Δευτέρα, 16 Απρίλιος 2018 19:30

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ – ΟΜΟΝΟΙΑ 4-2: Νίκη με ολική ανατροπή

Επιστροφή στις νίκες για τον Τέλλο Αγρα που επιβλήθηκε με 4-2 της Ομόνοιας, σε ένα παιχνίδι όπου κύριο χαρακτηριστικό ήταν ο πολύ δυνατός αέρας.

Μάλιστα η καλαματιανή ομάδα προηγήθηκε με 0-2 στο πρώτο 35λεπτο, όμως οι “ερυθρόλευκοι” ισοφάρισαν με δύο γκολ του Διακουμή πριν το ημίχρονο και το γύρισαν στο δεύτερο με άλλα δύο γκολ του Τρίψα. Οι δύο ομάδες απελευθερωμένες από το άγχος πρόσφεραν ωραίο θέαμα και το ευχάριστο είναι ότι πήραν χρόνο συμμετοχής αρκετοί νεαροί ποδοσφαιριστές.

Προηγήθηκε 0-2 στο 33’

με Καρύδη και Παλιά

Στο 23’ ο Καρύδης σούταρε έξω από την περιοχή και με τη βοήθεια του αέρα η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα (0-1).

Στο 33’ η ομάδα του Σωτήρη Δημάκη πέτυχε και δεύτερο γκολ με φοβερή εκτέλεση φάουλ του Παλιά που έστειλε την μπάλα στο “Γ” (0-2).

Από δύο γκολ Διακουμής και Τρίψας

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 38’ με πλασέ του Διακουμή ύστερα από κάθετη πάσα του Τρίψα (1-2).

Στο 45’ ο Αγρας κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Μπάλλα και ο Διακουμής από τα 11 βήματα ισοφάρισε σε 2-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των Γαργαλιάνων είχε τον αέρα υπέρ της και πίεσε για την ανατροπή.

Στο 63’ ο Τρίψας με απευθείας εκτέλεση κόρνερ έκανε το 3-2, με τον αέρα να παίζει τον ρόλο του.

Ο ίδιος παίκτης στο 70’ έγραψε με σουτ έξω από την περιοχή το τελικό 4-2.

Διαιτητής ήταν ο Κουτσαναστάσης, με βοηθούς τους Αντωνόπουλο και Τζεμαλάι.

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ: Καλογερόπουλος, Πότσης (88’ Κανελλόπουλος), Γεωργόπουλος, Λ. Ν. Ανδρώνης, Καμινάρης, Τζανετέας, Αναστασόπουλος (85’ Καυκής), Τρίψας, Παπαθεοδώρου, Διακουμής (89’ Βελισσάρης), Αλεξανδρόπουλος.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Γιαννούλης, Κοστρίβας, Μπάλλας, Φέστας (82’ Ν. Σπυρόπουλος), Παλιάς (82’ Τσάκωνας), Πολυμενέας, Μαραβέλας, Τάφα (75’ Τζανετάκος), Στυλιανόπουλος (60’ Κωστόπουλος), Φλέσσας, Καρύδης.