Σάββατο, 14 Δεκέμβριος 2013 10:38

Β' ΤΟΠΙΚΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εκτός έδρας δοκιμασίες για Πανθουριακό και Χανδριναϊκό

Γράφτηκε από τον

Σε δύο γήπεδα της Καλαμάτας το "Π. Μπαχράμης" και το "Γ. Λουκαρέας" θα γίνουν αυτό το Σαββατοκύριακο τα σημαντικότερα παιχνίδια της 11ης αγωνιστικής της Β' τοπικής.

Ο πρωτοπόρος στον πρώτο όμιλο Πανθουριακός θα παίξει εκτός έδρας με τον Κεραυνό Καλαμάτας θέλοντας μια ακόμη νίκη, ενώ η ομάδα του Τάσου Χαρίτου που είναι στην τρίτη θέση θα επιδιώξει να πάρει το τρίποντο για να μειώσει τη διαφορά από την κορυφή.
Το δεύτερο Ασπρόχωμα θα κάνει το ρεπό του, ενώ ο Ηρακλής Καλαμάτας θέλει να επιστρέψει στις επιτυχίες κόντρα στο Μάνεση.
Αμφίρροπο ματς αναμένεται να γίνει στη Μικρομάνη μεταξύ του Αστέρα και του Παπαφλέσσα Αμφειας, όπως και στη Βαλύρα όπου
ο Αστέρας φιλοξενεί τον Ηρακλή Κυπαρισσίας. Στον Κάμπο η Αβία λογικά θα έχει εύκολο έργο απέναντι στη νεανική ομάδα του ΑΠΣ Αρι, ενώ Νέος Αρις και Δόξα θα μονομαχήσουν σε ένα ματς ανοικτό σε κάθε αποτέλεσμα.
Στο δεύτερο όμιλο ο αήττητος Χανδριναϊκός πήρε αποτέλεσμα (2-2) στην Κορώνη και θέλει να κάνει το ίδιο και στην Καλαμάτα απέναντι στον Παναθηναϊκό, με τους "πράσινους" να είναι σε ανοδική πορεία και να θέλουν τη νίκη για να μειώσουν τη διαφορά από την πρώτη θέση.
Η έτερη πρωτοπόρος ομάδα της Κορώνης παίζει στην έδρα της με την Καλλιθέα και θέλει να επιστρέψει μετά από δύο αγωνιστικές στις νίκες.
Ωραίο ματς αναμένεται να γίνει στο Βλαχόπουλο με την ομώνυμη ομάδα να υποδέχεται τον Απόλλωνα Πεταλιδίου, δύο ομάδες που ερίζουν για τις πρώτες θέσεις.
Στην Καλαμάτα ο Αίαντας φιλοξενεί τη Χώρα, με τους δύο αντιπάλους να θέλουν να επιβεβαιώσουν την ανοδική τους πορεία το τελευταίο διάστημα. Ο Πανιώνιος θέλει το διπλό στην έδρα της ουραγού Λογγάς που από την πλευρά της παίζει τα… ρέστα της για να ξεκινήσει να ανακάμπτει. Στη Μεσσήνη ο Ολυμπιακός Ανάληψης θα κοιτάξει να επιστρέψει στις νίκες απέναντι στον Μιλτιάδη που απογοητεύει τις τελευταίες αγωνιστικές και θέλει απαραιτήτως βαθμούς.
Τέλος, την Κυριακή το πρωί ο Πατίστα θα παίξει με τη νεανική ομάδα της Βέργας και έχει τον πρώτο λόγο για το τρίποντο.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές    

1ος όμιλος

Σάββατο 14/12

Νέος Αρις - Δόξα Καλαμάτας
Γήπεδο Αριος, 3 μ.μ.
Κυριακόπουλος, Παλλαδινός, Σωτηρόπουλος
Αστέρας Μικρομάνης - Παπαφλέσσας Αμφειας
Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.
Λάμιας, Ταβουλαρέας, Λαζαράκης
Α.Ε. Αβίας - ΑΠΣ Αρις
Γήπεδο Κάμπου, 3 μ.μ.
Γεωργαντάς, Γαλακούτης, Δεδούσης

Κυριακή 15/12

Ηρακλής Καλαμάτας - Μάνεση
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.
Κυριακόπουλος, Β. Γιαννέτσος, Παλλαδινός
Αστέρας Βαλύρας - Ηρακλής Κυπαρισσίας
Γήπεδο Βαλύρας, 3 μ.μ.
Σερεμέτης, Καλογερόπουλος, Ταβουλαρέας
Κεραυνός - Πανθουριακός
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.
Νικολόπουλος, Αθανασοπούλου, Βρυώνης


2ος όμιλος

Σάββατο 14/12
Αίαντας - Παπαφλέσσας Χώρας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.
Πλακογιάννης, Τσαούση, Στέφανος
Ολυμπιακός Ανάληψης - Μιλτιάδης
Δημοτικό Στάδιο Μεσσήνης, 3 μ.μ.
Ζαρακοβίτης, Μπασιλάρης, Μανιατέας
Ακρίτας Κορώνης - Καλλιθέα
Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.
Σερεμέτης, Αδαμόπουλος, Β. Γιαννέτσος
Βλαχόπουλο - Απόλλων Πεταλιδίου
Γήπεδο Βλαχόπουλου, 3 μ.μ.
Καρβούνης, Γιαννέας, Καλογερόπουλος
Λογγά - Πανιώνιος
Γήπεδο Λογγάς, 3 μ.μ.
Γκούμας, Αγγελακάκης, Τσουλάκος

Κυριακή 15/12

Πατίστα - Βέργα
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12 μ.
Ζαρακοβίτης, Τσουκάλη, Π. Ηλιόπουλος
Παναθηναϊκός Καλαμάτας- Χανδριναϊκός
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.
Καρβούνης, Ι. Γιαννέτσος, Τσίρμπας

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ