Σάββατο, 03 Φεβρουάριος 2018 10:45

Α’ ΤΟΠΙΚΗ: Ξεχωρίζει το παιχνίδι Τέλλος Αγρας - Πανθουριακός

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Α’ ΤΟΠΙΚΗ: Ξεχωρίζει το παιχνίδι  Τέλλος Αγρας - Πανθουριακός

Με την 17η αγωνιστική συνεχίζεται σήμερα και αύριο το πρωτάθλημα της Α’ τοπικής.

Ο πρωτοπόρος Πάμισος, μετά την νίκη της περασμένης αγωνιστικής με τον Πανθουριακό βρίσκεται στην κορυφή με 4 βαθμούς διαφορά και φιλοδοξεί να πετύχει μια ακόμη στο εκτός έδρας παιχνίδι του με την προτελευταία στην βαθμολογία Αναγέννηση.

Το ματς που ξεχωρίζει όμως είναι αυτό που θα γίνει στους Γαργαλιάνους όπου ο ανεβασμένος Τέλλος Αγρας θα υποδεχθεί τον Πανθουριακό. Οι γηπεδούχοι προέρχονται από νίκες και είναι σε καλή κατάσταση ενώ η ομάδα της Θουρίας θέλει το διπλό ώστε να μην απομακρυνθεί και άλλο από τον πρωτοπόρο Πάμισο.

Η τρίτη στην βαθμολογία Ανδρούσα θα φιλοξενηθεί από την Σπερχογεία σε ένα ματς που αναμένεται ιδιαίτερα αμφίρροπο ενώ το ίδιο ισχύει και για το ματς του ΑΟ Φαραί με την Εράνη που θα γίνει στην Καλαμάτα.

Το Διαβολίτσι θα παίξει εντός έδρας με τον Ολυμπιακό Καλαμάτας με στόχο να επιστρέψει στις νίκες ενώ η Κυπαρισσία θα υποδεχθεί τον ουραγό Μιλτιάδη και λογικά θα έχει τον πρώτο λόγο για την κατάκτηση των τριών βαθμών.

Ενδιαφέρον παρουσιάζει το Καλαματιανό ντέρμπι του Απόλλωνα με την Ομόνοια, που θα γίνει στην κοινή έδρα των δύο ομάδων, το “Γ. Λουκαρέας ενώ το Ασπρόχωμα θα υποδεχθεί τον Εθνικό Μελιγαλά με τους γηπεδούχους να είναι αυτοί που καίγονται για βαθμούς στην προσπάθεια που κάνουν για παραμονή στην κατηγορία.

 

Σάββατο

Αναγέννηση Παραλίας - Πάμισος

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

Σπερχογεία – Ανδρούσα

Γήπεδο Σπερχογείας “Πέτρος Γεωργανάς”, 3 μ.μ.

Ασπρόχωμα - Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.

ΑΟ Φαραί – Εράνη

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6 μ.μ.

Κυριακή

Τέλλος Αγρας – Πανθουριακός

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

Διαβολίτσι - Ολυμπιακός Καλαμάτας

Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3 μ.μ.

Κυπαρισσία – Μιλτιάδης

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

Απόλλωνας Καλαμάτας – Ομόνοια

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 16 αγώνες)

1. Πάμισος 49-14 41

2. Πανθουριακός 41-12 37

3. Ανδρούσα 25-13 35

4. Διαβολίτσι 20-7 34

5. Απόλλωνας Καλαμάτας 39-16 32

6. Τέλλος Αγρας 31-18 29

7. Εθνικός Μελιγαλά 20-12 26

8. Κυπαρισσία 29-19 25

9. Εράνη 28-22 23

10. Ομόνοια 22-21 20

11. Σπερχογεία 22-22 16

-. Α.Ο. Φαραί 13-19 16

13. Ασπρόχωμα 12-29 13

14. Ολυμπιακός Καλαμάτας 8-43 7

15. Αναγέννηση Παραλίας 9-55 5

16. Μιλτιάδης 10-56 2

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ