Σάββατο, 28 Απρίλιος 2018 14:00

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Να σφραγίσει τη δεύτερη θέση θέλει η Καλλιθέα

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Η 25η – προτελευταία αγωνιστική και στους δύο ομίλους θα διεξαχθεί αυτό το Σαββατοκύριακο στη Β’ τοπική Μεσσηνίας.

Το ενδιαφέρον στρέφεται στη μάχη για τη 2η θέση του β’ ομίλου, μιας και το Καλό Νερό και η Θύελλα Χαρακοπιού έχουν εξασφαλίσει τον τίτλο και την άνοδο στους ομίλους τους.

Ακόμα ο Ηρακλής Κυπαρισσίας έχει σφραγίσει και μαθηματικά τη 2η θέση στον 1ο όμιλο και προσμένει να μάθει τον αντίπαλό του στα μπαράζ ανόδου για την Α1. Η Καλλιθέα μετά την εκτός έδρας νίκη της με τον Πανιώνιο έχει τον πρώτο λόγο για τη δεύτερη θέση στον έτερο όμιλο.Χρειάζεται μόνο ένα βαθμό στο σημερινό ματς με το Δαναό, αφού υπερτερεί στην ισοβαθμία με τη Δόξα Καλαμάτας και έχει να πάρει στα χαρτιά τους 3 βαθμούς, την τελευταία αγωνιστική με τη Στενωσιά.

Η Δόξα Καλαμάτας πρέπει να κάνει το 2 στα 2 σήμερα με τη Νέδουσα και την τελευταία αγωνιστική με το Βλαχόπουλο και παράλληλα να χάσει η Καλλιθέα στον Κορδία, για να πάρει τη 2η θέση.

Οσον αφορά τον υποβιβασμό, από τον 1ο όμιλο έχει υποβιβαστεί και μαθηματικά ο Πανευαϊκός και από τον δεύτερο η Στενωσιά, που δεν μετέχει στο πρωτάθλημα.

Στον 1ο όμιλο θα διεξαχθούν σήμερα Σάββατο 4 αναμετρήσεις και την Κυριακή οι υπόλοιπες δύο, ενώ στον β’ όμιλο θα γίνουν δύο ματς σήμερα και τρία αύριο (ο Πανιώνιος θα πάρει στα χαρτιά τους 3 βαθμούς με τη Στενωσιά).

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές έχουν ως εξής:

 

1ος όμιλος

Σάββατο

 

ΑΕΚ Καλαμάτας – Μεσσηνιακός

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 5 μ.μ.

Βοσνάκης, Παλλαδινός, Παπαϊωάννου

Αστέρας Βαλύρας - Πανευαϊκός

Γήπεδο Βαλύρας, 5 μ.μ.

Κασκάνης, Ντοχάς, Σγουμπόπουλος

Ηρακλής Κυπ. - Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 5 μ.μ.

Γεωργαντάς, Σαπουτζής, Σκαρπέτης

Νέος Αρις – Κοπανάκι

Γήπεδο Αριος, 5 μ.μ.

Κομπιλίρης, Μπουρίκας, Σβαρνιάς

 

Κυριακή

 

Αμφεια - Καλό Νερό

Γήπεδο Σπερχογείας “Πέτρος Γεωργανάς”, 5 μ.μ.

Βρυώνης, Βασιλοπούλου, Αγγελή

Ατρόμητος Πλατύ – Κεραυνός

Γήπεδο Αρφαρών, 5 μ.μ.

Τσουλάκος, Καρύδας, Ηλιοπούλου

Ρεπό: ΑΠΣ Αρις

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο

 

Δόξα Καλαμάτας - Νέδουσα

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 5 μ.μ.

Ψηλοπαναγιώτης, Τσίρμπας, Ρουμελιώτης

Δαναός - Καλλιθέα

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 5 μ.μ.

Πλακογιάννης, Μπασιλάρης, Γάκης

 

Κυριακή

 

Παναθηναϊκός Καλ. - Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 11 π.μ.

Ταβουλαρέας, Μαλαπάνη, Καμάι

ΑΕ Λογγάς - Θύελλα Χαρακοπιού

Γήπεδο Λογγάς, 5 μ.μ.

Πλακογιάννης, Α. Μιχαλόπουλος, Γ. Μιχαλόπουλος

ΑΣ Φυτειάς - Βλαχόπουλο

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 5 μ.μ.

Σταυρόπουλος, Π. Νικολόπουλος, Τσαβδαρίδης

Ρεπό: Πατίστα

 

1ος όμιλος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 24 αγώνες)

1. Καλό Νερό 66-13 61

2. Ηρακλής Κυπαρισσίας 61-24 52

3. Κοπανάκι 51-34 41

4. Ατρόμητος Πλατύ 48-34 38

5. Κεραυνός Καλ. 38-42 32

6. Αμφεια 44-40 30

7. ΑΕΚ Καλαμάτας 46-36 29

8. Μεσσηνιακός 36-37 27

9. Αστέρας Αρφαρών 48-34 26

10. Νέος Αρις 35-41 24

11. Αστέρας Βαλύρας 21-51 18

12. ΑΠΣ Αρις 22-59 13

13. Πανευαϊκός 20-90 4

- Ο Αστέρας Αρφαρών έχει -6 βαθμούς.

 

2ος όμιλος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 24 αγώνες)

1. Θύελλα Χαρακοπιού 56-15 57

2. Καλλιθέα 52-18 49

3. Δόξα Καλαμάτας 38-18 47

4. Πανιώνιος Καλαμάτας 51-27 44

5. Βλαχόπουλο 40-24 42

6. Πράσινα Πουλιά 34-27 34

7. Α.Ε. Λογγάς 42-35 30

8. Δαναός 38-56 26

9. Πατίστα 40-49 24

10. Νέδουσα 28-38 23

11. Α.Σ. Φυτειάς 29-54 19

12. Παναθηναϊκός Καλαμάτας 27-43 18

* Η Στενωσιά έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ