Σάββατο, 16 Ιούνιος 2018 09:11

Ξεκινά η δράση στα γήπεδα των Φιλιατρών

Γράφτηκε από τον

Μετά τη χθεσινή τελετή έναρξης ξεκινά σήμερα το πρωί η δράση στο “2nd Filiatra summer cup” που διοργανώνει η ακαδημία της Εράνης με την υποστήριξη του Δήμου Τριφυλίας και της ΕΠΣ Μεσσηνίας.

Στα δύο γήπεδα των Φιλιατρών δεκάδες παιδιά θα ξεδιπλώσουν το ταλέντο τους και θα χαρούν το ποδόσφαιρο.

Στους αγώνες παίρνουν μέρος παίκτες που έχουν γεννηθεί το 2006 - 2007 (U12) και το 2004 – 2005 (U14). Ξεχωρίζει η συμμετοχή της ΠΑΕ ΑΕΚ.

Αναλυτικά οι ομάδες που θα αγωνιστούν είναι: Α.Π.Σ. Εράνη Φιλιατρών U12 και U14, Π.Α.Ε. ΑΕΚ U 12, Α.Ο. Αίαντας Καλαμάτας U12 και U14, Α.Ο. Τέλος Άγρας Γαργαλιάνων U12, Α.Ο. Ομόνοια Καλαμάτας U12 και U 14, Π.Σ. Καλαμάτα U12, Α.Σ. Πανθουριακός U12 και U14, Απόλλωνας Καλαμάτας U 14 και Α.Σ. Πανιώνιος Μεγαλόπολης U12 και U 14.

Στους αγώνες U 12 στον πρώτο όμιλο έχουν τοποθετηθεί η Εράνη, ο Πανθουριακός, η ΑΕΚ και η Καλαμάτα. Στον δεύτερο όμιλο ο Πανιώνιος, η Ομόνοια, ο Τέλλος Αγρας και ο Αίαντας.

Στους αγώνες U 14 στον 1ο όμιλο είναι ο Αίαντας, η Ομόνοια και ο Πανιώνιος και στον δεύτερο όμιλο η Εράνη, ο Πανθουριακός και ο Απόλλωνας Καλαμάτας.

Το πρόγραμμα των αγώνων

U 12

Σάββατο

1η αγωνιστική

Α’ όμιλος

Εράνη – Πανθουριακός (9 π.μ.)

ΑΕΚ – Καλαμάτα (10 π.μ.)

Β’ όμιλος

Πανιώνιος Μεγαλόπολης – Ομόνοια (11 π.μ.)

Τέλλος Αγρας – Αίαντας (12 μ.)

2η αγωνιστική

Α’ όμιλος

Πανθουριακός – Καλαμάτα (4 μ.μ.)

Εράνη – ΑΕΚ (5 μ.μ.)

Β’ όμιλος

Τέλλος Αγρας – Πανιώνιος Μεγαλόπολης (6 μ.μ.)

Αίαντας – Ομόνοια (7 μ.μ.)

Κυριακή

3η αγωνιστική

Α’ όμιλος

Πανιώνιος Μεγαλόπολης – Αίαντας (9 π.μ.)

Ομόνοια – Τέλλος Αγρας (10 π.μ.)

Β’ όμιλος

Καλαμάτα – Εράνη (11 π..μ.)

ΑΕΚ – Πανθουριακός (12 μ.)

 

U 14

Σάββατο

1η αγωνιστική

Α’ όμιλος

Αίαντας – Πανιώνιος Μεγαλόπολης (9.30 π.μ.)

Ρεπό: Ομόνοια

Β’ όμιλος

Εράνη – Απόλλωνας Καλαμάτας (11 π.μ.)

Ρεπό: Πανθουριακός

2η αγωνιστική

Α’ όμιλος

Ομόνοια – Αίαντας (4.30 μ..μ.)

Ρεπό: Πανιώνιος Μεγαλόπολης

Β’ όμιλος

Πανθουριακός – Εράνη (6 μ.μ.)

Ρεπό: Απόλλωνας Καλαμάτας

Κυριακή

3η αγωνιστική

Α’ όμιλος

Απόλλωνας Καλαμάτας – Πανθουριακός (9.30 π.μ.)

Ρεπό: Αίαντας

Β’ όμιλος

Πανιώνιος Μεγαλόπολης – Ομόνοια

Ρεπό: Εράνη (11 π.μ.)

* Μετά την ολοκλήρωση της φάσης των ομίλων θα διεξαχθούν την Κυριακή από τις 4 μ.μ. έως τις 7 μ.μ. οι αγώνες κατάταξης.

Ο μεγάλος τελικός θα ξεκινήσει στις 7 μ.μ. και στις 9 το βράδυ θα γίνουν οι απονομές και η τελετή λήξης στην πλατεία Καποδίστρια στα Φιλιατρά.

ΦΩΤΟ: filiatranet.gr

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ