Κυριακή, 01 Δεκέμβριος 2013 14:43

Η Κυπαρισσία 1-0 τον Εθνικό, τα τελικά αποτελέσματα της Α' τοπικής

Η Κυπαρισσία πήρε το ντέρμπι με τον Εθνικό με 1-0 χάρη στο γκολ του Μητρόπουλου στο 63'. Τα αποτελέσματα στην α' τοπική έχουν ως εξής

Μεθώνη - Δώριο 2-1

(Κεράνης 12' Μπούρδος 65 - Καραντζούλιας 17')

Κυπαρισσία - Εθνικός 1-0 ΤΕΛΙΚΟ- Στο 85', Κυπαρισσία - Εθνικός 1-0, Ανδρούσα - Αρφαρά 2-0, Μεθώνη - δώριο 2-1, Εράνη - Απόλλωνας 0-0.- Η Κυπαρισσία 1-0 τον Εθνικό Μελιγαλά με γκολ του Μητρόπουλου στο 63. Η Ανδρούσα 1-0 τα Αρφαρά με γκολ του Μαραγκούλια στο 65'. - Κυπαρισσία - Εθνικός Μελιγαλά 0-0 στο ημίχρονο, καλύτεροι οι γηπεδούχοι έχουν χάσει τρεις κλασικές ευκαιρίες. Ισοπαλίες και στα  άλλα ματς, 0-0 σε Αρφαρά και Φιλιατρά, 1-1 στη Μεθώνη. Στη Β' τοπική, Ηρακλής - Βαλύρα 2-0. Σε ματς της β' τοπικής, Ηρακλής Καλαμάτας - Αστέρας Βαλύρας 1-0 με γκολ του Λεβαντή. - Στην β' τοπική αναβλήθηκε το ντέρμπι Κορώνη - Χανδριναίκός γιατί μπήκε νερό από τη θάλασσα στο γήπεδο! - Στο ντέρμπι της Κυπαρισσίας οι γηπεδούχοι έχουν τον έλεγχο στο ξεκίνημα και μια κλασική ευκαιρία με τον Μιτρόφ στο 19'. Παραμένει όμως το 0-0 ενώ στο γήπεδο βρίσκονται περίπου 300 θεατές. - Μεθώνη - Δώριο 1-1, προηγήθηκε η Μεθώνη με τον Κεράνη και ισοφάρισε ο Καραντζούλιας. - Χωρίς γκολ στα πρώτα λεπτά οι αγώνες.

- Ξεκίνησαν οι αγώνες.

- Το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στην Κυπαρισσία και τον Εθνικό Μελιγαλά ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής της Α' τοπικής. Θα υπάρχει συνεχής ενημέρωση για την εξέλιξη των 4 αγώνων της Α' τοπικής.

Εράνη - Απόλλωνας 0-0 ημίχρονο

Ανδρούσα - Αρφαρά 1-0