Κυριακή, 11 Μάρτιος 2018 14:51

Οδυνηρή ήττα ο Τσικλητήρας, ισοπαλία η Καλαμάτα, τα αποτελέσματα στην Α' τοπική

Πολύ δύσκολη έγινε η παραμονή για τον Τσικλητήρα Πύλου μετά το 0-1 από την Αχαϊκή. Η Καλαμάτα έφερε 0-0 με τον Παναρκαδικό στην Τρίπολη ενώ στην Α' τοπική ο Πάσμισος κέρδισε στην Ανδρούσα και διατήρησε το +4 από τον Πανθουριακό.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

Τελικά Α' τοπικής Ομόνοια - Πανθουριακός 0-5, Τέλλος Αγρας - Κυπαρισσία 0-0, Ανδρούσα - Πάμισος 0-1, Εθνικός - Ολυμπιακός 1-1.

5.13 μ.μ. Εθνικός - Ολυμπιακός 1-1 με πέναλτι του Κολλιού στο 83'.

5.08 μ.μ. Εθνικός - Ολυμπιακός 1-0 με πέναλτι του Καρατζούλια ενώ ο Εθνικός παίζει με 9 παίκτες λόγω δύο αποβολών.

5.05 μ.μ. Ανδρούσα - Πάμισος 0-1 με γκολ του Μπίσα.

4.54 μ.μ. Τελικό Παναρκαδικός - Καλαμάτα 0-0 και Τσικλητήρας - Αχαϊκή 0-1. Οδυνηρό αποτέλεσμα για την ομάδα της Πύλου που πλέον έχει λίγες ελπίδες για παραμονή.

4.45 μ.μ. Τελευταία λεπτά στη Γ εθνική, Παναρκαδικός - Καλαμάτα 0-0 και Τσικλητήρας - Αχαϊκή 0-1.

4.44 μ.μ. Ομόνοια - Πανθουριακός 0-4, ο  Μπιτσάνης το τρίτο γκολ και ο Πανταζής στο τέταρτο.

4.29 μ.μ. Εχασε πέναλτι η Αχαίκή, απέκρουσε ο Κόκκαλης στο χτύπημα του Κοκκινη, παραμενει το Πύλος - Αχαίκή 0-1.

4.20 μ.μ. Στη Γ' εθνική παραμένουν Παναρκαδικός - Καλαμάτα 0-0 και Τσικλητήρας Πύλου - Αχαϊκή 0-1.

4.10 μ.μ. Ομόνοια - Πανθουριακός 0-2 με Μουλιάτο στο 33'.

4.05 μ.μ. Ομόνοια - Πανθουριακος 0-1 με γκολ του Βυζά στο 29'.

4.00 μ.μ. Ξεκίνησε το β ημίχρονο στην Γ' εθνική.

3.49 Ημίχρονο Παναρκαδικός - Καλαμάτα 0-0 και Τσικλητήρας - Αχαίκή 0-1 με το γκολ του Μητρόπουλου στο 17'. Η Πύλος έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Γεωργιόπουλο στο 41'.

3.38 μ.μ. Σε ματς του 5ου ομίλου, Βάρδα - Αμαλιάδα 0-1.

3.30 μ.μ. Αρχίζουν και οι 4 αγώνες της Α' τοπικής Μεσσηνίας. Ξεχωρίζει το ματς Ανδρούσα - Πάμισος ενώ έχουμε ακόμη Ομόνοια - Πανθουριακός, Εθνικός - Ολυμπιακός και Τέλλος Αγρας - Κυπαρισσία.

3.21 μ.μ. Στην Τρίπολη παραμένει το 0-0 στο Παναρκαδικος - Καλαμάτα, μια καλή φάση με τον Γιυοκούδη είχε πριν ένα λεπτό ο Παναρκαδικός που είναι πιο επιθετικός.

3.20 μ.μ. Γκολ η Αχαίκή με Μητρόπουλο. Τσικλητήρας - Αχαίκή 0-1 στο 17'.

3.12 μ.μ. Δεν υπάρχει κάποιο γκολ στα παιχνίδια στο πρώτο δεκάλεπτο. Στην Τρίπολη παιχνίδι κέντρου στο ξεκίνημα ανάμεσα σε Παναρκαδικό και Καλαμάτας, σε ένα ματς χωρίς ιδιαίτερο βαθμολογικό ενδιαφέρον.

3 μ.μ. Σέντρα στα ματς. Στο παιχνίδι που έγινε νωρίτερα Παλληξουριακός - Ζάκυνθος 1-3 τελικό.

Στην Γ' εθνική μεγάλο ματς δίνει ο Τσικλητήρας που υποδέχεται την Αχαϊκή ενώ η Καλαμάτα φιλοξενείται από τον Παναρκαδικό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα...

Κυριακή

19η αγωνιστική

Τσικλητήρας Πύλου - Αχαϊκή

Ρούσσος, Παπανικολάου, Μπουρτζοβίτης (Κορινθίας)

Παλληξουριακός - Ζάκυνθος

Καδδάς, Σωτηρόπουλος, Τσιρογιάννης (Αχαΐας)

Πανηλειακός - Λεωνίδιο

Λιάρος, Καφετζόπουλος, Ισάκοβ (Λακωνίας),

παρατηρητής ο Χρήστος Κότσαρης (Μεσσηνίας)

Παναρκαδικός – Καλαμάτα

Χρονάς, Ζούλης, Βασιλόπουλος (Αχαΐας)

ΠΑΟ Βάρδας - Αστέρας Αμαλιάδας

Σταυρόπουλος, Καραλής, Λιάππης (Ηλείας)

Διαγόρας Βραχνέικων - Αστέρας Βλαχιώτης

Ζαραβινός (Αθηνών), Καραθανάσης (Αν. Αττικής), Οικονόμου (Δυτ. Αττικής)

* Ολα τα ματς θα διεξαχθούν την Κυριακή και θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ, με εξαίρεση το Παλληξουριακός – Ζάκυνθος που θα ξεκινήσει στις 12 το μεσημέρι.

12. Λεωνίδιο 6-42 2

- Ο πρωταθλητής πάει στα μπαράζ ανόδου και υποβιβάζονται οι πέντε τελευταίες ομάδες.