Σάββατο, 13 Ιανουάριος 2018 11:56

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Εκτός με Βαλύρα το Καλό Νερό, εντός με Νέδουσα το Χαρακοπιό

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Η 13η αγωνιστική και στους δύο ομίλους θα διεξαχθεί αυτό το Σαββατοκύριακο στη Β’ τοπική Μεσσηνίας.

Στον 1ο όμιλο το Καλό Νερό που οδηγεί την κούρσα παίζει εκτός με τον 6ο Αστέρα Βαλύρας. Στο δεύτερο όμιλο η πρωτοπόρος Θύελλα Χαρακοπιού θα φιλοξενήσει την 9η μαζί με τον Πατίστα, Νέδουσα. Η Δόξα Καλαμάτας και το Βλαχόπουλο που μοιράζονται τη 2η θέση παίζουν μεταξύ τους σήμερα στο γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, ενώ η 4η Καλλιθέα θα πάρει στα χαρτιά τους 3 βαθμούς με τη Στενωσιά.

Στον 1ο όμιλο ο δεύτερος Ηρακλής Κυπαρισσίας θα φιλοξενήσει τον 8ο μαζί με την ΑΕΚ Κεραυνό και ο τρίτος Διαγόρας Κοπανακίου θα αναμετρηθεί με τον 4ο Ατρόμητο Πλατύ σ’ ένα ενδιαφέρον ματς.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων της 13ης αγωνιστικής και οι διαιτητές έχουν ως εξής:

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο

 

Ατρόμητος Πλατύ – Κοπανάκι

Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.

Νίκας, Γιαννακλής, Μπασιλάρης

Αμφεια - ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.

Σκόρδος, Γαλακούτης, Τζιαμουράνης

Αστέρας Βαλύρας - Καλό Νερό

Γήπεδο Βαλύρας, 3 μ.μ.

Τσουλάκος, Σταύρου, Ρουμελιώτης

 

Κυριακή

 

Ηρακλής Κυπ. - Κεραυνός

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

Τσουλάκος, Σταύρου, Σκαρπέτης

ΑΕΚ Καλαμάτας - Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 12.30 μ.μ.

Βρυώνης, Παπαϊωάννου, Σαπουτζής

Πανευαϊκός – Μεσσηνιακός

Γήπεδο Ανδρούσας, 11 π.μ.

Μπασιλάρης, Ντοχάς, Γάκης

Ρεπό: Νέος Αρις

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο

 

ΑΕ Λογγά - Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο Λογγάς, 3 μ.μ.

Ρέκκας, Ρηγόπουλος, Βανικιώτης

Δόξα Καλαμάτας – Βλαχόπουλο

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

Μιχαλόπουλος, Παλλαδινός, Τσίρμπας

 

Κυριακή

 

Παναθηναϊκός Καλ. - Πατίστα

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 10 π.μ.

Τσουλάκος, Τσαούση, Μιχαλόπουλος

ΑΣ Φυτειάς – Πανιώνιος

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

Σακκάς, Παπαιωάννου, Τσαούση

Θύελλα Χαρακοπιού – Νέδουσα

Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.

Σταυρόπουλος, Ρουμελιώτης, Σγουμπόπουλος

Ρεπό: Δαναός

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ