Κυριακή, 04 Φεβρουάριος 2018 16:10

Ηττες για Καλαμάτα (4-3 στη Βάρδα από 0-3!) και Πύλο - Τα αποτελέσματα στην Α' τοπική

Εκτός έδρας ήττες γνώρισαν η Καλαμάτα και ο Τσικλητήρας στα σημερινά παιχνίδια σε Βάρδα και Μολάους. Η "Μαύρη Θύελλα" έχασε με 4-3 από τον ΠΑΟ Βάρδας, αν και προηγήθηκε με 0-3 λίγο πριν το τέλος του α' ημιχρόνου! Από την άλλη ο Αστέρας Βλαχιώτη νίκησε εύκολα 2-0 την ομάδα της Πύλου. Στην Α' τοπική με νίκη πέρασε ο Πανθουριακός από τους Γαργαλιάνους.

ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Απόλλωνας Καλαμάτας - Ομόνοια 1-1

Διαβολίτσι - Ολυμπιακός Καλαμάτας 1-1

Τέλλος Αγρας - Πανθουριακός 0-1

Κυπαρισσία - Μιλτιάδης 6-0

5.00 μ.μ. Τελείωσε και το ματς στους Μολάους. Ο Τσικλητήρας Πύλου ηττήθηκε από τον πρωτοπόρο Αστέρα Βλαχιώτη με 2-0. Τα γκολ σημείωσε ο Σαμπατάκος στο πρώτο και ο Μπριλάκης στο δεύτερο μέρος

4.58 μ.μ.: Τελικό αποτέλεσμα στη Βάρδα, 4-3 η Ηλειακή ομάδα επικράτησε της Καλαμάτας. Η "Μαύρη Θύελλα" ήταν μπροστά στο σκορ με 0-3 μέχρι το 44' και υπέστη μια απίστευτη ανατροπή από τους "πράσινους" της Βουπρασίας.

4.55 μ.μ. Απίστευτη εξέλιξη στη Βάρδα, 4-3 στο 89'! Ο ΠΑΟ Βάρδας ανατρέπει το εις βάρος της 0-3 και με γκολ του Δημητρίου φέρνει τούμπα το ματς

4.53 μ.μ. Εχασε πέναλτι ο Απόλλωνας στο 88'. Ο Κατσαρέας απέκρουσε το χτύπημα του Αλεξόπουλου και κράτησε το 1-1

4.51 μ.μ. Τελικό αποτέλεσμα στους Γαργαλιάνους, Τέλλος Αγρας - Πανθουριακός 0-1. Η ομάδα της Θουρίας πέρασε έστω και δύσκολα από την έδρα του Αγρα και βρέθηκε εκ νέου στο -4 από τον πρωτοπόρο Πάμισο

4.48 μ.μ. Ισοφαρίζει ο Ολυμπιακός Καλαμάτας στο Διαβολίτσι. Στο 80' 1-1 το σκορ στο ΑΟΔ - Ολυμπιακός

4.46 μ.μ. Τελικό αποτέλεσμα στην Κυπαρισσία, ο ΑΟΚ συνέτριψε με 6-0 τον ουραγό Μιλτιάδη

4.35 μ.μ. Η Βάρδα ισοφαρίζει σε 3-3 την "Μαύρη Θύελλα" με γκολ του Κωνσταντινίδη στο 74'

4.33 μ.μ. Μειώνει 2-3 η Βάρδα στο 68''. ΠΑΟ Βάρδας - Καλαμάτα 2-3

4.31 μ.μ. Στους Γαργαλιάνους ο Πανθουριακός εξακολουθεί να προηγείται 1-0 του Τέλλου Αγρα, χάρις σε γκολ του Μουλιάτου από το 10'.

4.27 μ.μ. Η Καλαμάτα συνεχίζει να προηγείται με 3-1 στη Βάρδα, περίπου στα μέσα του β' ημιχρόνου

4.22 μ.μ. Αστέρας Βλαχιώτη - Τσικλητήρας Πύλου 2-0 με γκολ του Μπριλάκη στο 55'

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ομόνοια ισοφάρισε σε 1-1 με γκολ του Κοστρίβα στο 53'

Το Διαβολίτσι προηγείται με 1-0 του Ολυμπιακού Καλαμάτας

Ημίχρονο υπάρχει στα παιχνίδια της Καλαμάτας και της Πύλου για την 14η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ' εθνικής και στα παιχνίδια της 17η αγωνιστικής της Α' τοπικής.

Η "Μαύρη Θύελλα" ήταν εντυπωσιακή στο πρώτο μέρος στη Βάρδα και προηγείται με 3-1. Ο Ρονκάτο άνοιξε το σκορ στο 4' και στη συνέχεια τη σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Αθανασόπουλος με δύο τέρματα στο 9' και στο 21'. Η Βάρδα μείωσε σε 1-3 στο 43' με πέναλτι του Λιόση. Ο Τσικλητήρας Πύλου χάνει με 1-0 από τον πρωτοπόρο Αστέρα Βλαχιώτη με γκολ του Σαμπατάκου στο 25'.