Δευτέρα, 10 Σεπτέμβριος 2018 18:42

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ - ΚΑΛΟ ΝΕΡΟ 4-0: Σαρωτικός στο πρώτο ημίχρονο

Ο Εθνικός Μελιγαλά είχε κάνει το πρώτο βήμα για την πρόκριση κερδίζοντας με 3-2 εκτός έδρας το Καλό Νερό.

Στον χθεσινό επαναληπτικό αγώνα το συγκρότημα του Μιχάλη Φασουλή έφτασε εύκολα σε μια νέα νίκη αυτή τη φορά με 4-0. Μάλιστα και τα τέσσερα τέρματα των νικητών σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, όταν και οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί.

Στο 10’ ο Κουρούπης με σουτ από το ύψος της περιοχής πέτυχε το 1-0 και στο 22’ ο ίδιος παίκτης (μετά από συνδυασμό των Γεωργιόπουλου, Διακουμάκου) με σουτ σημείωσε το 2-0.

Στο 30’ ο Διακουμάκος πέτυχε το 3-0 και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 40’ ο Θανόπουλος.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε ο ρυθμός του αγώνα ενώ το αρνητικό για τον Εθνικό ήταν ότι στο 55’ αποβλήθηκε ο Σαραντόπουλος.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Νικολόπουλος και βοηθοί οι Τζιαμουράνης, Μπασιλάρης.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ: Σπάλας, Χαραλαμπόπουλος (46’ λ.τ. Λάγιος), Θανόπουλος, Σεμούρι, Μακρής, Δημητρίου, Σαραντόπουλος, Διακουμάκος (46’ λ.τλ Ξυδιάς), Γεωργιόπουλος (80’ Ρουμελιώτης), Κουρούπης (75’ Καλογερόπουλος), Καρατζούλιας.

ΚΑΛΟ ΝΕΡΟ: Σταυρόπουλος, Κυριακούλης (46’ Μούζας), Γ. Βλάμης, Μιχαλακόπουλος, (63’ Λαμπρόπουλος), Κορμπής, Κώτσος, Μανδραπήλιας (75’ Π. Βλάμης), Παναγούλιας, Πλάκας (50’ Ανδρεόπουλος), Σίγκρη, Μητρόπουλος.