Πέμπτη, 08 Φεβρουάριος 2018 12:55

Α’ ΤΟΠΙΚΗ: Σε Μεσσήνη και Ανδρούσα τα πιο σημαντικά παιχνίδια

Γράφτηκε από τον

 

Το παραδοσιακό ντέρμπι του Παμίσου με την Κυπαρισσία ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της 18ης αγωνιστικής της Α’ τοπικής που θα γίνει το Σαββατοκύριακο.

Ενα ματς που σε κάποιες περιπτώσεις τα προηγούμενα χρόνια έκρινε τον τίτλο, το οποίο όμως φέτος παρουσιάζει πιο έντονο βαθμολογικό ενδιαφέρον για τους γηπεδούχους που θέλουν τη νίκη για να διατηρήσουν το +4 που έχουν από τον δεύτερο Πανθουριακό. Η Κυπαρισσία από την άλλη είναι στην 8η θέση της βαθμολογίας και στοχεύει σε μια όσο το δυνατό υψηλότερη θέση στο πρωτάθλημα.

Από εκεί και πέρα, ο Πανθουριακός θα υποδεχθεί την Αναγέννηση ενώ ιδιαίτερο ενδιαφέρον παρουσιάζει η συνάντηση της Ανδρούσας με τον Απόλλωνα Καλαμάτας. Η Ανδρούσα είναι στην 3η θέση της βαθμολογίας ενώ ο Απόλλωνας είναι 5ος.

Στην Α1 τοπική, η πρωτοπόρος ΑΕ Μάνης θα υποδεχθεί τον Αίαντα όμως το ματς που ξεχωρίζει είναι αυτό που θα γίνει στη Μεσσήνη όπου ο τρίτος Ολυμπιακός Ανάληψης θα φιλοξενήσει την δεύτερη στην βαθμολογία ΑΕ Αβίας.

Στην Β’ τοπική θα έχουμε τα παιχνίδια της 17ης αγωνιστικής και στους δύο ομίλους ενώ στην Γ’ τοπική θα διεξαχθεί η 12η αγωνιστική.

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 10/2

Πανθουριακός – Αναγέννηση Παραλίας

Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας, 3.30 μ.μ.

Ολυμπιακός Καλαμάτας – Α.Ο. Φαραί

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3.30 μ.μ.

Μιλτιάδης – Ασπρόχωμα

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 11/2

Διαβολίτσι - Τέλλος Αγρας

Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3.30 μ.μ.

Πάμισος – Κυπαρισσία

Γήπεδο Μεσσήνης, 3.30 μ.μ.

Εράνη - Σπερχογεία

Γήπεδο Φιλιατρών, 3.30 μ.μ.

Ανδρούσα – Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο Ανδρούσας, 3.30 μ.μ.

Ομόνοια – Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3.30 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 10/2

ΑΕ Γαργαλιάνων - ΑΟ Φυτειάς

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3.30 μ.μ.

Ολυμπιακός Ανάληψης - ΑΕ Αβίας

Γήπεδο Μεσσήνης, 3.30 μ.μ.

Αστέρας Μικρομάνης - Χανδριναϊκός

Γήπεδο Μικρομάνης, 3.30 μ.μ.

ΑΕ Μάνης - Αίας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 11/2

Πεταλίδι - Δώριο

Γήπεδο Πεταλιδίου, 3.30 μ.μ.

Μεθώνη - Χώρα

Γήπεδο Μεθώνης, 3.30 μ.μ.

Ηρακλής Καλ. - Κορώνη

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6.30 μ.μ.

 

 

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

 

Σάββατο 10/2

Καλό Νερό - Κοπανάκι

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.

Κεραυνός - ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3.30 μ.μ.

Νέος Αρις - Αστέρας Βαλύρας

Γήπεδο Αριος, 3.30 μ.μ.

Κυριακή 11/2

ΑΕΚ Καλαμάτας - Ηρακλής Κυπ.

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 1 μ.μ.

 

Πανευαϊκός - Ατρόμητος Πλατύ

Γήπεδο Ανδρούσας, 11 π.μ.

Ρεπό: Αστέρας Αρφαρών

Τετάρτη 14/2

Μεσσηνιακός - Αμφεια

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3.30 μ.μ.

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο 10/2

Πράσινα Πουλιά – Καλλιθέα

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 11/2

Δαναός - ΑΕ Λογγά

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.

Δόξα - ΑΣ Φυτειάς

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3.30 μ.μ.

Θύελλα Χαρακοπιού – Στενωσιά 3-0 α.α.

Πανιώνιος - Πατίστα

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 10.30 π.μ.

Ρεπό: Βλαχόπουλο

 

Δευτέρα 12/2

Νέδουσα - Παναθηναϊκός Καλ.

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 5.30 μ.μ.

 

Γ’ ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 10/2

Εθνικός Καλ. - Ακαδημία Πάμισος

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 11/2

Θύελλα Παραλίας - Θύελλα Μερόπης

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.

ΑΟ Λαιίκων - ΑΟ Χατζή 3-0 α.α.

Ερμής Καλ. - Ικαρος

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 11.30 π.μ.

Νέστωρ Πύλου - ΠΑΟΚ Καλ.

Γήπεδο Σουληναρίου, 3.30 μ.μ.

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ