Σάββατο, 01 Σεπτέμβριος 2018 11:01

Πρεμιέρα στο κύπελλο Μεσσηνίας με 15 αγώνες

Γράφτηκε από τον

Η ώρα για να ξεκινήσει το κύπελλο Μεσσηνίας και μαζί η νέα ποδοσφαιρική σεζόν στη Μεσσηνία έφθασε.

Η “αυλαία” ανοίγει σήμερα με πέντε αναμετρήσεις και την Κυριακή θα διεξαχθούν οι υπόλοιποι 10 αγώνες. Το Ασπρόχωμα – Απόλλωνας Καλαμάτας ματαιώθηκε διότι το Ασπρόχωμα ανέστειλε τη λειτουργία του και ο Απόλλωνας προκρίθηκε χωρίς κόπο στη δεύτερη φάση του θεσμού.

Επίσης να σημειωθεί ότι η “Μαύρη Θύελλα” μπήκε στο κύπελλο από το... παράθυρο (αφού δεν ήταν στην αρχική κλήρωση) και θα αντιμετωπίσει στις 12 Σεπτεμβρίου εντός έδρας σε νοκ – άουτ παιχνίδι το νικητή του ζευγαριού Χανδριναϊκός – Α.Ε. Αβίας.

Οι 15 συνολικά αγώνες της πρώτης φάσης είναι διπλοί, έτσι θα ακολουθήσουν το επόμενο Σαββατοκύριακο οι ρεβάνς.

Στο πρόγραμμα του διημέρου ξεχωρίζει η συνάντηση της Εράνης με τον Πανθουριακό, ενώ ο Πάμισος που έφθασε πέρυσι στον τελικό του κυπέλλου, θα παίξει στην Καλαμάτα με τον Α.Ο. Φαραί, στο τελευταίο χρονικά ματς του Σαββατοκύριακου, μιας και θα ξεκινήσει στις 8.30 μ.μ.

Χθες το μεσημέρι ανακοινώθηκαν και οι ρέφερι που θα σφυρίξουν στους αγώνες της πρώτης φάσης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές έχουν ως εξής:

 

Σάββατο

 

Αναγέννηση Παραλίας – Μιλτιάδης

Γήπεδο Δυτικής Παραλίας (Σφαγείων)

Καυκάς, Ξυνός, Σαπουτζής

Τέλλος Αγρας – Ηρακλής Καλαμάτας

Γήπεδο Γαργαλιάνων

Κουτσαναστάσης, Αντωνόπουλος, Τζεμαλάι

Καλό Νερό – Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο Κυπαρισσίας

Πλακογιάννης, Τσοπανάκης, Γιαννέτσος

Δώριο – Ακρίτας Κορώνης

Γήπεδο Δωρίου

Ρέκκας, Κομπιλίρης, Μπουρίκας

Σπερχογεία – Μεθώνη

Γήπεδο Σπερχογείας “Πέτρος Γεωργανάς”

Ηλ. Νικολόπουλος, Τσαβδαρίδης, Παναγιωτόπουλος

 

Κυριακή

 

Απόλλωνας Πεταλιδίου – Θύελλα Χαρακοπιού

Γήπεδο Πεταλιδίου

Ηλ. Νικολόπουλος, Βασιλοπούλου, Καρύδας

Καλλιθέα – Τσικλητήρας Πύλου

Γήπεδο Μεθώνης

Πλακογιάννης, Μιχαλόπουλος, Καμάι

Ομόνοια – Παπαφλέσσας Χώρας

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”

Γεωργαντάς, Γάκης, Μπασιλάρης

Α.Ο. Φυτειάς – Διαβολίτσι

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”

Τσουλάκος, Αγγελή, Π. Νικολόπουλος

Ολυμπιακός Ανάληψης – Ανδρούσα

Γήπεδο Μεσσήνης

Ρέκκας, Παλλαδινός, Γαλακούτης

Κυπαρισσία – Ολυμπιακός Καλαμάτας

Γήπεδο Κυπαρισσίας

Γκούμας, Μιχαλόπουλος, Σταυρόπουλος

Α.Ε. Μάνης – Ηρακλής Κυπαρισσίας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ

Καυκάς, Βρυώνης, Παπαϊωάννου

Χανδριναίκός – Α.Ε. Αβίας

Γήπεδο Βλαχόπουλου

Ζαρακοβίτης, Βανικιώτης, Ρηγόπουλος

Εράνη – Πανθουριακός

Γήπεδο Φιλιατρών

Κουτσανααστάσης, Αντωνόπουλος, Τσουκάλη

Α.Ο. Φαραί – Πάμισος

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”

Ψηλοπαναγιώτης, Τζιαμουράνης, Ταβουλαρέας

* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 6 μ.μ, με εξαίρεση το Α.Ο. Φαραί – Πάμισος που θα αρχίσει στις 8.30 μ.μ.

 

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ