Παρασκευή, 01 Φεβρουάριος 2013 20:31

Με Βαλύρα η Ανδρούσα, εντός με Χατζή η Κορώνη

Γράφτηκε από τον

Μετά την ήττα από τον Πανθουριακό, η πρωτοπόρος του 1ου ομίλου της Β΄ τοπικής Ανδρούσα (43 β.) θα πάει στο γήπεδο της Σπερχογείας όπου θα φιλοξενηθεί από τον Αστέρα Βαλύρας (15 β.) στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής. Η Ανδρούσα πλέον δεν έχει περιθώρια για νέες απώλειες καθώς ο Πανθουριακός (40 β)την έχει πλησιάσει στους 3 βαθμούς. Ο τελευταίος θα υποδεχθεί την Νίκη Πλάτης (14 β.) ενώ ο τρίτος Πανιώνιος (36 β.) θα φιλοξενήσει τον Νέο Αρι (23 β.).
Στο 2ο όμιλο, ο πρωτοπόρος Ακρίτας Κορώνης (φωτό) θα υποδεχθεί την ουραγό της βαθμολογίας ομάδα του Χατζή (7 β.). Ο Τσικλητήρας Πύλου (37 β.), που βρίσκεται ένα βαθμό πίσω, θα φιλοξενήσει τον Ολυμπιακό Ανάληψης (23 β.) ενώ εντός έδρας θα παίξει και ο τρίτος Χανδριναϊκός (31 β.) ο οποίος θα υποδεχθεί την Δόξα Καλαμάτας (20 β.).
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αγώνων έχουν ως εξής:

1ος όμιλος

Σάββατο
Μάνεση - Παναθηναϊκός Κ.
Γήπεδο Μάνεσι, 3 μ.μ.
Σερεμέτης, Βρυώνης, Ι. Γιαννέτσος
Πανθουριακός - Νίκη Πλάτης
Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.
Γκούμας, Ταβουλαρέας, Σωτηρόπουλος
Ατρόμητος Πλατύ - Πατίστα
Γήπεδο Πλατύ, 3 μ.μ.
Λάμιας, Παλλαδινός, Καλογερόπουλος
Ηρακλής Κυπαρισσίας - Αστέρας Μικρομάνης
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Καραπιπέρης, Μακρής, Ρέκκας

Κυριακή
Πανιώνιος - Νέος Αρις
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.
Πλεμμενόπουλος, Αγγελακάκης, Παλλαδινός
Κεραυνός - Ενωμένα Σωματεία
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6 μ.μ.
Καρβούνης, Ρέκκας, Γκούμας

Δευτέρα
Αστέρας Βαλύρας - Ανδρούσα
Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.
Κυριακόπουλος, Λουκάς, Γ. Ηλιόπουλος

2ος όμιλος

Σάββατο
Ηρακλής Κ. - Καλλιθέα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.
Καραπιπέρης, Μακρής, Ρέκκας
Βλαχόπουλο - Α.Ε. Λογγάς
Γήπεδο Βλαχόπουλου, 3 μ.μ.
Καρβούνης, Π. Ηλιόπουλος, Γ. Ηλιόπουλος
Ακρίτας Κορώνης - Χατζή
Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.
Λουκάς, Λαμπίρης, Λαζαράκης

Κυριακή
Παπαφλέσσας Χώρας - Θύελλα Χαρακοπιού
Γήπεδο Χώρας, 3 μ.μ.
Κότσαρης, Καλογερόπουλος, Γιαννακλής
Μιλτιάδης - Στενωσιά
Γήπεδο Πύργου Τριφυλλίας, 3 μ.μ.
Καραπιπέρης, Λαμπίρης, Αντωνόπουλος
Τσικλητήρας Πύλου - Ολυμπιακός Ανάληψης
Γήπεδο Πύλου, 3 μ.μ.
Γεωργαντάς, Τρουπάκης, Μαυρομιχάλης
Χανδριναϊκός - Δόξα Κ.
Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.
Κυριακόπουλος, Δ. Ταβουλαρέας, Βρυώνης

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ