Πέμπτη, 01 Νοέμβριος 2018 17:26

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Στα Φιλιατρά την Κυριακή το ντέρμπι Εράνη - Απόλλωνας

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(1 Ψήφος)

Ενα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι μεταξύ του πρώτου Απόλλωνα Καλαμάτας και της δεύτερης Εράνης Φιλιατρών θα διεξαχθεί την Κυριακή.

Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί στα Φιλιατρά και όχι στην έδρα του Απόλλωνα όπως ήταν στο πρόγραμμα, έπειτα από συμφωνία των δύο ομάδων.

Ο Α.Ο Διαβολιτσίου, που παραμένει αήττητος θα φιλοξενήσει τον Ολυμπιακό Ανάληψης, ενώ ο Τσικλητήρας Πύλου θα αντιμετωπίσει την Α.Ε Μάνης, στο γήπεδο της Δυτικής Παραλίας.

Στην Α1 τοπική ο Ακρίτας Κορώνης, ο οποίος έχει το απόλυτο νικών σε 4 ματς, θα υποδεχθεί τον Απόλλωνα Πεταλίδιου, για την 4η αγωνιστική της Α1’ Τοπικής.

Το Καλό Νερό, η έτερη ομάδα που έχει το 4 στα 4, θα φιλοξενήσει στη Κυπαρισσία τον Α.Ο Φυτειάς.

Μία αποχώρηση πριν τη σέντρα στη Γ’ τοπική

Στην Β’ τοπική τρεις ομάδες έχουν μόνο νίκες μέχρι τώρα σε 3 αγωνιστικές.

Στον πρώτο όμιλο ο Αστέρας Αρφαρών θα αγωνιστεί στην Βαλύρα με τον Αστέρα, ενώ για τον δεύτερο όμιλο ο Πανιώνιος Καλαμάτας θα παίξει, ως γηπεδούχος, με τα Λέϊκα και η Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης εκτός με την ΑΕΚ Καλαμάτας,

Η Γ’ τοπική Κατηγορία ξεκινά το Σάββατο, με αγώνες σε Σουληνάρι Ανδρούσα, Πύλο.

Αξίζει να σημειωθεί πως χθες ανακοινώθηκε και επίσημα από την ΕΠΣΜ η αποχώρηση της ομάδας Λέοντες η οποία ενημέρωσε την διοργανώτρια αρχή πως τελικά δεν θα συμμετέχει στο πρωτάθλημα της Γ’ τοπικής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του τριημέρου 3-5 Νοεμβρίου σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής:

 

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο

Α.Ε. Μάνης - Τσικλητήρας Πύλου

Δημοτικό Γήπεδο Δυτικής Παραλίας

 

Κυριακή

Εράνη - Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο Φιλιατρών

Ανδρούσα - Κυπαρισσία

Γήπεδο Ανδρούσας

Διαβολίτσι - Ολυμπιακός Ανάληψης

Γήπεδο Διαβολιτσίου ‘’Καπετάν Βασίλης’’

Ολυμπιακός Καλαμάτας – Σπερχογεία

Γήπεδο ‘’Γεώργιος Λουκαρέας’’

Πανθουριακός – Ομόνοια

Γήπεδο Σπερχογείας ‘’Πέτρος Γεωργανάς’’

Εθνικός Μελιγαλά - Α.Ε. Αβίας

Γήπεδο Μελιγαλά

*Όλα τα παιχνίδια θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ.

Α.Ο. Φαραί - Τέλλος Αγρας (0-3 α.α)

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο

Ηρακλής Καλαμάτας- Χανδριναϊκός

Γήπεδο Σπερχογείας ‘’Πέτρος Γεωργανάς’’

 

Κυριακή

Ακρίτας Κορώνης - Απόλλωνας Πεταλιδίου

Γήπεδο Κορώνης

Μιλτιάδης – Ηρακλής Κυπαρισσίας

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας

Αναγέννηση Παραλίας - Δώριο

Δημοτικό Γήπεδο Δυτική Παραλίας

ΠΑΟ Καλού Νερού - Α.Ο Φυτειάς

Γήπεδο Κυπαρισσίας

Α.Ο Μεθώνης - Θύελλα Χαρακοπιού

Γήπεδο Μεθώνης

*Όλοι οι αγώνες θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ.

 

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

 

Σάββατο

ΑΠΣ Άρις - Διαγόρας Κοπανακίου, 3 μ.μ.

Γήπεδο ‘’Γεώργιος Λουκαρέας’’

Αστέρας Βαλύρας - Αστέρας Αρφαρών, 3 μ.μ.

Γήπεδο Βαλύρας

Νέος Άρις - Αίαντας Καλαμάτας, 3 μ.μ.

Γήπεδο Άριος

Θύελλα Μερόπης - Μεσσηνιακός, 3 μ.μ.

Γήπεδο Μελιγαλά

Κυριακή

Παπαφλέσσας Άμφειας - Α.Ο Πατίστα, 11 π.μ.

Γήπεδο Ασπροχώματος

Ατρόμητος Πλατύ - Παναθηναικός Καλαμάτας, 3 μ.μ.

Γήπεδο Μικρομάνης

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο

Π.Α.Ο Καλλιθέας - Κεραυνός Καλαμάτας, 3 μ.μ.

Γήπεδο Μεθώνης

 

Κυριακή

ΑΕΚ Καλαμάτας - Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης

Δημοτικό Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 11π.μ.

Πανιώνιος - Α.Ο Λεϊκων

Γήπεδο ‘’Γεώργιος Λουκαρέας’’,11 π.μ.

Α.Ε Λογγάς - Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο Λογγάς, 3 μ.μ.

Νέδουσα Αλαγονίας – Δόξα 

Δημοτικό Γήπεδο ‘’Παναγιώτης Μπαχράμης’’, 3 μ.μ.

ΑΣ Δαναός - Εθνικός Καλαμάτας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Ρεπό: Βλαχόπουλο

 

Γ’ ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο

Στενωσιά – Λέοντες 3-0 α.α.

Πανευαϊκός - Ίκαρος

Γήπεδο Ανδρούσας

Νέστωρ Πύλου - Π.Α.Ο.Κ

Γήπεδο Σουληναρίου

Δευτέρα

Θύελλα Παραλίας - Ερμής Καλαμάτας

Δημοτικό Γήπεδο Δυτικής Παραλίας

*Όλες οι αναμετρήσεις θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ