Σάββατο, 10 Μάρτιος 2018 12:43

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Εντός με Δαναό η Θύελλα Χαρακοπιού, εκτός με ΑΕΚ το Καλό Νερό

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

 

Η 20ή αγωνιστική και στους δύο ομίλους θα διεξαχθεί αυτό το τριήμερο στη Β’ τοπική.

Στον 1ο όμιλο το Καλό Νερό, που οδηγεί την κούρσα με 49 βαθμούς, θα παίξει στην Καλαμάτα με την ΑΕΚ (22 β.), ενώ η πρωτοπόρος του 2ου ομίλου Θύελλα Χαρακοπιού (45 β.) θα φιλοξενήσει το Δαναό (25 β.).

Από εκεί και πέρα, ο Ηρακλής Κυπαρισσίας (43 β.) που κυνηγά στη βαθμολογία το Καλό Νερό παίζει εντός έδρας με τον ΑΠΣ Αρι (12 β.) και ο τρίτος Διαγόρας Κοπανακίου (35 β.) εκτός με την Αμφεια. (26β.) Ο τέταρτος Ατρόμητος Πλατύ (31 β.) έχει ρεπό.

Στον δεύτερο όμιλο, στη δεύτερη θέση βρίσκεται η Δόξα Καλαμάτας (38 β.), που θα παίξει με τα Πράσινα Πουλιά (28 β.) και στην τρίτη το Βλαχόπουλο (37β.) που παίζει στην Καλαμάτα με τη Νέδουσα (15 β.). Στην 4η θέση ισοβαθμούν ο Πανιώνιος με την Καλλιθέα (34β.) που παίζουν εκτός με Α.Ε. Λογγάς (24 β.) και Παναθηναϊκό (11 β.), αντίστοιχα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές έχουν ως εξής:

1ος όμιλος

Σάββατο

Ηρακλής Κυπ. - ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο Κυπαιρσσίας, 3.30 μ.μ.

Τσουλάκος, Σγουμπόπουλος, Ρηγοπούλου

Αστέρας Βαλύρας - Κεραυνός

Γήπεδο Βαλύρας, 3.30 μ.μ.

Κασκάνης, Τσουκάλη, Βοσνάκης

Πανευαϊκός - Νέος Αρις

Γήπεδο Ανδρούσας, 3.30 μ.μ.

Νιάρχος, Παπαϊωάννου, Βασιλοπούλου

 

Κυριακή

 

ΑΕΚ Καλαμάτας - Καλό Νερό

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 11 π.μ.

Κασκάνης, Μπασιλάρης, Κουταβάς

Αμφεια – Κοπανάκι

Γήπεδο Σπερχογείας “Πέτρος Γεωργανάς”, 3.30 μ.μ.

Τσουλάκος, Σταύρου, Καμάι

Μεσσηνιακός - Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3.30 μ.μ.

Γεωργαντάς, Ρηγόπουλος, Παπαϊωάννου

Ρεπό: Ατρόμητος Πλατύ

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο

 

ΑΣ Φυτειάς - Πατίστα

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3.30 μ.μ.

Νικολόπουλος, Σκαρπέτης, Μπασιλάρης

Θύελλα Χαρακοπιού - Δαναός

Γήπεδο Κορώνης, 3.30 μ.μ.

Γεωργαντάς, Γάκης, Σαπουτζής

Δόξα Κ. - Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6.30 μ.μ.

Καρβούνης, Κομπιλίρης, Τζιαμουράνης

 

Κυριακή

 

ΑΕ Λογγάς – Πανιώνιος

Γήπεδο Λογγάς, 3. 30 μ.μ.

Ζαρακοβίτης, Τζεμαλάι, Τσουκάλη

Νέδουσα - Βλαχόπουλο

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3.30 μ.μ.

Νιάρχος, Βασιλοπούλου, Αγγελή

 

Δευτέρα

 

Παναθηναϊκός Καλ. - Καλλιθέα

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3.30 μ.μ.

Καυκάς, Μιχαλόπουλος, Τσαβδαρίδης

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ