Σάββατο, 17 Φεβρουάριος 2018 14:49

Χωρίς νικητή το ντέρμπι Καλαμάτα - Τσικλητήρας Πύλου

Στο 0-0 έμειναν Καλαμάτα και Πύλος στο γήπεδο του Μεσσηνιακού.

Τελικό 0-0 στο γήπεδο του Μεσσηνιακού. Κακό ματς χωρίς φάσεις στο πρώτο ημίχρονο με τον Τσικλητήρα να είναι καλύτερος στο β ημίχρονο διάστημα στο οποίο είχε και τη μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα με το δοκάρι του Γιαννόπουλου στο 75'.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

94' Καλαμάτα - Πύλος 0-0 τελικό

80' Σε άλλο ματς Βραχνέικα - Αχαίκή παραμένει το 0-0 στο 80'

75' Δοκάρι ο Τσικλητήρας με φοβερό σουτ του Γιαννόπουλου στο 75', παραμένει το 0-0.

72' Τραυματίστηκε ο Λιόλιος και στη θέση του πέρασε ο Νινιός για την Καλαμάτα. Για τον Τσικλητήρα ο Πύλιος έχει μπει στη θέση του Τσάτσου.

70' Στο 0-0 πάντα το Καλαμάτα - Μεσσηνιακός στο 70'.

60' ο Σαραντόπουλος μπήκε στο ματς αντι του Αθανασόπουλου.

50' Απάντησε στις ευκαιρίες η Καλαμάτα, ο Ερέκι εκτέλεσε ένα κόρνερ, ο Αθανασόπουλος έπιασε την γυριστή κεφαλιά αλλά ο Κόκκαλης απέκρουσε δύσκολα. Ηταν η πρώτη καλή ευκαιρία της Καλαμάτας στο ματς.

48' Ο Γεωργιόπουλος ξεπέρασε τον Καντούτση και μπήκε στην περιοχή από πλάγια αριστερά, αλλά βγήκε ο Γκόμες έγκαιρα και απόκρουσε το πλασέ του παίκτη του Τσικλητήρα.

46' Το δεύτερο ημίχρονο ξεκινά με μια μεγάλη φάση για τον Τσικλητήρα στο 46'. Από πάσα του Γεωργιόπουλου, ο Χατζηστάμου απέφυγε δύο αμυντικούς και έκανε το πλασέ αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

45' Ημίχρονο Καλαμάτα - Πύλος 0-0. Κακό παιχνίδι χωρίς φάσεις στο πρώτο ημίχρονο.

36' Στο γήπεδο του Μεσσηνιακού το ματς είναι πολύ φτωχό σε θέαμα μέχρι τώρα. Καλαμάτα και Τσικλητήρας είναι στο 0-0 στο 36' χωρίς να υπάρχει η παραμικρή ευκαιρία μπροστά στις δύο εστίες.

29' Σε άλλο ματς Βάρδα - Παλληξουριακός 1-0 με γκολ του Κωνταντινίδη στο 22'

25' Σε άλλο ματς Παναρκαδικός - Πανηλειακός 1-0 με γκολ του Ευαγγέλου στο 8'.

24΄Πάντα στο 0-0 στο γήπεδο του Μεσσηνιακού, σε ένα παιχνίδι που μέχρι τώρα δεν έχει φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.

11' Η Καλαμάτα έχει μπει πιο επιθετικά στο ματς ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι για πρώτη φορά έχει στην 11άδα της τον νεοαποκτηθέντα Τορεζάνι.

5' Στο ματς που έγινε νωρίτερα Αστέρας Βλαχιώτη - Ζάκυνθος 4-0 τελικό. Τα γκολ πέτυχαν οι Τζιόλας, Χρήστου, Μαναριώτης και Τόντσεφ.

1' Ξεκίνησε το ματς στο γήπεδο του Μεσσηνιακού, περίπου 350 θεατές στο γήπεδο.

Οι συνθέσεις των ομάδων...

ΚΑΛΑΜΑΤΑ Γκόμες, Παπουτσογιαννόπουλος, Καλογερόπουλος, Καντούτσης, Λιόλιος, Ζαχαρόπουλος, Ερέκι, Τορεζάνι, Αθανασόπουλος, Γκαζούκας, Ρονκάτο.

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ Κόκκαλης, Σβίγκος, Γεωργιάδης, Αμπραχαμιάν, Σεντεμέντες, Νιόκας, Τσάτσος, Ρήγας, Γεωργιόπουλος, Γιαννόπουλος, Χατζηστάμου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής:

Καλαμάτα - Τσικλητήρας Πύλου

Γιαννόπουλος, Αδαμόπουλος, Καρβούνης (Μεσσηνίας)

Αστέρας Αμαλιάδας - Λεωνίδιο

Κόλλιας, Λέκκας, Λυκομήτρος (Αργολίδας)

Αστέρας Βλαχιώτη - Ζάκυνθος

Ανδριανός, Γεωργακόπουλος, Σωτηρόπουλος (Αχαίας)

Διαγόρας Βραχνέικων - Αχαϊκή

Σταυρόπουλος, Καραμέρος, Λιάπης (Ηλείας)

ΠΑΟ Βάρδας - Παλληξουριακός

Λιάρος, Παναγάκος, Ροζάκης (Λακωνίας)

Παναρκαδικός – Πανηλειακός

Ρούσσος, Σπηλιώτης, Θεοδωρόπουλος (Κορινθίας)

* Ολα τα παιχνίδια θα ξεκινήσουν στις 3 το μεσημέρι, εκτός από το ματς Αστέρας Βλαχιώτη – Ζάκυνθος που θα ξεκινήσει στη 1 μ.μ.