Σάββατο, 07 Δεκέμβριος 2013 06:20

Β' ΤΟΠΙΚΗ: Δύσκολες αποστολές για τους πρωτοπόρους

Γράφτηκε από τον

Δύσκολα παιχνίδια περιλαμβάνει η 11η αγωνιστική της Α' τοπικής για τους πρωτοπόρους των δύο ομίλων.

Στον πρώτο όμιλο ο Πανθουριακός φιλοξενεί στη Σπερχογεία τον δεύτερο της κατάταξης Ηρακλή Καλαμάτας, ενώ στον δεύτερο η Κορώνη δοκιμάζεται στη Χώρα από τον τοπικό Παπαφλέσσα.
Οσον αφορά τον πρώτο όμιλο ο Πανθουριακός θα προσπαθήσει με νίκη να πάρει αέρα 4 βαθμών από τον Ηρακλή, ο οποίος από την πλευρά του θα κοιτάξει να πάρει το διπλό για να ανέβει στην κορυφή ή τουλάχιστον να μη χάσει.
Το Ασπρόχωμα έχει δύσκολο έξοδο στο Μάνεση απέναντι στην ομώνυμη ομάδα, ενώ ο Κεραυνός Καλαμάτας έχει τον πρώτο λόγο απέναντι στον Αστέρα Βαλύρας.
Αμφίρροπο παιχνίδι είναι αυτό ανάμεσα στην Αμφεια και την Αβία, όπως και αυτό του Ηρακλή Κυπαρισσίας με το Νέο Αρι. Τέλος, Δόξα Καλαμάτας και ΑΠΣ Αρις θα προσπαθήσουν για την πρώτη τους νίκη σε ένα ντέρμπι ουραγών.
Στο δεύτερο όμιλο η πρωτοπόρος Κορώνη θα πάει για το διπλό στη Χώρα κόντρα στον ανεβασμένο όμως Παπαφλέσσα που είναι πάντα ισχυρός στην έδρα του. Ο δεύτερος της βαθμολογίας Χανδριναϊκός υποδέχεται τον Αίαντα που βρίσκεται σε ανοδική τροχιά.
Ο Απόλλωνας Πεταλιδίου λογικά θα έχει εύκολο έργο με τη Λογγά,
ενώ και ο Πανιώνιος έχει τον πρώτο λόγο με την Βέργα.
Το Βλαχόπουλο δοκιμάζεται στη δύσκολη έδρα της Καλλιθέας, ενώ μάχη αναμένεται να γίνει στον Πύργο μεταξύ του Μιλτιάδη και του Πατίστα. Από εκεί και πέρα ο Παναθηναϊκός Καλαμάτας θέλει να ξεκινήσει την ανάκαμψη παίρνοντας τη νίκη με τον Ολυμπιακό Ανάληψης.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές

1ος όμιλος

Σάββατο 7/12

Πανθουριακός - Ηρακλής Καλαμάτας
Γήπεδο Σπερχογείας "Π. Γεωργανάς", 3 μ.μ.
Πλακογιάννης, Ζαρακοβίτης, Ι. Γιαννέτσος
Μάνεση - Ασπρόχωμα
Γήπεδο Μάνεσι, 3 μ.μ.
Ψηλοπαναγιώτης, Κασκάνης, Κατσάς

Κυριακή 8/12

Παπαφλέσσας Αμφειας - Α.Ε. Αβίας
Γήπεδο Σπερχογείας "Π. Γεωργανάς", 11 π.μ.
Λάμιας, Τσουκάλη, Σκορπιδέας
Ηρακλής Κυπαρισσίας - Νέος Αρις
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Ζαρακοβίτης, Ρέκκας, Π. Ηλιόπουλος
Κεραυνός - Αστέρας Βαλύρας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.
Κυριακόπουλος, Ταβουλαρέας, Σωτηρόπουλος
Δόξα - ΑΠΣ Αρις
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.
Καστανάς, Παλλαδινός, Β. Γιαννέτσος

2ος όμιλος

Σάββατο 7/12

Χώρα - Κορώνη
Γήπεδο Χώρας, 3 μ.μ.
Τσεκούρας, Κουτσαναστάσης, Αντωνόπουλος
Απόλλων Πεταλιδίου - Λογγά
Γήπεδο Πεταλιδίου, 3 μ.μ.
Καρβούνης, Ταβουλαρέας, Γιαννέας
Βέργα - Πανιώνιος
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.
Σερεμέτης, Τσίρμπας, Βρυώνης

Κυριακή 8/12
Μιλτιάδης - Α.Ο. Πατίστα
Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 12 μ.
Νικολόπουλος, Καμπούρης, Τσουλάκος
Χανδριναϊκός - Αίαντας
Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.
Καραπιπέρης, Λαζαράκης, Μανιατέας
Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός Ανάληψης
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.
Τουλομούσης, Τσαούση, Τσουκάλη
Καλλιθέα - Βλαχόπουλο
Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.
Καρβούνης, Σταυρόπουλος, Μπασιλάρης

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ