Σάββατο, 21 Δεκέμβριος 2013 09:31

Γ' ΤΟΠΙΚΗ: Σημαντικά παιχνίδια σε Πλάτσα και Κορώνη

Γράφτηκε από τον

Με την 9η αγωνιστική στον πρώτο και τον τρίτο όμιλο και την 8η αγωνιστική στο δεύτερο συνεχίζεται αυτό το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Γ' τοπικής.


Στον πρώτο όμιλο ο Ατρόμητος Πλατύ αναμένεται να έχει εύκολο έργο με την Α.Ε. Γαργαλιάνων, ενώ το Καλό Νερό θα έχει πιο δύσκολη αποστολή με τα Διόδια. Επίσης στη Σπερχογεία κοντράρονται ο ΠΑΟΚ με τον Διαγόρα Κοπανακίου.
Στο δεύτερο όμιλο ξεχωρίζει το ματς που θα γίνει στην Κορώνη μεταξύ της Θύελλας Χαρακοπιού και της Στενωσιάς, δύο ομάδων που είναι στην τρίτη και δεύτερη θέση αντίστοιχα κυνηγώντας την Αιθαία.
Οι πρωτοπόροι παίζουν εντός έδρας με το Νέστορα Πύλου και λογικά θα προσθέσουν τρεις ακόμη βαθμούς στο ενεργητικό τους.
Στο Χατζή η ομώνυμη ομάδα διασταυρώνει τα ξίφη της με τον Αχιλλέα Αβραμιού, ενώ η Νέδουσα Αλαγονιάς θέλει το διπλό στον Αγιο Νικόλαο με αντίπαλο την Αμφιθέα.
Στον τρίτο όμιλο το ντέρμπι θα γίνει στην Πλάτσα όπου η Μάνη φιλοξενεί τον Ατρόμητο Καλαμάτας με τις δύο ομάδες να γλυκοκοιτάζουν την πρώτη θέση.
Τα Πράσινα Πουλιά που είναι τώρα στην κορυφή φιλοξενούνται στο
"Γ. Λουκαρέας" από την ΑΕΚ Καλαμάτας, ενώ η Αναγέννηση Παραλίας έχει τον πρώτο λόγο απέναντι στο Δαναό. Το πρόγραμμα συμπληρώνει η αναμέτρηση του Ικαρου με τον Θησέα.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές

1ος όμιλος

Σάββατο 21/12

Ατρόμητος Πλατύ - ΑΕ Γαργαλιάνων
Γήπεδο Πλατύ, 3 μ.μ.
Σακκάς, Στέφανος, Μπασιλάρης
ΠΑΟΚ - Διαγόρας Κοπανακίου
Γήπεδο Σπερχογείας "Π. Γεωργανάς", 3 μ.μ.
Λουκάς, Γιαννακλής, Αναγνωστόπουλος

Κυριακή 22/12

Καλό Νερό - Διόδια
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 11 π.μ.
Ξηρόκωστας, Διακουμάκος, Π. Ηλιόπουλος

2ος όμιλος

Κυριακή 22/12
Αμφιθέα - Νέδουσα Αλαγονίας
Γήπεδο Αγ. Νικολάου Μεσσήνης, 11 π.μ.
Τσουλάκος, Σκορπιδέας, Τσέλο
Χατζή - Αχιλλέας Αβραμιού
Γήπεδο Χατζή, 11 π.μ.
Γεωργαντάς, Μανιατέας, Τζιαμουράνης
Θύελλα Χαρακοπιού - Στενωσιά
Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.
Σακκάς, Αγγελακάκης, Τσουλάκος
Αιθαία - Νέστωρ Πύλου
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.
Σωτηρόπουλος, Λαζαράκης, Παναγιωτόπουλος

3ος όμιλος

Σάββατο 21/12

Α.Ε. Μάνης - Ατρόμητος Καλαμάτας
Γήπεδο Πλάτσας, 3 μ.μ.
Γεωργαντάς, Τσοπανάκης, Λαζαράκης
Κυριακή 22/12

Αναγέννηση Παραλίας- Δαναός
Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.
Καστανάς, Κυριόπουλος, Λαμπροπούλου
Ικαρος - Θησέας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.
Καλογερόπουλος, Γαλακούτης, Σταυρόπουλος
ΑΕΚ Καλαμάτας- Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.
Ταβουλαρέας, Στέφανος, Δεδούσης

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ