Σάββατο, 17 Μάρτιος 2018 12:08

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Να αυξήσει τη διαφορά θέλει το Καλό Νερό, εκτός με Πράσινα Πουλιά η Θύελλα Χαρακοπιού

Γράφτηκε από τον

 

Τον ουραγό Πανευαϊκό θα υποδεχτεί την Κυριακή το Καλό Νερό, που οδηγεί με 52 βαθμούς την κούρσα στον 1ο όμιλο της Β’ τοπικής.

Οι γηπεδούχοι έχουν την ευκαιρία με νίκη να αυξήσουν στους 9 βαθμούς τη διαφορά από το δεύτερο Ηρακλή Κυπαρισσίας (46 β.), που έχει ρεπό στην 21η αγωνιστική.

Το Κοπανάκι (38 β.) και το Πλατύ (31 β.) που συμπληρώνουν την πρώτη τετράδα παίζουν εντός έδρας με Αστέρα Βαλύρας (17 β.) και Αμφεια (28 β.), αντίστοιχα.

Στον δεύτερο όμιλο θα διεξαχθεί επίσης η 21η αγωνιστική, με την πρωτοπόρο Θύελλα Χαρακοπιού (48 β.) να φιλοξενείται από τα Πράσινα Πουλιά (25 β.), με σκοπό το διπλό που θα την κρατήσει σε απόσταση ασφαλείας από τους διώκτες της. Η δεύτερη Δόξα Καλαμάτας (41 β.) παίζει με τον Πατίστα (15 β.), το τρίτο Βλαχόπουλο (38 β.) εκτός με το Δαναό (22 β.) και ο Πανιώνιος με την Καλλιθέα, που ισοβαθμούν με 37 βαθμούς στην 4η θέση θα αντιμετωπίσουν τη Νέδουσα (16 β.) και την Α.Ε. Λογγάς (24 β.), αντίστοιχα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές έχουν ως εξής:

1ος όμιλος

Σάββατο

Κοπανάκι - Αστέρας Βαλύρας

Γήπεδο Δωρίου, 4 μ.μ.

Κουτσαναστάσης, Αντωνόπουλος, Ρηγόπουλος

Κεραυνός - Μεσσηνιακός

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 4 μ.μ.

Γκούμας, Τζιαμουράνης, Βρυώνης

Κυριακή

ΑΠΣ Αρις - ΑΕΚ Καλαμάτας

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 1 μ.μ

Ταβουλαρέας, Μαλαπάνη, Σκαρπέτης

Ατρόμητος Πλατύ - Αμφεια

Γήπεδο Αρφαρών, 4 μ.μ.

Γεωργαντάς, Γάκης, Σγουμπόπουλος

Καλό Νερό - Πανευαϊκός

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 4 μ.μ.

Τσουλάκος, Βασιλοπούλου, Αγγελή

Νέος Αρις - Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο Αριος, 4 μ.μ.

Σταυρόπουλος, Σαπουτζής, Μπότη

Ρεπό: Ηρακλής Κυπαρισσίας

 

2ος όμιλος

Σάββατο

Καλλιθέα - ΑΕ Λογγάς

Γήπεδο Μεθώνης, 4 μ.μ.

Καρβούνης, Τζεμαλάι, Παναγιωτόπουλος

Δαναός – Βλαχόπουλο

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 4 μ.μ.

Νικολόπουλος, Παπαϊωάννου, Βοσνάκης

Κυριακή

Πατίστα - Δόξα

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 10.30 π.μ.

Νιάρχος, Γαλακούτης, Ρουμελιώτης

Πράσινα Πουλιά - Θύελλα Χαρακοπιού

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 1 μ.μ.

Πλακογιάννης, Τσίρμπας, Τσαούση

Δευτέρα

Πανιώνιος - Νέδουσα

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 4 μ.μ.

Καυκάς, Μπουρίκας, Ηλιοπούλου

Ρεπό: ΑΣ Φυτειάς

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ