Κυριακή, 07 Οκτώβριος 2018 15:55

Καλαμάτα - Αστέρας Βλαχιώτη (1-0 τελικό)

Με γκολ του Αλιατίδη στο 35' η Καλαμάτα νίκησε με 1-0 τον Αστέρα Βλαχιώτη στο γήπεδο του Μεσσηνιακού.

Με γκολ του Αλιατίδη στο 35' η Καλαμάτα νίκησε με 1-0 τον Αστέρα Βλαχιώτη στο γήπεδο του Μεσσηνιακού. Ετσι έκανε το 2 στα 2 στο πρωτάθλημα της Γ' εθνικής. Στη Ζάκυνθο το Καταστάρι νίκησε με 3-0 τον Πάμισο.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Τελικό 1-0.

89' Από βαθιά πάσα του Βοσκόπουλου, ο Λαθύρης βρέθηκε απέναντι στον Μάνο αλλά πλάσαρε άουτ, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία για την Καλαμάτα.

82' Διανύουμε πλέον το τελευταίο δεκάλεπτο, 1-0 πάντα για την Καλαμάτα.

67' Στο 67' η Καλαμάτα πλησίασε ακόμη πιο κοντά στο δευτερο  γκολ όταν ο Μίνγκας βρέθηκε σε καλή θέση στην περιοχή αλλά αούταρε λίγο άουτ.

65' Παραμένει το 1-0 με το γκολ του Αλιατίδη στο 35', χωρίς κάτι ιδιαίτερο κύλησαν τα τελευταία λεπτά

51΄Καλή φάση για τον Αστέρα όταν ο Σαμπατάκος από αριστερά πέρασε δύο παίκτες και έκανε την πάσα στον Ολανκούλε που σούταρε από κοντά για να κοντράρει σωτήρια με τάκλιν σε κόρνερ ο Αλιατίδης.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο γήπεδο του Μεσσηνιακού, όπου πλέον βρίσκονται σχεδόν 1000 θεατές.

Ημίχρονο Καλαμάτα - Αστέρας Βλαχιώτη 1-0 χάρη στο γκολ του Αλιατίδη στο 35'. Στο ημίχρονο έχουμε επίσης Καταστάρι - Πάμισος 1-0 με γκολ του Πέττα στο 9'. Σε αγώνα του ομίλου που έγινε το πρωί Ασπρόπυργος - ΑΟ Εικοσιμίας 7-0!

40' Στο 40' ο Ολανκούλεε έκανε ένα πολύ επικίνδυνο σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα βρήκε λίγο σε μια πλάτη αμυντικού και πέρασε ελάχιστα έξω, κόρνερ.

35 γκοοοοολ ο Αλιατίδης το 1-0 για την Καλαμάτα. Μετά από κόρνερ του Μίνγκα από αριστερά, πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και με γυριστό σουτ πέτυχε το 1-0

32' Ο Σαμπατάκος έκανε ωραία προσπάθεια αλλά κακό τελείωμα, πολύ άουτ.

30' Μισή ώρα αγώνα χωρίς σκορ στο γήπεδο του Μεσσηνιακού

22' Σέντρα του Ψάνη, αμαρκάριστος ο Μίνγκας έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Μάνος μπλόκαρε.

19' Ενα ξαφνικό σουτ του Σαμπατάκου στο 19' δεν αιφνιδίασε το Βούρα που μπλόκαρε.

17' Παραμένει το 0-0, μοιρασμένο στο ξεκίνημα το ματς, ενώ η βροχή έχει σταματήσει, περίπου 500 θεατές στο γήπεδο.

8' Μια κεφαλιά του Πινδώνη πέρασε άουτ στο 5' στην πρώτη καλή στιγμή στο ματς.

1' Υπο βροχή ξεκίνησε το ματς στο γήπεδο του Μεσσηνιακού.

Μπορείτε επίσης να παρακολουθήσετε σε ζωντανή μετάδοση από την Ζάκυνθο την αναμέτρηση του Παμίσου με το Καταστάρι για τον ίδιο όμιλο πατώντας ΕΔΩ

Θα υπάρχει συνεχής ενημέρωση για την εξέλιξη του αγώνα.

Οι 11άδες των ομάδων

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Βούρας, Τσόπελας, Ψάνης, Βοσκόπουλος, Αλιατίδης, Ζαχαρόπουλος, Φουάσης, Πινδώνης, Γιόνδης, Μίνγκας, Αθανασόπουλος.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ: Μάνος, Κολλιάκος, Καρνιάτης, Χρήστου, Κότσαλης, Φόντζα, Χελιώτης, Λειμονίτης, Ολακούνλε, Παναγόπουλος, Σαμπατάκος