότι στην επόμενη φάση προκρίνονται οι πρωταθλήτριες ομάδες των 13 ομίλων, καθώς και οι δύο καλύτερες δευτεραθλήτριες από τους 12 πρώτους ομίλους, μιας και από τον 13ο όμιλο προκρίνεται απευθείας και η 2η της βαθμολογίας (προκρίνονται συνολικά στη β’ φάση 16 ομάδες).

Οι Μεσσηνιακές αποστολές

Ο προπονητής Ηλίας Μαστορέας ανακοίνωσε τους παίκτες που θα συμμετέχουν στα σημερινά παιχνίδια. Αναλυτικά οι αι αποστολές των Μεσσηνιακών ομάδων εν όψει των σημερινών αγώνων είναι οι εξής:

Παίδες: Παναγιώτης Αντωνόπουλος (Δώριο), Αλέξανδρος Γκράσης (Αίας), Φώτης Δημόπουλος (Τέλλος Αγρας), Ιωάννης Ηλιόπουλος (Δαναός), Ταουλάντ Κούκα (Πράσινα Πουλιά), Παναγιώτης Λάππας (Τέλλος Αγρας), Δημήτρης Λάσκαρης (Ερμής), Γιώργος Μούζος (Αίας), Ηλίας Μπουρίκας (Δαναός), Φίλιππος Παπαθεοδωρίδης (Αίας), Γιώργος Πανανικολόπουλος (Αίας), Γιάννης Πανανικολόπουλος (Αίας), Νίκος Παυλής (Καλαμάτα), Αναστάσιος Σακκάς (Αίας), Σμαράλντο Σάλλα (Καλαμάτα), Γιώργος Τσορόπουλος (Ερμής), Χρήστος Τσούμανης (Πατίστα), Αντώνης Φράγκος (Ερμής).

Νέοι: Ανδρέας Ακριστινέι (Αίας), Βασίλης Αντωνόπουλος (Πατίστα), Ιωάννης Δημόπουλος (Καλαμάτα), Ανδρέας Ζώτος (Καλαμάτα), Αλέξανδρος Καλύβας (Πράσινα Πουλιά), Σταύρος Κολιτσιδάκης (Δαναός), Κώστας Κοσμόπουλος (Πατίστα), Φώτης Κουμπαρούλης (Δώριο), Γιώργος Κωστέας (Αίας), Παναγιώτης Οικονομέας (Καλαμάτα), Φίλιππος Παναγόπουλος (Ηρακλής Καλαμάτας), Σωτήρης Παπαγεωργακόπουλος (Ακαδημία Πάμισος), Παναγιώτης Παπαγιαννόπουλος (Αίας), Κώστας Παπαθεοδωρίδης (Αίας), Ιωάννης Σαούτης (Δαναός), Δημήτρης Σαρδέλης (Πατίστα), Μιχάλης Στυλιανόπουλος (Ομόνοια), Παρασκευάς Τσογαρίδης (Καλαμάτα).

 

Το πρόγραμμα

4η αγωνιστική - Σήμερα

ΠΑΙΔΕΣ

ΕΠΣ Ηλείας – ΕΠΣ Ζακύνθου (1 μ.μ.)

ΕΠΣ Μεσσηνίας – ΕΠΣ Κεφαλληνίας/ Ιθάκης (9.30 π.μ.)

 

ΝΕΟΙ

ΕΠΣ Ηλείας – ΕΠΣ Ζακύνθου (3 μ.μ.)

ΕΠΣ Μεσσηνίας – ΕΠΣ Κεφαλληνίας/ Ιθάκης (11.30 π.μ.)

 


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΑΙΔΩΝ

1. ΕΠΣ Μεσσηνίας 14-0 9

2-. ΕΠΣ Ηλείας7-2 6

3. ΕΠΣ Κεφαλληνίας/ Ιθάκης 2-10 3

4. ΕΠΣ Ζακύνθου 0-11 0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΝΕΩΝ

1. ΕΠΣ Μεσσηνίας 11-3 9

2. ΕΠΣ Ηλείας 7-3 6

3. ΕΠΣ Ζακύνθου 4-9 3

4. ΕΠΣ Κεφαλληνίας/ Ιθάκης 3-10 0

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ