Πέμπτη, 15 Μάρτιος 2018 13:18

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Την Κυριακή το Εράνη – Πάμισος

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Την Κυριακή το Εράνη – Πάμισος

Το ματς της φορμαρισμένης Εράνης με τον πρωτοπόρο Πάμισο ξεχωρίζει στο πρόγραμμα της 22ης αγωνιστικής στην Α’ τοπική Μεσσηνίας

. Οι Νησιώτες μετά το διπλό στην Ανδρούσα, θέλουν να περάσουν και από τα Φιλιατρά ώστε να βρεθούν πιο κοντά στην κατάκτηση του τίτλου. Ο δεύτερος της βαθμολογίας Πανθουριακός αγωνίζεται το Σάββατο στο Δημοτικό Στάδιο, με αντίπαλο την Ανδρούσα.

Στην Α1 τοπική θα διεξαχθεί επίσης η 22η αγωνιστική, με την Α.Ε. Μάνης που οδηγεί την κούρσα να δοκιμάζεται από τον Απόλλωνα Πεταλιδίου.

Στη Β’ τοπική θα γίνει η 21η αγωνιστική και στους δύο ομίλους. Το Καλό Νερό που είναι πρώτο στον 1ο όμιλο φιλοξενεί τον ουραγό Πανευαϊκό και η πρωτοπόρος του 2ου ομίλου Θύελλα Χαρακοπιού παίζει στην Καλαμάτα με τα Πράσινα Πουλιά.

Στη Γ’ τοπική η 16η αγωνιστική έχει ντέρμπι κορυφής, μιας και η Θύελλα Μερόπης που είναι η πρώτη, θα υποδεχτεί την 2η “Ακαδημία Πάμισος”.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 17 Μαρτίου

 

Κυπαρισσία - Ασπρόχωμα

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 4 μ.μ.

Αναγέννηση Παραλίας - Ομόνοια

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 4.μ.μ.

Πανθουριακός – Ανδρούσα

Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας, 4 μ.μ.

ΑΟ Φαραί - Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 7 μ.μ.

 

Κυριακή 18 Μαρτίου

 

Σπερχογεία - Τέλλος Αγρας

Γήπεδο Σπερχογείας “Πέτρος Γεωργανάς”, 4 μ.μ.

Διαβολίτσι - Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο Διαβολιτσίου, 4 μ.μ,

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Μιλτιάδης

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 4 μ.μ.

Εράνη - Πάμισος

Γήπεδο Φιλιατρών, 4 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 17 Μαρτίου

 

Αστέρας Μικρομάνης - Ολυμπιακός Ανάληψης

Γήπεδο Μικρομάνης, 4 μ.μ.

Χανδριναϊκός - ΑΕ Γαργαλιάνων

Γήπεδο Σουληναρίου, 4 μ.μ.

 

Κυριακή 18 Μαρτίου

 

Πεταλίδι - ΑΕ Μάνης

Γήπεδο Πεταλιδίου, 4 μ.μ.

Ηρακλής Καλ. - Μεθώνη

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 4 μ.μ.

Δώριο - Χώρα

Γήπεδο Δωρίου, 4 μ.μ.

ΑΕ Αβίας - Κορώνη

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 4 μ.μ.

Αίας - ΑΟ Φυτειάς

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 7 μ.μ.

 

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο 17 Μαρτίου

 

Κοπανάκι - Αστέρας Βαλύρας

Γήπεδο Δωρίου, 4 μ.μ.

Κεραυνός - Μεσσηνιακός

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 4 μ.μ.

 

Κυριακή 18 Μαρτίου

 

ΑΠΣ Αρις - ΑΕΚ Καλαμάτας

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 1 μ.μ

Ατρόμητος Πλατύ - Αμφεια

Γήπεδο Αρφαρών, 4 μ.μ.

Καλό Νερό - Πανευαϊκός

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 4 μ.μ.

Νέος Αρις - Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο Αριος, 4 μ.μ.

Ρεπό: Ηρακλής Κυπαρισσίας

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο 17 Μαρτίου

 

Καλλιθέα - ΑΕ Λογγά

Γήπεδο Μεθώνης, 4 μ.μ.

Δαναός – Βλαχόπουλο

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 4 μ.μ.

 

Κυριακή 18 Μαρτίου

 

Πατίστα - Δόξα

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 10.30 π.μ.

Πράσινα Πουλιά - Θύελλα Χαρακοπιού

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 1 μ.μ.

 

Δευτέρα 19 Μαρτίου

 

Πανιώνιος - Νέδουσα

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 4 μ.μ.

Ρεπό: ΑΣ Φυτειάς

 

Γ’ ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 17 Μαρτίου

 

Θύελλα Μερόπης- Ακαδημία Πάμισος

Γήπεδο Μελιγαλά, 4 μ.μ.

 

Κυριακή 18 Μαρτίου

 

ΑΟ Λαιίκων - Θύελλα Παραλίας

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 10.30 π.μ.

ΠΑΟΚ Καλ. - Εθνικός Καλ.

Γήπεδο Ασπροχώματος, 12μ.

 

Δευτέρα 19 Μαρτίου

 

Ικαρος - Νέστωρ Πύλου

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 4 μ.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ