Δευτέρα, 30 Απριλίου 2018 19:15

ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ 1-4: Το πιο εύκολο διπλό της σεζόν

Την πιο εύκολη εκτός έδρας νίκη της σεζόν κατέκτησε ο Εθνικός Μελιγαλά που επικράτησε το Σάββατο του Μιλτιάδη με σκορ 4-1 στον Πύργο Τριφυλίας.

Οι “κυανόλευκοι” προηγήθηκαν με 0-3 στο πρώτο ημίχρονο στην έδρα του ουραγού της βαθμολογίας και στο δεύτερο μέρος πέτυχαν ένα ακόμη τέρμα.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 4’ ο Μουρούσιας με κοντινό σουτ.

Το 0-2 έγινε στο 15’ και πάλι με πλασέ του Μουρούσια.

Ο Λάγιος στο 37’ έκανε με σουτ το 0-3, για να μειώσει ο Μιλτιάδης με τον Παυλόγιαννη στο 44’, με το 1-3 να είναι σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Μελιγαλά κατέβασε ρυθμούς και απλά πέτυχε και τέταρτο γκολ στο 73’ με πλασέ του Μακρή για το τελικό 1-4.

Το ματς σφύριξε ο Καυκάς, με βοηθούς τους Τσουλάκο και Τζεμελάι.

ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ: Δημητρακόπουλος, Λακριντής, Τσέρτος, Γεωργακόπουλος, Κάππος, Ταχίρι, Γαλάνης, Παντελής, Ζώτος, Παυλόγιαννης, Βάγγαλης (60’ Φωτόπουλος).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ: Λίβας (85’ Φρέσκας), Μακρής, Παπαδόπουλος, Θανόπουλος, Χότζα, Καρατζούλιας, Σαραντόπουλος, Λάγιος, Σεμούρη, Μουρούσιας, Διακουμάκος (62’ Ντότσα).