Δευτέρα, 26 Μάρτιος 2018 13:54

Α1 ΤΟΠΙΚΗ: Εξασφάλισε άνοδο και τίτλο η ΑΕ Μάνης

Στην Α' τοπική κατηγορία θα αγωνίζεται από τη νέα χρονιά η Α.Ε. Μάνης που επιβλήθηκε με το ευρύ 5-1 του Αστέρα Μικρομάνης και εξασφάλισε την άνοδο τρεις αγωνιστικές πριν το φινάλε της Α1 τοπικής.

Μάλιστα η Μάνη παράλληλα εξασφάλισε και την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Ο Ολυμπιακός Ανάληψης πέρασε δεύτερος μετά τη μεγάλη νίκη επί του Χανδριναϊκού με 5-0 κάνοντας αποφασιστικό βήμα για την άνοδο.

Αντίθετα, η Αβία γνώρισε την ήττα με 3-2 από τον ΑΟ Φυτειάς σε ένα ματς όπου όλα τα γκολ σημειώθηκαν στα τελευταία λεπτά του αγώνα! Συγκεκριμένα ο ΑΟ Φυτειάς προηγήθηκε με 2-0 με γκολ του Φούκη στο 83’ και το 84’, η Αβία μείωσε στο 85’ με τον Κ. Κορμπή και ισοφάρισε στο 90’ με τον Γεωργαντά, αλλά ο ΑΟ Φυτειάς πήρε τη νίκη με 3-2 με γκολ του Κωστέα στο 95’!

Σπουδαίο διπλό πήρε ο Ηρακλής στο Πεταλιδί (με γκολ του Βαϊτση στο β' ημίχρονο) και έμεινε ζωντανός για την άνοδο καθώς πλέον ισοβαθμεί με τον Χανδριναϊκό στην 4η θέση με τις δύο ομάδες να βρίσκονται μόνο ένα βαθμό πίσω από την τρίτη Αβία.