Τρίτη, 17 Δεκέμβριος 2013 19:09

Την Κυριακή το ντέρμπι Κυπαρισσία - Πάμισος, το πρόγραμμα σε Α', Β', Γ' τοπική και παιδικό

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Την προσεχή Κυριακή 22 Δεκεμβρίου θα διεξαχθεί το ντέρμπι κορυφής της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α' τοπικής, ανάμεσα στον Πάμισο και την Κυπαρισσία
Ο δεύτερος της βαθμολογίας Α.Ο.Κ. θα υποδεχτεί την πρωτοπόρο ομάδας της Μεσσήνης στο πιο ενδιαφέρον παιχνίδι της πρώτης κατηγορίας.
Ο Εθνικός Μελιγαλά μια ημέρα νωρίτερα θα αντιμετωπίσει στην έδρα του τη Μεθώνη.


Στη Β' τοπική για τη 12η αγωνιστική, εκτός έδρας δοκιμάζονται οι πρωτοπόροι των ομίλων Πανθουριακός και Ακρίτας Κορώνης, όπου θα αντιμετωπίσουν αντίστοιχα τον Ηρακλή Κυπαρισσίας και τον Απόλλωνα Πεταλιδίου.
Στη Γ' κατηγορία θα διεξαχθούν οι συναντήσεις της 9ης αγωνιστικής σε 1ο και 3ο όμιλο και της 8ης αγωνιστικής στο 2ο όμιλο.
Το ερχόμενο Σάββατο 21 του μήνα θα γίνουν τα ματς της 8ης αγωνιστικής και στους 4 ομίλους του παιδικού πρωταθλήματος.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής:

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 21/12

Ολυμπιακός Καλ. - Α.Ο. Φαραί
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.
Εθνικός Μελιγαλά - Μεθώνη
Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.
Δώριο - Ομόνοια
Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.
Απόλλων Καλ. - Διαβολίτσι
Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 6 μ.μ.

Κυριακή 22/12

Κυπαρισσία - Πάμισος
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Εράνη - Ανδρούσα
Γήπεδο Φιλιατρών, 3 μ.μ.
Σπερχογεία - Τέλλος Αγρας
Γήπεδο Σπερχογείας "Π. Γεωργανάς", 3 μ.μ.
Τσικλητήρας Πύλου - Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 21/12

Ηρακλής Κυπ. - Πανθουριακός
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
ΑΠΣ Αρις - Νέος Αρις
Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.
Αστέρας Μικρομάνης - Α.Ε. Αβίας
Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.

Κυριακή 22/12

Αμφεια - Ασπρόχωμα
Γήπεδο Σπερχογείας "Π. Γεωργανάς", 12 μ.
Μάνεση - Κεραυνός
Γήπεδο Μάνεση, 3 μ.μ.
Δόξα - Αστέρας Βαλύρας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

2ος όμιλος

Σάββατο 21/12

Χώρα - Παναθηναϊκός
Γήπεδο Χώρας, 3 μ.μ.
Μιλτιάδης - Χανδριναϊκός
Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3 μ.μ.
Βέργα - Ολυμπιακός Αν.
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.
Βλαχόπουλο - Λογγά
Γήπεδο Βλαχόπουλου, 3 μ.μ.

Κυριακή 22/12

Καλλιθέα - Αίας
Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.
Πεταλίδι - Κορώνη
Γήπεδο Πεταλιδίου, 3 μ.μ.
Πανιώνιος - Πατίστα
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 21/12

Πλατύ - ΑΕ Γαργαλιάνων
Γήπεδο Πλατύ, 3 μ.μ.
ΠΑΟΚ - Κοπανάκι
Γήπεδο Σπερχογείας "Π. Γεωργανάς", 3 μ.μ.

Κυριακή 22/12

Καλό Νερό - Διόδια
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 11 π.μ.

2ος όμιλος

Κυριακή 22/12
Αμφιθέα - Νέδουσα Αλαγονίας
Γήπεδο Αγ. Νικολάου Μεσσήνης, 11 π.μ.
Χατζή - Αχιλλέας Αβραμιού
Γήπεδο Χατζή, 11 π.μ.
Θύελλα Χαρακοπιού - Στενωσιά
Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.
Αιθαία - Νέστωρ Πύλου
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

3ος όμιλος

Σάββατο 21/12

Μάνη - Ατρόμητος Καλ.
Γήπεδο Πλάτσας, 11 π.μ.

Κυριακή 22/12

Αναγέννηση - Δαναός
Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.
Ικαρος - Θησέας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.
ΑΕΚ Καλ. - Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

1ος όμιλος

Εράνη - Κυπαρισσία
Γήπεδο Φιλιατρών, 11 π.μ.
Δώριο - Διαβολίτσι
Γήπεδο Δωρίου, 11 π.μ.
Αίας - Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 1 μ.μ.

2ος όμιλος

Πράσινα Πουλιά - Δαναός
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 9 π.μ.
Μάνη - Απόλλων Καλ.
Γήπεδο Πλάτσας, 11 π.μ.
Δόξα - Ομόνοια
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.

3ος όμιλος

Ανδρούσα - Ηρακλής Καλ.
Γήπεδο Ανδρούσας, 11 π.μ.
Ολυμπιακός Καλ. - Αιθαία
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.
Α.Ο. Φαραί - Μεσσηνιακός
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 1 μ.μ.

4ος όμιλος

Τσικλητήρας Πύλου - Πεταλίδι
Γήπεδο Μεθώνης, 11 π.μ.
Πάμισος - Ασπρόχωμα
Γήπεδο Μεσσήνης, 11 π.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ