Σάββατο, 03 Μάρτιος 2018 11:07

Α’ ΤΟΠΙΚΗ: Τη φορμαρισμένη Ομόνοια υποδέχεται ο Πάμισος

Γράφτηκε από τον

 

Εντός έδρας παιχνίδια περιλαμβάνει για τους διεκδικητές του τίτλου η 120η αγωνιστική της Α’ τοπικής.

Ο πρωτοπόρος Πάμισος θα παίξει για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική στη Μεσσήνη και θα υποδεχθεί την Ομόνοια, η οποία μπορεί να είναι στην 10η θέση ωστόσο είναι εξαιρετικά φορμαρισμένη καθώς είναι αήττητη στις 7 τελευταίες αγωνιστικές όπου μετρά πέντε νίκες και δύο ισοπαλίες.

Ο Πάμισος θέλει το τρίποντο ώστε να διατηρήσει ή και να αυξήσει το προβάδισμα των 4 βαθμών που έχει από τον δεύτερο Πανθουριακό. Η ομάδα της Θουρίας θα φιλοξενήσει το Ασπρόχωμα χωρίς να έχει πλέον το παραμικρό περιθώριο για βαθμολογική απώλεια.

Η τρίτη στην βαθμολογία Ανδρούσα θα υποδεχθεί τον ουραγό Μιλτιάδη ενώ το τέταρτο Διαβολίτσι θα υποδεχθεί την Σπερχογεία.

Στο τοπικό ντέρμπι της Καλαμάτας ο Ολυμπιακός θα υποδεχθεί τον Α0πόλλωνα με τους γηπεδούχους να είναι αυτοί που καίγονται για βαθμούς ενώ η Αναγέννηση θα υποδεχθεί την Κυπαρισσία που προέρχεται από τις δύο ισοπαλίες με τους διεκδικητές του τίτλου Πάμισο και Κυπαρισσία.

Παιχνίδια με ενδιαφέρον θα γίνουν στο γήπεδο “Π. Μπαχράμης” όπου ο ΑΟ Φαραί θα υποδεχθεί τον Τέλλο Αγρα αλλά και στα Φιλιατρά όπου η Εράνη θα υποδεχθεί τον Εθνικό Μελιγαλά.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

 

Σάββατο

Αναγέννηση Παραλίας - Κυπαρισσία

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3.30 μ.μ.

Νικολόπουλος, Τσίρμπας, Βοσνάκης

Ανδρούσα - Μιλτιάδης

Γήπεδο Ανδρούσας, 3.30 μ.μ.

Σερεμέτης, Γεωργαντάς, Ταβουλαρέας

Πανθουριακός - Ασπρόχωμα

Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας, 3.30 μ.μ.

Αλεξέας, Κομπιλίρης, Κασκάνης

ΑΟ Φαραί - Τέλλος Αγρας

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6.30 μ.μ.

Πλακογιάννης, Γιαννακλής, Νιάρχος

 

Κυριακή

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3.30 μ.μ.

Αλεξέας, Τσοπανάκης, Γιαννέτσος

Πάμισος – Ομόνοια

Γήπεδο Μεσσήνης, 3.30 μ.μ.

Σκόρδος, Τσίρμπάς, Ταβουλαρέας

Εράνη - Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο Φιλιατρών, 3.30 μ.μ.

Κουτσαναστάσης, Αντωνόπουλος, Καυκάς

Διαβολίτσι – Σπερχογεία

Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3.30 μ.μ.

Ψηλοπαναγιώτης, Βρυώνης, Σταυρόπουλος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 19 αγώνες)

1. Πάμισος 62-15 48

2. Πανθουριακός 46-14 44

3. Ανδρούσα 29-14 42

4. Διαβολίτσι 23-9 39

5. Απόλλωνας Καλαμάτας 41-20 34

6. Τέλλος Αγρας 34-21 32

7. Κυπαρισσία 37-21 30

-. Εράνη 33-24 30

9. Εθνικός Μελιγαλά 23-16 29

10. Ομόνοια 28-23 27

11. Σπερχογεία 24-24 20

12. Α.Ο. Φαραί 15-22 18

13. Ασπρόχωμα 14-37 16

14. Ολυμπιακός Καλαμάτας 9-45 9

15. Αναγέννηση Παραλίας 11-67 5

16. Μιλτιάδης 10-67 2

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ