Δευτέρα, 12 Μάρτιος 2018 20:05

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Νίκες των πρωτοπόρων και στους δύο ομίλους

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Νίκες των πρωτοπόρων και στους δύο ομίλους

 

Νίκες των πρωτοπόρων και στους δύο ομίλους περιελάμβανε η 20η αγωνιστική της Β’ τοπικής.

Στον 1ο όμιλο το Καλό Νερό νίκησε 2-0 την ΑΕΚ εκτός έδρας και διατήρησε τη διαφορά των 6 βαθμών από τον δεύτερο Ηρακλή Κυπαρισσίας ο οποίος νίκησε με 3-0 τον ΑΠΣ Αρις. Το σκορ της ημέρας πέτυχε ο Διαγόρας που επικράτησε με 5-3 του Παπαφλέσσα Αμφειας και παραμένει τρίτος.

Στο 2ο όμιλο η Θύελλα Χαρακοπιού ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο του Δαναού με 6-1. Η δεύτερη Δόξα νίκησε 1-0 τα Πράσινα Πουλιά και ανέβασε στους 3 τους βαθμούς της διαφοράς της από το τρίτο Βλαχόπουλο που έφερε ισοπαλία με τη Νέδουσα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής:

 

1ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(20η αγωνιστική)

Ηρακλής Κυπ. - ΑΠΣ Αρις 3-0

Αστέρας Βαλύρας - Κεραυνός 0-3

Πανευαϊκός - Νέος Αρις αναβλήθηκε

ΑΕΚ Καλαμάτας - Καλό Νερό 0-2

Αμφεια – Κοπανάκι 3-5

Μεσσηνιακός - Αστέρας Αρφαρών 1-1

Ρεπό: Ατρόμητος Πλατύ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 20 αγώνες)

1. Καλό Νερό 56-13 52

2. Ηρακλής Κυπαρισσίας 47-16 46

3. Κοπανάκι 46-26 38

4. Ατρόμητος Πλατύ 38-29 31

5. Αμφεια 34-29 26

6. Κεραυνός Καλ. 31-37 24

7. Νέος Αρις 27-26 22

-. ΑΕΚ Καλαμάτας 34-34 22

9. Μεσσηνιακός 23-26 21

10. Αστέρας Βαλύρας 20-36 17

11. Αστέρας Αρφαρών 38-31 16

12. ΑΠΣ Αρις 17-46 9

13. Πανευαϊκός 16-77 1

- Ο Αστέρας Αρφαρών έχει -6 βαθμούς.

- Ενα ματς λιγότερο έχουν Πανευαϊκός και Νέος Αρις

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Νέος Αρις - Αστέρας Αρφαρών

Καλό Νερό - Πανευαϊκός

Κεραυνός - Μεσσηνιακός

ΑΠΣ Αρις - ΑΕΚ Καλαμάτας

Κοπανάκι - Αστέρας Βαλύρας

Ατρόμητος Πλατύ - Αμφεια

Ρεπό: Ηρακλής Κυπ.

 

2ος όμιλος

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(20η αγωνιστική)

ΑΣ Φυτειάς - Πατίστα αναβλήθηκε

Θύελλα Χαρακοπιού - Δαναός 6-1

Δόξα Κ. - Πράσινα Πουλιά 1-0

ΑΕ Λογγάς – Πανιώνιος 1-2

Νέδουσα – Βλαχόπουλο 1-1

Παναθηναϊκός Καλ. - Καλλιθέα 0-2

Ρεπό: Στενωσιά

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 20 αγώνες)

1. Θύελλα Χαρακοπιού 44-15 48

2. Δόξα Καλαμάτας 36-16 41

3. Βλαχόπουλο 35-15 38

4. Πανιώνιος Καλαμάτας 44-22 37

-. Καλλιθέα 36-15 37

6. Πράσινα Πουλιά 26-24 28

7. Δαναός 35-46 25

8. Α.Ε. Λογγάς 32-29 24

9. Πατίστα 30-38 18

10. Α.Σ. Φυτειάς 21-38 16

-. Νέδουσα 21-31 16

12. Παναθηναϊκός Καλαμάτας 20-33 12

* Η Στενωσιά έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα

- Ενα ματς λιγότερο έχουν ΑΣ Φυτειάς, Πατίστα, Παναθηναϊκός και Καλλιθέα

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δαναός - Βλαχόπουλο

Πράσινα Πουλιά - Θύελλα Χαρακοπιού

Πανιώνιος - Νέδουσα

Πατίστα - Δόξα

Καλλιθέα - ΑΕ Λογγά

Στενωσιά - Παναθηναϊκός Καλ.

Ρεπό: ΑΣ Φυτειάς

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ