Τρίτη, 14 Ιανουάριος 2014 19:04

Εκτός έδρας δοκιμασίες για Κυπαρισσία, Πάμισο - το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στις τοπικές κατηγορίες

Γράφτηκε από τον

Εκτός έδρας δοκιμασίες περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής της Α' τοπικής για τις ομάδες που βρίσκονται στις δύο πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.
Η πρωτοπόρος Κυπαρισσία (φωτό) θα παίξει με την Ομόνοια στο γήπεδο «Γ. Λουκαρέας» ενώ ο Πάμισος θα πάει στην Μεθώνη όπου θα φιλοξενηθεί από την τοπική ομάδα. Τόσο η Ομόνοια όσο και η Μεθώνη καίγονται για βαθμούς, οπότε οι πρωτοπόροι θα φιλοξενηθούν από ομάδες με ισχυρό βαθμολογικό κίνητρο.


Ο Εθνικός Μελιγαλά θα υποδεχθεί το Δώριο ενώ μεγάλο ενδιαφέρον παρουσιάζει η αναμέτρηση που θα γίνει στην Πύλο ανάμεσα στον Τσικλητήρα και την Εράνη.
Στην Β' τοπική θα έχουμε τα παιχνίδια της 15ης αγωνιστικής στους δύο ομίλους.
Ο πρωτοπόρος του 1ου ομίλου Πανθουριακός θα υποδεχθεί το Μάνεσι ενώ η πρωτοπόρος του 2ου ομίλου Κορώνη θα φιλοξενηθεί από τον ανεβασμένο το τελευταίο διάστημα Αίαντα.
Στην Γ' τοπική θα έχουμε την 12η αγωνιστική στον 1ο και 3ο όμιλο και την 10η αγωνιστική στον 2ο όμιλο. Δράση θα έχουμε και στο παιδικό πρωτάθλημα.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου έχει ως εξής:

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο
Ανδρούσα - Διαβολίτσι
Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.
Αστέρας Αρφαρών - Ολυμπιακός Καλαμάτας
Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.
Ομόνοια - Κυπαρισσία
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.

Κυριακή
Εθνικός Μελιγαλά - Δώριο
Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.
Μεθώνη - Πάμισος
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.
Τέλλος Αγρας - Α.Ο. Φαραί
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.
Τσικλητήρας Πύλου - Εράνη
Γήπεδο Πύλου, 3 μ.μ.
Σπερχογεία - Απόλλωνας Καλαμάτας
Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο
Πανθουριακός - Νέος Αρις
Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.
Κεραυνός - Μικρομάνη
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6 μ.μ.
Μάνεση - ΑΠΣ Αρις
Γήπεδο Μάνεση, 3 μ.μ.
Ηρακλής Κυπ. - Αμφεια
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

Κυριακή
Α.Ε. Αβίας - Βαλύρα
Γήπεδο Κάμπου, 3 μ.μ.
Ηρακλής Καλ. - Ασπρόχωμα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6 μ.μ.
   
2ος όμιλος

Σάββατο
Λογγά - Ολυμπιακός Αν.
Γήπεδο Λογγάς, 3 μ.μ.
Χανδριναϊκός - Πατίστα
Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.
Μιλτιάδης - Πεταλίδι
Γήπεδο Πύργου, 3 μ.μ.
Καλλιθέα - Βέργα
Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.

Κυριακή
Αίας - Κορώνη
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.
Παναθηναϊκός - Βλαχόπουλο
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.
Χώρα - Πανιώνιος
Γήπεδο Χώρας ,3 μ.μ.
 
Γ' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο
Πλατύ - Θύελλα Μερόπης
Γήπεδο Πλατύ, 3 μ.μ.

Κυριακή
Πανευαϊκός - Κοπανάκι
Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.
Διόδια - ΠΑΟΚ
Γήπεδο Ανδρούσας, 12 μ.
Ρεπό: ΑΕ Γαργαλιάνων, Καλό Νερό

2ος όμιλος

Κυριακή
Νέστωρ Π. - Στενωσιά
Γήπεδο Πύλου, 11 π.μ.
Νέδουσα - Αβραμιού
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 10.30 π.μ.
Χαρακοπιό - Χατζή
Γήπεδο Κορώνης, 11 π.μ.
Αμφιθέα - Αιθαία
Γήπεδο Αγ. Νικολάου, 11 π.μ.

3ος όμιλος

Σάββατο
Μάνη - Θησέας
Γήπεδο Πλάτσας, 3 μ.μ.
Πράσινα Π. - Ικαρος
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 10.30 π.μ.

Κυριακή
Αναγέννηση - Θύελλα Παρ.
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 12 μ.
ΑΕΚ Καλ. - Ατρόμητος Κ.
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας, 11 π.μ.
Ρεπό: Δαναός

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Σάββατο

1ος όμιλος
Αρφαρά - Διαβολίτσι
Γήπεδο Αρφαρών, 11 π.μ.
Δώριο - Εράνη
Γήπεδο Δωρίου, 11 πμ.
Αίας - Κυπαρισσία
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 12 μ.

2ος όμιλος
Ομόνοια - Δαναός
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 10. π.μ.
Δόξα - Απόλλωνας
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 11 π.μ.
Πράσινα Πουλιά - Μάνη
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 10 π.μ.

3ος όμιλος
Φαραί - Αιθαία
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 9 π.μ.
Μεσσηνιακός - Ηρακλής
Γήπεδο Μεσσηνιακού, 11 π.μ.
Ολυμπιακός - Ανδρούσα
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 12 μ.

4ος όμιλος
Πατίστα - Ασπρόχωμα
Γήπεδο Ασπροχώματος, 9.30 π.μ.
Πάμισος - Τσικλητήρας Πύλου
Γήπεδο Μεσσήνης, 11 π.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ