Κυριακή, 13 Μάιος 2018 21:15

Ξύλο και διακοπή στο Αστέρας Αμαλιάδας - Ηρόδοτος

Ο Ηρόδοτος καταγγέλλει ξυλοδαρμό των παικτών και του τεχνικού επιτελείου της ομάδας από "μπράβους" του Αστέρα Αμαλιάδας στο ημίχρονο της αναμέτρησης για τα playoffs ανόδου από τη Γ' Εθνική. Δεν βγήκαν να αγωνιστούν στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι.

Εκτροχιάστηκε" η κατάσταση στην Αμαλιάδα στο ημίχρονο (το σκορ ήταν 0-0) της αναμέτρησης του Αστέρα με τον Ηρόδοτο για την 4η αγωνιστική των playoffs ανόδου από τη Γ' Εθνική στη Football League.

Η ομάδα της Κρήτης κατήγγειλε ξυλοδαρμό των ποδοσφαιριστών και του τεχνικού επιτελείου της από "μπράβους" των γηπεδούχων. Ο Ηρόδοτος δεν κατέβηκε να αγωνιστεί στο δεύτερο ημίχρονο κι έτσι το ματς διεκόπη.

Όπως υποστηρίζουν από τον Ηρόδοτο χτυπήθηκε ο τεχνικός, Μανώλης Παπαματθαιάκης και οι ποδοσφαιριστές Μωραΐτης, Κανδηλάκης, Καραγκιόζι και Φραγκουλάκης.
Πηγή: sport24.gr