Σάββατο, 31 Μάρτιος 2018 12:47

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Εντός έδρας Καλό Νερό και Θύελλα Χαρακοπιού

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

 

Με τα παιχνίδια της 22ης αγωνιστικής και στους δύο ομίλους συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Β’ τοπικής.

Το Καλό Νερό και η Θύελλα Χαρακοπιού που βρίσκονται στην κορυφή των ομίλων αγωνίζονται σήμερα εντός έδρας. Το Καλό Νερό θα υποδεχτεί το Νέο Αρι και η Θύελλα τον Πατίστα.

Το Καλό Νερό έχει ξεφύγει 9 βαθμούς από το δεύτερο Ηρακλή Κυπαρισσίας που φιλοξενείται από την Αμφεια.

Διαφορά ασφαλείας έχει και η Θύελλα, μιας και η δεύτερη Δόξα Καλαμάτας είναι 7 βαθμούς πίσω, ενώ αυτή την αγωνιστική έχει ρεπό. Ετσι η Θύελλα με νίκη θα πάει στους 10 βαθμούς τη διαφορά, ενώ Βλαχόπουλο και Πανιώνιο που είναι στην 4η και 5η θέση, θέλουν τη νίκη στο μεταξύ τους ματς για να πλησιάσουν στους 2 και τους 3 βαθμούς αντίστοιχα τη Δόξα.

Η τρίτη της βαθμολογίας Καλλιθέα (που είναι στο -4 από τη δόξα) θα παίξει στις 11 Απριλίου με την Καλλιθέα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές έχουν ως εξής:

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο 31 Μαρτίου

 

Αστέρας Βαλύρας - Ατρόμητος Πλατύ

Γήπεδο Βαλύρας, 5 μ.μ.

Τσουλάκος, Μιχαλόπουλος, Τσαβδαρίδης

Καλό Νερό - Νέος Αρις

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 5 μ.μ.

Σταυρόπουλος, Γάκης, Σαπουτζής

 

Κυριακή 1 Απριλίου

 

Πανευαϊκός - ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο Ανδρούσας, 11 π.μ.

Πλακογιάννης, Βανικιώτης, Βρυώνης

Αμφεια - Ηρακλής Κυπ.

Γήπεδο Σπερχογείας “Πέτρος Γεωργανάς”, 5 μ.μ.

Καρβούνης, Σταύρου, Μιχαλόπουλος

Μεσσηνιακός – Κοπανάκι

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 5 μ.μ.

Γκούμας, Γιαννακλής, Σβαρνιάς

Αστέρας Αρφαρών - Κεραυνός

Γήπεδο Αρφαρών, 5 μ.μ.

Σταυρόπουλος, Ηλιοπούλου, Μαλαπάνη

Ρεπό: ΑΕΚ Καλαμάτας

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο 31 Μαρτίου

 

Θύελλα Χαρακοπιού - Πατίστα

Γήπεδο Κορώνης, 5 μ.μ.

Γεωργαντάς, Τζεμαλάι, Μιχαλόπουλος

 

Κυριακή 1 Απριλίου

 

Πράσινα Πουλιά – Δαναός

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 1 μ.μ.

Νιάρχος, Ντοχάς, Σγουμπόπουλος

Παναθηναϊκός Καλ. - ΑΣ Φυτειάς

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 2 μ.μ.

Ταβουλαρέας, Αγγελή, Βασιλοπούλου

Βλαχόπουλο - Πανιώνιος

Γήπεδο Σουληναρίου, 5 μ.μ.

Σκόρδος, Μιχαλόπουλος, Σκαρπέτης

 

Τετάρτη 11 Απριλίου

 

Νέδουσα - Καλλιθέα

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 4.30 μ.μ.

Ρεπό: Δόξα Καλαμάτας

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ